Festival Trutnov očima policistů

18.8.

Festival Trutnov očima policistů

Festival Trutnov očima policistů

Od čtvrtka 20. do neděle 23. srpna proběhne na trutnovském Bojišti již dvaadvacátý ročník legendárního hudebního festivalu Open Air Music Festival. Z tohoto důvodu, jako již i v předchozích ročnících, posílí Policie České republiky Trutnov výkon služby policistů nad běžný rámec. Ti budou nasazeni od čtvrtečního rána 20. srpna a toto opatření potrvá až do pondělí 24. srpna. Policejní hlídky by měly pokrýt teritorium celého města Trutnov. Do akce je povoláno dostatečné množství policistů obvodních oddělení celého trutnovského okresu, policisté družstev pořádkové jednotky, Dopravního inspektorátu, cizinecké a pohraniční policie, Služby kriminální policie a vyšetřování a strážníci Městské policie. Příjezdová trasa od Hradce Králové do Trutnova zůstane průjezdná. Jako každý rok i letos tomu nebude jinak a řidiči musí opět počítat s omezením v dopravě. Jedná se zejména o omezení rychlosti a to na 30 kilometrů v hodině a dále zákaz předjíždění. Na hlavní komunikaci směrem na Hradec Králové a směrem do centra  města bude v úseku na Bojišti zákaz parkování vozidel. Na plynulost a bezpečnost silničního provozu a na dodržování dopravních předpisů, či konzumaci alkoholických nápojů před nebo při jízdě dopravním prostředkem budou dohlížet dopravní policisté. Muži zákona očekávají, a to i z důvodu příznivé předpovědi počasí, velký počet účastníků této kulturní události, jejichž počet jistě přesáhne deset tisíc. Největší nápor fanoušků dobré muziky se očekává při příjezdu v pátek 21. a v sobotu 22. srpna. Policie proto žádá všechny, kteří se chystají navštívit Trutnov a jeho festival, aby si dávali velký pozor zejména na kapesní drobné krádeže. Každý rok má negativní zkušenosti s majetkovou trestnou činností, páchanou na stanujících hostech hudebního svátku. Policisté Obvodního oddělení Policie ČR Trutnov každoročně dokumentují desítky případů týkající se majetkové trestné činnosti, hlavně krádeží osobních dokladů, finanční hotovosti, platebních karet, mobilních telefonů a drobné elektroniky jako jsou fotoaparáty. Krádeže mají většinou stejný scénář, kde hlavní roli hraje neopatrnost. Hudební nadšenci, často posilněni alkoholem, nevěnují dostatečnou pozornost svým cennostem a osobním věcem. Nechávají je volně odložené ve svých stanech a zejména v nočních hodinách se pak stávají snadnou kořistí zlodějů. Policie vyzývá a žádá všechny účastníky Open Air Music festivalu 2009, aby věnovali pozornost svým věcem a minimalizovali možnost krádeží.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.8.

Jak dál s přijímacími zkouškami

Největší převis poptávky byl o studium na gymnáziích.

Společnost celý článek
21.11.

Pardubický kraj podpořil gastronomickou učebnu

Peníze poslala do soukromé školy Evropská unie. Velkou pomoc se získáním dotace poskytl i Pardubický kraj.

Společnost celý článek
18.2.

Hejtman pozval na hokej děti z dětského domova

Hosty z dětského domova přišel pozdravit jeden z nejvýznamnějších hráčů v historii pardubického hokeje Vladimír Martinec.

Společnost celý článek
20.4.

Cyklopůjčovny ČD zahájily v kraji druhou sezonu

Příprava kola do těchto stanic na smluvený termín je bezplatná.

Společnost celý článek
11.11.

9. Křivánkovy dny nabídly pestrý program s aktuálními tématy z mnoha medicínských oborů

„Neméně zajímavý byl následující blok přednášek, které byly zaměřeny na dětskou anestézii a perioperační péči a nejpalčivější problémy v této oblasti. Blok, který sestavil MUDr. Vladimír Mixa, Ph.D. z FN Motol, byl velice přínosný. Hovořilo se třeba o tom, zda malé děti vůbec uspávat, jak je to rizikové, když jejich mozek ještě není vyvinutý, nebo o zajištění dítěte po operaci,“ uvedla primářka Fořtová.

Společnost celý článek
22.11.

Setkáváte se s domácím násilím? Nasloucháme Vám…

Zajímáte se jako profesionál o tuto problematiku? Neváhejte a zavolejte do intervenčního centra ve vašem kraji.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting