Fenomén i zákulisí festivalu Burning Man přibližuje výstava fotografií Marka Musila v OC Futurum Hradec Králové

6.8.

Fenomén i zákulisí festivalu Burning Man přibližuje výstava fotografií Marka Musila v OC Futurum Hradec Králové

Písek, prach, extravagantní kostýmy a oheň jsou výraznými atributy série fotografií módního a reklamního fotografa Marka Musila, které jsou k vidění v rámci výstavy v obchodním a zábavním centru Futurum Hradec Králové. Prostřednictvím tří desítek snímků expozice přibližuje fenomén legendárního amerického festivalu Burning Man a jeho epigonů konajících se na dalších dvou kontinentech. Výstava fotografií je zdarma přístupná od 2. srpna do 6. září ve druhém patře královéhradeckého centra Futurum, které spadá do skupiny CPI Property Group.

První autorská kolekce fotografií předního českého fotografa Marka Musila zachycuje nejen legendární americký festival Burning Man, který se každoročně koná na dně vyschlého jezera v Nevadské poušti, ale také jeho novodobé nástupce – MidBurn v Izraeli a AfrikaBurn v Jihoafrické republice. Nejznámějším z trojice festivalů je Burning Man, který se pyšní třicetiletou tradicí, účastí předních světových celebrit a je populární po celém světě.

Série dechberoucích fotografií příchozím přiblíží jedinečnou atmosféru festivalů, jejich průběh, ale také specifické kostýmy účastníků, design, alegorické vozy a celkový kolorit subkultury. Vybrané snímky jsou také součástí první publikace Marka Musila s názvem Dust and Light: The Burning Man Collection by Marek Musil, která vyšla v letošním roce.

Expozice je volně dostupná ve druhém patře královéhradeckého centra až do 6. září, odkud zamíří do dalších českých měst. Partnery projektu jsou FOTOLAB a Nikon.

Více informací na www.futurumhradec.cz a Facebooku centra.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.12.

Příprava přivaděčů k D35 je v plném proudu. Oproti dálnici má časový náskok

Pro pravidelné vyhodnocování postupu prací se schází Řídící výbor, který tvoří hejtman Martin Netolický a jeho dva náměstci spolu se zástupci Správy a údržby silnic Pardubického kraje.

Společnost celý článek
11.7.

Projekty kladrubského hřebčína mají šanci

Hřebčín v Kladrubech nad Labem zpracoval více než 20 projektů, které se zaměřují na rozvoj kulturního dědictví.

Společnost celý článek
26.7.

Oba pochody se nesly v pokojném režimu

Celkový počet účastníků obou řádně ohlášených pochodů byl zhruba 240 lidí.

Společnost celý článek
19.4.

Na Rock for People dorazí Mastodon!

Vstupenky jsou v prodeji na www.rockforpeople.cz. Aktuální edice celofestivalových pasů je v prodeji za cenu 2000 Kč. K dispozici jsou také kombotickety nebo jednodenní vstupenky na jednotlivé festivalové dny.

Společnost celý článek
11.10.

Cesta za snem má za sebou již tisíce kilometrů

V roce 2009 došlapal, jen za pomoci svých paží, do Paříže, o rok později pokořil vzdálenost Praha – Banská Bystrica

Společnost celý článek
4.3.

Vloupání do bytu

Kolegové z místního obvodního oddělení se případem nyní zabývají s podezřením ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting