Festival Pardubická Ryengle 2019 již po 21 přivítá tanečníky z celé České republiky a Slovenska

18.11.

Festival Pardubická Ryengle 2019 již po 21 přivítá tanečníky z celé České republiky a Slovenska

Dvacátý první ročník mezinárodního tanečního festivalu otevře své brány veřejnosti již v sobotu 23. listopadu 2019. Největší country taneční akce v Česku a na Slovensku se opět bude konat v prostorách Ideonu v Pardubicích. Návštěvníci se mohou těšit na 81 tanečních vystoupení, které přijede ukázat přes 600 tanečníků z Čech i Slovenska. K vidění bude hned několik tanečních stylů. Kromě hlavní kategorie country si diváci budou moci shlédnout až do nedělního pozdního odpoledne řadu předtančení ve stylu clogging či line dance.

Taneční soubory na festival dorazí již v pátek 22. listopadu, aby si mohli vyzkoušet své taneční vystoupení v reálném prostoru. Pro veřejnost festival začne sobotním polednem, a to nejmladší dětskou kategorií country. Kromě soutěžního programu se v sobotu od 20:00 hodin uskuteční také již tradiční country bál. Lístky budou k zakoupení na místě, a to za cenu 150 Kč. Pokud chcete jít podpořit své favority anebo si jen užít pravou atmosféru divokého západu, je tento festival určený právě pro Vás.

Vladimír Žváček, ředitel festivalu říká: „Jsme rádi, že se nám daří festival držet stále na vysoké úrovni a že zájem tanečních skupin je pořád velký. Ačkoliv vznikají nové a nové soutěže a taneční směry, kterými se některé taneční skupiny vydávají, a tudíž je konkurence veliká, věříme, že pro nás i pro tanečníky bude tento již 21. ročník opět nezapomenutelný.“

Štefan Švestka, tiskový mluvčí festivalu doplňuje: „Diváci se kromě soutěžních tanců mohou těšit na kapelu HB country, která na večerním country bále zahraje k tanci a poslechu a zároveň na půlnoční překvapení, v podání nejlepších tanečních skupin z České republiky.“

Partnerem festivalu je Magistrát města Pardubic, Pardubický kraj. Záštitu nad festivalem převzal poslanec Parlamentu České republiky Ing. Martin Kolovratník, krajský radní Pardubického kraje Ing. Pavel Šotola a Primátor města Pardubic Ing. Martin Charvát.

Další informace Vám rád sdělím na níže uvedeném telefonním čísle.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.6.

Na Rock for People to bude žít a znít celé tři dny

22. ročník Rok for People se koná mezi 3. a 5. červencem 2016 v hradeckém Festivalparku. Aktuální edice celofestivalových pasů je v prodeji za cenu 1650 Kč, na místě budou za 1800 Kč. Podrobné informace na www.rockforpeople.cz.

Společnost celý článek
3.11.

Vánoční atak právě začal aneb pozor na reklamy

Sdružení obrany spotřebitelů (SOS) upozorňuje, že právě při vánočních nákupech by měli být lidé velmi obezřetní.

Společnost celý článek
7.11.

Doba Karla IV. ožívá v Chrudimi

Návštěvníci si mohli prohlédnout originály ze Státního okresního archivu, které se vystavují jen výjimečně. Jedná se o Chrudimský berní rejstřík z let 1399 až 1402 a nejstarší dochovanou městskou knihu s opisy městských privilegií z roku 1439, která udělili městu Chrudim Karel IV. a Václav IV. Město na vernisáž zapůjčilo dvě unikátní sakrální sošky apoštolů ze 14. století z pozlaceného bronzu. Pocházejí z blízkých Medlešic nebo okolí, ale jejich původ badatelé kladou do středověké Francie.

Společnost celý článek
27.5.

Vejděte přímo do pohádky na pardubický zámek

Brána pohádkového království se pro návštěvníky otevře v 10 hodin dopoledne, kdy je očekáván příchod krále a královny.

Společnost celý článek
20.12.

Kraj vystavil kondolenční listiny k úmrtí Václava Havla

Hejtman Radko Martínek se s Václavem Havlem poprvé osobně setkal v době, kdy byl starostou Moravské Třebové.

Společnost celý článek
30.8.

Czendlik je obklopen štědrými lidmi

O výsledku dobrovolné sbírky na postižené povodněmi informoval zdejší kněz římskokatolické církve Zbigniew Czendlik.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting