Folklorní přijetí na kraji

20.5.

Folklorní přijetí na kraji

Folklorní přijetí na kraji

Náměstek hejtmana Roman Línek a radní Jana Pernicová se setkali v jednacím sále Rady Pardubického kraje s ředitelem Folklórního sdružení České republiky Zdeňkem Pšenicou. Setkání se rovněž zúčastnili ředitelé folklorních festivalů, které se v letošním roce konají na území Pardubického kraje. Občané se tak letos mohou těšit na tři významné folklorní akce. „Čermenské slavnosti či Adámkovy slavnosti, a v neposlední řadě putovní festival Tradice Evropy, který se koná v listopadu v šesti našich městech, chápu jako vlajkové lodě folklorního hnutí v celém Pardubickém kraji, “ řekl o blížících se festivalech náměstek Línek. Pardubický kraj v rámci grantů odboru školství, kultury a tělovýchovy pravidelně folklorní akce finančně podporuje. „Finanční podpora těmto projektům je z naší strany samozřejmostí. Je třeba poděkovat nejenom představitelům těchto sdružení, ale i starostům obcí, které se podílejí na pořádání festivalů. Folklórní sdružení jsou totiž jedním z dalších článků výchovy naší mladé generace,“ dodala radní Pernicová. Pozitivní zprávou pro všechny nadšence do folkloru je nově vydaná mapa České republiky, která obsahuje rejstřík folklorních akcí a národopisných muzeí. „Vznik této mapy považuji za velmi dobrý nápad a jsem rád, že i Pardubický kraj má v mapě svá vyznačená místa,“ dodal Roman Línek.   Harmonogram festivalů v Pardubickém kraji: MFF Čermenské slavnosti (25. 6.) Adámkovy slavnosti v Hlinsku (27 – 28. 8.) DMFF Tradice Evropy (8 – 12. 11.)

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.1.

Řidič zaparkoval v příkopu a v autě nasával lihovinu

Částí svého vozidla zachytil o svodidlo, ale to nebránilo, aby pokračoval v další jízdě směrem ke křižovatce.

Společnost celý článek
10.5.

Je veřejným zájmem respektování zákonů?

Úředníci stavebního úřadu, kteří jako vykonavatelé státní správy postupují přesně podle platné legislativy.

Společnost celý článek
26.10.

Jaroslav Runštuk obdržel Řád svatého Ambrože

Jaroslav Runštuk pracuje v gastronomii více než padesát let.

Společnost celý článek
7.12.

Firma roku vyrábí vesmírné technologie, živnostník roku originální houpací prkno

Mezi firmami bezkonkurenčně uspěla společnost Frentech Aerospace vyrábějící součástky do letadel, raketoplánů, satelitů a vesmírných sond.

Společnost celý článek
21.11.

Cyklopecky opět nadělily kolo a další dárky

Vítězná Anička Gerhartová jezdila na výlety na kole s babičkou a dědečkem hlavně po Chrudimsku, kde mají chatu, druhý vylosovaný, Josef Zábský, zase s partnerkou podnikal výlety z Pardubic nebo z míst na trase vlaku.

Společnost celý článek
2.8.

Oprava Bona publica pokračuje, schodiště znovu obsadí stavbaři a archeologové

Rekonstrukce historického schodiště Bona publica v Hradci Králové vstupuje do své další etapy. Loni na podzim stavbaři zdivo ošetřili odsolovacími omítkami a zabudovali do něj speciální technologii proti vzlínání vody z podloží. V druhé polovině července se schodiště v centru města znovu uzavře a oprava této kulturní památky bude letos pokračovat tak dlouho, jak počasí dovolí. Celkové náklady na rekonstrukci schodiště jsou necelých 23 milionů korun, stavební práce by měly vrcholit ve druhém čtvrtletí příštího roku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting