Fenomén i zákulisí festivalu Burning Man přibližuje výstava fotografií Marka Musila v OC Futurum Hradec Králové

6.8.

Fenomén i zákulisí festivalu Burning Man přibližuje výstava fotografií Marka Musila v OC Futurum Hradec Králové

Písek, prach, extravagantní kostýmy a oheň jsou výraznými atributy série fotografií módního a reklamního fotografa Marka Musila, které jsou k vidění v rámci výstavy v obchodním a zábavním centru Futurum Hradec Králové. Prostřednictvím tří desítek snímků expozice přibližuje fenomén legendárního amerického festivalu Burning Man a jeho epigonů konajících se na dalších dvou kontinentech. Výstava fotografií je zdarma přístupná od 2. srpna do 6. září ve druhém patře královéhradeckého centra Futurum, které spadá do skupiny CPI Property Group.

První autorská kolekce fotografií předního českého fotografa Marka Musila zachycuje nejen legendární americký festival Burning Man, který se každoročně koná na dně vyschlého jezera v Nevadské poušti, ale také jeho novodobé nástupce – MidBurn v Izraeli a AfrikaBurn v Jihoafrické republice. Nejznámějším z trojice festivalů je Burning Man, který se pyšní třicetiletou tradicí, účastí předních světových celebrit a je populární po celém světě.

Série dechberoucích fotografií příchozím přiblíží jedinečnou atmosféru festivalů, jejich průběh, ale také specifické kostýmy účastníků, design, alegorické vozy a celkový kolorit subkultury. Vybrané snímky jsou také součástí první publikace Marka Musila s názvem Dust and Light: The Burning Man Collection by Marek Musil, která vyšla v letošním roce.

Expozice je volně dostupná ve druhém patře královéhradeckého centra až do 6. září, odkud zamíří do dalších českých měst. Partnery projektu jsou FOTOLAB a Nikon.

Více informací na www.futurumhradec.cz a Facebooku centra.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.3.

Na obnovu regionálních silnic připadlo půl miliardy korun

K největším projektům patří rekonstrukce silnice mezi Sečí a Běstvinou vedoucí na hranice kraje.

Společnost celý článek
20.1.

Rekonstrukce předbraní zpřístupní druhé patro

V druhé polovině loňského roku prošla rozsáhlou rekonstrukcí i samotná Zelená brána. Výměna dlažby a odvodnění, zajištění statiky, částečné ošetření pláště poškozeného erozí a oprava ochozu nakonec vyšla na 3,5 milionu korun.

Společnost celý článek
7.11.

Setkání zasloužilých hasičů pozdravili zástupci kraje

Hejtman Radko Martínek jménem Pardubického kraje všem dobrovolným hasičům poděkoval za jejich záslužnou a nezastupitelnou práci.

Společnost celý článek
11.12.

Jmenování 53 nových profesorů prezidentem republiky – mezi nimi dva profesoři z Univerzity Pardubice

Slavnostní ceremonie předání jmenovacích dekretů třiapadesáti profesorům proběhne ve 12:00 hodin ve Velké aule Karolina Univerzity Karlovy v Praze.

Společnost celý článek
18.2.

Nominace na Dobrovolníka roku 2010 zahájeny

Letos bude oceněno dvacet dobrovolníků. Navrhovatel může poslat kandidaturu pouze dvou osob.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting