Febiofest 2007 v pardubickém Grandu

23.3.

Febiofest 2007 v pardubickém Grandu

Febiofest 2007 v pardubickém Grandu

Po velkém úspěchu loňského ročníku se mezinárodní přehlídka filmu, televize a videa Febiofest opět zastaví také v Pardubicích. Tato nejmasovější audiovizuální akce u nás, která svým rozsahem nemá ve střední Evropě obdoby, by měla být mnohem velkolepější než předchozí ročníky. Febiofest se po roce přesouvá z kina Jas na nové, lukrativnější místo přímo v centru Pardubic, do moderního multikina CineStar, které sídlí v prostorách Obchodního centra Grand. Díky přesunu bude možné z této výjimečné přehlídky vytvořit skutečně velkolepý svátek milovníků stříbrného plátna, jaký Pardubice dosud nezažily. Prestižní Febiofest se letos v Pardubicích uskuteční od 5. do 9. dubna. Slavnostní zahájení festivalu okoření také velkolepá recepce, která je díky svému originálnímu pojetí považována za jednu z nejvýznamnějších společenských a kulturních událostí nejen v Pardubicích, ale v celém kraji. Pravidelně se tu schází řada celebrit kulturního i společenského života. Tradičně jsou na tuto akci zvány velmi reprezentativní filmové delegace, které se zpravidla nikde jinde na Febiofestu mimo Prahy a Pardubic v tak hojném počtu nesejdou. Do hlavní části programu Febiofestu v Pardubicích se opět podařilo získat výběr toho nejlepšího z čtrnáctého ročníku pražské přehlídky. Diváci budou mít znovu možnost vidět spoustu velmi kvalitních snímků v distribučních předpremiérách, tedy ještě dříve, než se dostanou běžně do kin. Stejně jako v předchozích letech bude věnována zvýšená pozornost propagaci festivalu. Pakliže se v uplynulém roce hovořilo o tom, že duch Febiofestu byl v Pardubicích cítit všude a že jeho prezentaci nebylo v ulicích města možné přehlédnout, letos bude ještě intenzivnější. Proto bude se značným předstihem ve městě umístěna řada propagačních materiálů připomínajících tento svátek milovníků stříbrného plátna.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.3.

Za hejtmany přijedou ministři a ředitelé veřejnoprávních médií

S ministryní zdravotnictví Danielou Filipiovou bude Rada AKČR diskutovat o aktuálních tématech regionálního zdravotnictví.

Společnost celý článek
27.12.

Město Pardubice koordinuje své stavební aktivity se SŽDC

Na modernizaci železničního uzlu úzce naváže další investiční akce SŽDC. „V lednu 2021 začne rekonstrukce pardubického hlavního nádraží a skončit by měla trvat do konce roku 2024.

Společnost celý článek
10.11.

Nábor dárců krve s hokejovým Dynamem přivedl třináct nováčků

Na transfuzní oddělení zavítal i trenér extraligového týmu Miloš Holaň. Kvůli prodělané leukémii nemůže darovat krev. Ale o to více si váží všech, kteří tímto způsobem pomáhají druhým. „Pro mě to je něco fantastického.

Společnost celý článek
26.8.

Zvon Augustin oslaví 500 let

Mezi autorským čtením se bude konat dětská výtvarná soutěž. Vyhlášení vítězů této soutěže je naplánováno na 16.15 hodin.

Společnost celý článek
28.3.

Setkání zástupců turistických oblastí Pardubického kraje

Miroslav Stejskal vyjádřil uspokojení nad tím, že mezi jednotlivými turistickými oblastmi kraje funguje účinná spolupráce.

Společnost celý článek
7.12.

Bezpečnost obojživelníků v Přívratu zlepší trvalé bariéry a průchody

„Bezodkladně zahájíme přípravné práce na projektu a zejména podkladech nutných pro podání žádosti o dotaci. V rámci Operačního programu Životní prostředí 14+. jsou podporovány aktivity na zprůchodnění migračních bariér pro živočichy a opatření, která zamezí jejich úhynu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting