Festival Trutnov očima policistů

18.8.

Festival Trutnov očima policistů

Festival Trutnov očima policistů

Od čtvrtka 20. do neděle 23. srpna proběhne na trutnovském Bojišti již dvaadvacátý ročník legendárního hudebního festivalu Open Air Music Festival. Z tohoto důvodu, jako již i v předchozích ročnících, posílí Policie České republiky Trutnov výkon služby policistů nad běžný rámec. Ti budou nasazeni od čtvrtečního rána 20. srpna a toto opatření potrvá až do pondělí 24. srpna. Policejní hlídky by měly pokrýt teritorium celého města Trutnov. Do akce je povoláno dostatečné množství policistů obvodních oddělení celého trutnovského okresu, policisté družstev pořádkové jednotky, Dopravního inspektorátu, cizinecké a pohraniční policie, Služby kriminální policie a vyšetřování a strážníci Městské policie. Příjezdová trasa od Hradce Králové do Trutnova zůstane průjezdná. Jako každý rok i letos tomu nebude jinak a řidiči musí opět počítat s omezením v dopravě. Jedná se zejména o omezení rychlosti a to na 30 kilometrů v hodině a dále zákaz předjíždění. Na hlavní komunikaci směrem na Hradec Králové a směrem do centra  města bude v úseku na Bojišti zákaz parkování vozidel. Na plynulost a bezpečnost silničního provozu a na dodržování dopravních předpisů, či konzumaci alkoholických nápojů před nebo při jízdě dopravním prostředkem budou dohlížet dopravní policisté. Muži zákona očekávají, a to i z důvodu příznivé předpovědi počasí, velký počet účastníků této kulturní události, jejichž počet jistě přesáhne deset tisíc. Největší nápor fanoušků dobré muziky se očekává při příjezdu v pátek 21. a v sobotu 22. srpna. Policie proto žádá všechny, kteří se chystají navštívit Trutnov a jeho festival, aby si dávali velký pozor zejména na kapesní drobné krádeže. Každý rok má negativní zkušenosti s majetkovou trestnou činností, páchanou na stanujících hostech hudebního svátku. Policisté Obvodního oddělení Policie ČR Trutnov každoročně dokumentují desítky případů týkající se majetkové trestné činnosti, hlavně krádeží osobních dokladů, finanční hotovosti, platebních karet, mobilních telefonů a drobné elektroniky jako jsou fotoaparáty. Krádeže mají většinou stejný scénář, kde hlavní roli hraje neopatrnost. Hudební nadšenci, často posilněni alkoholem, nevěnují dostatečnou pozornost svým cennostem a osobním věcem. Nechávají je volně odložené ve svých stanech a zejména v nočních hodinách se pak stávají snadnou kořistí zlodějů. Policie vyzývá a žádá všechny účastníky Open Air Music festivalu 2009, aby věnovali pozornost svým věcem a minimalizovali možnost krádeží.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.12.

Město koupilo defibrilátory

V úterý 2. prosince proběhla v Historickém sále radnice prezentace sdružením Rescue Pardubice.

Společnost celý článek
22.7.

Tesco ve Vysokém Mýtě nabídne 100 pracovních míst

V novém hypermarketu naleznou uplatnění zaměstnanci, kteří budou vykonávat práci pokladních, prodavačů a doplňovačů.

Společnost celý článek
29.4.

Další školáci z Pardubicka se zapojili do vzdělávacího programu Abeceda peněz

Pochopily, že na splacení půjčky si musí vydělat, aby ji mohly vrátit. Naučily se také držet při sobě a navzájem na sebe spoléhat.

Společnost celý článek
18.9.

Nevšedně pojali mladí podnájemnící přání majitele bytu směřující k tomu, aby se co nejdříve definitivně odstěhovali.

Ten se nestačil divit v okamžiku, kdy šel svůj majetek zkontrolovat. V místnostech nebylo vůbec nic. Téměř všude zůstaly jen prázdné zdi s poničenou malbou. Na toaletě chyběla dokonce záchodová mísa, v koupelně umývadlo, v kuchyni celá (ač více než 20 let stará) kuchyňská linka.

Společnost celý článek
6.4.

Ministr Svoboda navštíví Pardubický kraj a Vysočinu

Následně Cyril Svoboda zavítá na sousední Vysočinu, kde zahájí svoji návštěvu v krajském městě Jihlavě.

Společnost celý článek
24.3.

Rekonstrukce “plavečáku“ se vrací na jednání

Aby interiéry odpovídaly zmiňované vizualizaci, bylo by třeba do nich investovat o třicet milionů více.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting