Fenomén i zákulisí festivalu Burning Man přibližuje výstava fotografií Marka Musila v OC Futurum Hradec Králové

6.8.

Fenomén i zákulisí festivalu Burning Man přibližuje výstava fotografií Marka Musila v OC Futurum Hradec Králové

Písek, prach, extravagantní kostýmy a oheň jsou výraznými atributy série fotografií módního a reklamního fotografa Marka Musila, které jsou k vidění v rámci výstavy v obchodním a zábavním centru Futurum Hradec Králové. Prostřednictvím tří desítek snímků expozice přibližuje fenomén legendárního amerického festivalu Burning Man a jeho epigonů konajících se na dalších dvou kontinentech. Výstava fotografií je zdarma přístupná od 2. srpna do 6. září ve druhém patře královéhradeckého centra Futurum, které spadá do skupiny CPI Property Group.

První autorská kolekce fotografií předního českého fotografa Marka Musila zachycuje nejen legendární americký festival Burning Man, který se každoročně koná na dně vyschlého jezera v Nevadské poušti, ale také jeho novodobé nástupce – MidBurn v Izraeli a AfrikaBurn v Jihoafrické republice. Nejznámějším z trojice festivalů je Burning Man, který se pyšní třicetiletou tradicí, účastí předních světových celebrit a je populární po celém světě.

Série dechberoucích fotografií příchozím přiblíží jedinečnou atmosféru festivalů, jejich průběh, ale také specifické kostýmy účastníků, design, alegorické vozy a celkový kolorit subkultury. Vybrané snímky jsou také součástí první publikace Marka Musila s názvem Dust and Light: The Burning Man Collection by Marek Musil, která vyšla v letošním roce.

Expozice je volně dostupná ve druhém patře královéhradeckého centra až do 6. září, odkud zamíří do dalších českých měst. Partnery projektu jsou FOTOLAB a Nikon.

Více informací na www.futurumhradec.cz a Facebooku centra.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.1.

Laxus obnovuje poskytování svých služeb v Pardubickém kraji

Občanské sdružení Laxus převezme od února poskytování drogových služeb v Pardubickém kraji.

Společnost celý článek
13.8.

Rekord: 100 dětí, 100 hodin, přes 500 kilometrů

V České knize rekordů je od letošního srpna nový zápis.

Společnost celý článek
12.8.

Zrekonstruovaná lékárna opět slouží veřejnosti

Vedle stavebních úprav byla rovněž kompletně vyměněna elektroinstalace, IT technologie a také podlaha. Interiér veřejné části lékárny byl vybaven novým nábytkem a výdejními místy. „Ještě chceme pro zákazníky přidat další místa k sezení, aby měli k dispozici opravdu co nejlepší komfort,“ řekl ředitel Gottvald.

Společnost celý článek
1.4.

Pozvání na Noc kostelů

Také letos budou moci návštěvníci ve stovkách otevřených kostelů poznávat a obdivovat duchovní a umělecké skvosty křesťanství, které nejsou pouze výrazem minulosti, ale i živé přítomnosti.

Společnost celý článek
16.6.

Dům hudby pro 21. století

Již v minulém roce byla připravena projektová dokumentace na „Realizaci úspor energie - Konzervatoř Pardubice“, na kterou se kraji podařilo získat osmimilionovou dotaci z evropského programu pro životní prostředí. „V tomto projektu jsou kromě drobných dispozičních úprav navržena energeticky úsporná opatření na vnější obálce budovy, tedy především výměna oken a zateplení střechy. Pohledově se zvnějšku téměř nic nezmění,“ uvedl Roman Línek. S tímto projektem se počítá na přelomu let 2018 a 2019 a celkové náklady budou činit 40 milionů korun.

Společnost celý článek
23.7.

Pardubickým krajem projel “jaderný vlak“

„Radioaktivní“ vlak má absolutní přednost před veškerou dopravou na železnici, souprava nesmí nikde zastavit.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting