Festival Pardubická Ryengle 2019 již po 21 přivítá tanečníky z celé České republiky a Slovenska

19.11.

Festival Pardubická Ryengle 2019 již po 21 přivítá tanečníky z celé České republiky a Slovenska

Dvacátý první ročník mezinárodního tanečního festivalu otevře své brány veřejnosti již v sobotu 23. listopadu 2019. Největší country taneční akce v Česku a na Slovensku se opět bude konat v prostorách Ideonu v Pardubicích. Návštěvníci se mohou těšit na 81 tanečních vystoupení, které přijede ukázat přes 600 tanečníků z Čech i Slovenska. K vidění bude hned několik tanečních stylů. Kromě hlavní kategorie country si diváci budou moci shlédnout až do nedělního pozdního odpoledne řadu předtančení ve stylu clogging či line dance.

Taneční soubory na festival dorazí již v pátek 22. listopadu, aby si mohli vyzkoušet své taneční vystoupení v reálném prostoru. Pro veřejnost festival začne sobotním polednem, a to nejmladší dětskou kategorií country. Kromě soutěžního programu se v sobotu od 20:00 hodin uskuteční také již tradiční country bál. Lístky budou k zakoupení na místě, a to za cenu 150 Kč. Pokud chcete jít podpořit své favority anebo si jen užít pravou atmosféru divokého západu, je tento festival určený právě pro Vás.

Vladimír Žváček, ředitel festivalu říká: „Jsme rádi, že se nám daří festival držet stále na vysoké úrovni a že zájem tanečních skupin je pořád velký. Ačkoliv vznikají nové a nové soutěže a taneční směry, kterými se některé taneční skupiny vydávají, a tudíž je konkurence veliká, věříme, že pro nás i pro tanečníky bude tento již 21. ročník opět nezapomenutelný.“

Štefan Švestka, tiskový mluvčí festivalu doplňuje: „Diváci se kromě soutěžních tanců mohou těšit na kapelu HB country, která na večerním country bále zahraje k tanci a poslechu a zároveň na půlnoční překvapení, v podání nejlepších tanečních skupin z České republiky.“

Partnerem festivalu je Magistrát města Pardubic, Pardubický kraj. Záštitu nad festivalem převzal poslanec Parlamentu České republiky Ing. Martin Kolovratník, krajský radní Pardubického kraje Ing. Pavel Šotola a Primátor města Pardubic Ing. Martin Charvát.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.1.

Pozor na platnou technickou i převod vozidel

Samozřejmě že výmluvy byly totožné. Nikdo z řidičů o této skutečnosti neměl tušení. Zkontrolujte své automobily, zda se náhodou termín technické prohlídky neblíží i vám. Ideální je mít poznámku v kalendáři svého mobilního telefonu, která vás na tuto povinnost upozorní.

Společnost celý článek
20.11.

Krajinný plán kladrubského hřebčína: věc veřejná!

Pro Národní hřebčín bude vypracován krajinný plán, který do budoucna stanoví směr obnovy krajiny...

Společnost celý článek
17.3.

Hasiči „trénovali“ pro případ velkého lesního požáru

Letecká technika - vrtulník s bambivakem se používá zejména v členitém zalesněném terénu, špatně přístupných místech, kam se hasiči se svou technikou velmi špatně dostávají. Proto je třeba, aby byli hasiči vycvičeni na takové situace.

Společnost celý článek
26.3.

Východočeské divadlo si připomíná Světový den divadla

Každý rok je přizvána význačná divadelní osobnost, nebo osoba vyznačující se silou srdce a ducha.

Společnost celý článek
24.10.

Kompost vyrobený v Dražkovicích získal v prestižní soutěži první cenu

Nejvyšší bodové ohodnocení získal a soutěž vyhrál kompost vyrobený na kompostárně v Dražkovicích, kterou od roku 2004 provozuje akciová společnost SmP-Odpady a.s. Vítězstvím v soutěži tak dražkovický kompost získal další z řady dosud získaných certifikátů kvality.

Společnost celý článek
20.2.

Na nepořádek na soukromých pozemcích upozorněte obvod

„Postoj starosty prvního městského obvodu mě překvapil. Pan Menšík v médiích prohlásil, že nemá zákonný nástroj, jak tento problém řešit. Zákon o přestupcích však hovoří jasně,“ zdůraznil náměstek primátorky František Brendl. „Není proto potřeba o čemkoliv jednat, míč je na straně obvodu a ten musí konat,“ dodal náměstek.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting