Festival filmů o udržitelnosti života na Zemi v Pardubicích a Chrudimi

14.3.

Festival filmů o udržitelnosti života na Zemi v Pardubicích a Chrudimi

 Příběhy Země v oceněných dokumentárních filmech a atraktivní doprovodný program přináší v dubnu na Pardubicko v rámci turné po českých městech filmový festival o odpovědnosti, udržitelnosti a životním prostředí Ekotopfilm. 
„Filmy o nádherné přírodě, záhadách lidského zdraví, v mnoha pohledech neobvyklých způsobech života a překvapivých řešeních klimatických změn, to je to nejlepší, co společně s přednáškou organizace pro ochranu moří a oceánů Sea Shepherd můžete navštívit na filmovém festivalu Ekotopfilm, který se na Pardubicku koná letos poprvé,“ uvedla hlavní koordinátorka festivalu Jitka Kadlecová. 
„Naším cílem je zpřístupnit lidem udržitelný rozvoj srozumitelnou, názornou a zábavnou formou. Dokumentární film považuji za velmi moderní audiovizuální formu vyprávění pravdivých příběhů, které dokážou s lidmi pohnout,“ představil poslání festivalu ředitel Ekotopfilmu František Štefan.
Z bohaté filmové nabídky stojí za podívanou cenami ověnčený Yellowstone, který přináší dechberoucí a technicky dokonalé záběry krajiny, divoce žijících zvířat a činných gejzírů z nejstaršího národního parku Ameriky. Díky tomuto filmu, který navíc doprovází skvělá hudba, budete mít pocit, že se tam právě nacházíte.  
„Yellowstone je snímek, který svou krásou a vtipem získal naše diváky. Většinou se při jeho sledování neubrání úsměvu,“ všímá si reakcí publika organizátorka festivalu Lenka Procházková.
Nevěříte, že ze zbytků jídla, které vyhodíme, je možné uvařit hotové delikatesy? Vaření z odpadu jako zábavnou lifestylovou záležitost prezentuje sympaťák David ve filmu Vaření z odpadu. Stačí mu k tomu nahlédnout do našich lednic a předělat popelnici na stylový pojízdný bufet. Tento film je delikátní zážitek.  
Okem je nespatříte. Jsou jich miliony. Jsou to živé organismy, žijí v našem těle a závisí na nich náš život. Že nejsme jen lidé ale celý biosystém, ukazuje pozoruhodný snímek Lidské tělo: mikroskopické safari. 
Film Suri slovenského režiséra a porotce festivalu Ekotopfilm Pavola Barabáše o přírodním kmenu z Afriky vyrazí dech tím, jakým způsobem života se dá žít v 21. století a upozorňuje na důležitost, kterou rozmanitost lidstva představuje pro planetu.  
Proč v dnešní době trpíme tolika nemocemi? A co má společného porod s imunitou? Dokument Mikroporod přibližuje vědecké poznatky o vlivu způsobu porodu na zdraví lidstva a získal za to hlavní cenu Ekotopfilmu Grand Prix. „Film Mikroporod má možná trošku zavádějící název, ve filmu totiž porod neuvidíte. Za to se dozvíte hodně o zdraví, imunitě a dopadu, jaký má způsob příchodu na svět nového človíčka na společnost,“ uvedl svůj postřeh organizátor festivalu Vlasta Ševr. 
Klimatická chyba nabízí jednoduché a praktické řešení ke zmírnění následků klimatických změn, které se projevují například sesuvy půdy, odvodňováním krajiny, nezvladatelnými lesními požáry nebo táním ledovců.  
Kromě filmů se návštěvníci dovědí, proč je ochrana moří a oceánů důležitá i pro nás, i když v České republice žádné nemáme. Odpověď dá zakladatel české pobočky celosvětové organizace pro ochranu podmořského světa a jeho živočichů Sea Shepherd Martin Švadlenka.  
Veškerý program festivalu je zdarma. Kompletní program je k dispozici na webu www.ekotopfilmfestival.cz .

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.3.

Cyklopaťák 2007

V sobotu 31. března odstartuje od radnice v Lázních Bohdanči již 7. ročník cyklotras „Cyklopaťák 2007“.

Společnost celý článek
3.6.

Nový klip Nemyslíš - zaplatíš! opět varuje

Parta se srazí s protijedoucím autem a řidič, kterého dívky obdivovaly, skončí s trvale poškozeným mozkem v nemocnici.

Společnost celý článek
19.5.

Zájem o Helicopter a Rally Show předčil očekávání

Páteční den patřil také dětem z mateřských, základních a středních škol, kdy pro ně organizátoři připravili branné dopoledne. Pro žáky si zajímavý program připravili zástupci Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje, Sbor dobrovolných hasičů města Hradec Králové a Liberec, asociace Záchranný kruh nebo projektu Bezpečné dětství – u vody bez nehody. Nechyběly ani letové ukázky jako hašení požáru nebo slaňování záchranářů pro pacienta.

Společnost celý článek
5.5.

Na svatého Floriana se otevřely brány hasičských stanic na Chrudimsku

Přibližně u každé třetí nehody je nutné použít právě vyprošťovací zařízení. Návštěvníci se zájmem poslouchali výklad i o problematice nebezpečí požárů, kdy a jak použít hasicí přístroj, jak předejít požárům i jak se chránit při mimořádné události a jak se zachovat, když zazní siréna. Přítomní, kterých hasiči napočítali i přes nepřízeň počasí více než 300, měli možnost prohlédnout si i nejmodernější mobilní techniku.

Společnost celý článek
17.12.

Šťastné a hokejové popřejí fanouškům v OC Futurum hráč iA-týmu Mountfield HK

K Vánocům patří mnohé tradice. A k těm adventním se v královéhradeckém obchodním a zábavním centru Futurum již několik let řadí setkání s hráči hokejového A-týmu Mountfield HK. Fanoušci a fanynky hradeckého hokeje budou mít v úterý 17. prosince příležitost se setkat nejen s oblíbenými hráči, ale s celým realizačním týmem. Vedle autogramiády, která bude zahájena v 18 hodin, bude připraven též doprovodný program a prodejní stánek s unikátními klubovými produkty.

Společnost celý článek
20.1.

Východočeské muzeum navštívilo loni 110 tisíc lidí

Muzeum zároveň propagaci zaměřilo na to, aby se lidé v celé republice dozvěděli o jedinečné národní kulturní památce Zámek Pardubice, což přispělo ke zvýšení renomé objektu jako turistické destinace. „A k tomu jsme pochopitelně přizpůsobili dramaturgii kulturního programu,“ upozorňuje ředitel.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting