Folklorní přijetí na kraji

20.5.

Folklorní přijetí na kraji

Folklorní přijetí na kraji

Náměstek hejtmana Roman Línek a radní Jana Pernicová se setkali v jednacím sále Rady Pardubického kraje s ředitelem Folklórního sdružení České republiky Zdeňkem Pšenicou. Setkání se rovněž zúčastnili ředitelé folklorních festivalů, které se v letošním roce konají na území Pardubického kraje. Občané se tak letos mohou těšit na tři významné folklorní akce. „Čermenské slavnosti či Adámkovy slavnosti, a v neposlední řadě putovní festival Tradice Evropy, který se koná v listopadu v šesti našich městech, chápu jako vlajkové lodě folklorního hnutí v celém Pardubickém kraji, “ řekl o blížících se festivalech náměstek Línek. Pardubický kraj v rámci grantů odboru školství, kultury a tělovýchovy pravidelně folklorní akce finančně podporuje. „Finanční podpora těmto projektům je z naší strany samozřejmostí. Je třeba poděkovat nejenom představitelům těchto sdružení, ale i starostům obcí, které se podílejí na pořádání festivalů. Folklórní sdružení jsou totiž jedním z dalších článků výchovy naší mladé generace,“ dodala radní Pernicová. Pozitivní zprávou pro všechny nadšence do folkloru je nově vydaná mapa České republiky, která obsahuje rejstřík folklorních akcí a národopisných muzeí. „Vznik této mapy považuji za velmi dobrý nápad a jsem rád, že i Pardubický kraj má v mapě svá vyznačená místa,“ dodal Roman Línek.   Harmonogram festivalů v Pardubickém kraji: MFF Čermenské slavnosti (25. 6.) Adámkovy slavnosti v Hlinsku (27 – 28. 8.) DMFF Tradice Evropy (8 – 12. 11.)

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.11.

Studenti z Pardubic postaví most z vlnité lepenky. V soutěži je rekordních 32 škol z Česka i Slovenska

Studenty teď čekají do 26. května týdny tvrdé práce, která začíná už od samotného návrhu. Úkolem studentů je totiž buď vyrobit kopii existujícího mostu, nebo navrhnout originál.

Společnost celý článek
21.5.

Animální hřbitov mají rovněž v Pardubicích

Pohřbívají se zde tak psi, kočky, morčata, ptáci a veškerá zvířata do hmotnosti 50 kilogramů.

Společnost celý článek
16.2.

Programové prohlášení Rady Pardubického kraje

Nejvýznamnějším úkolem krajské samosprávy je dbát o všestranný rozvoj svého území a o potřeby svých občanů.

Společnost celý článek
3.5.

Výstavy na Helicoptershow se zúčastní přední výrobci vrtulníků

Součástí doprovodného programu budou ukázky zásahu záchranných složek.

Společnost celý článek
19.12.

Zastupitelé Pardubic ve čtvrtek schválili rozpočet města na rok 2017.

Investičních prostředků, včetně předpokládaných získaných dotací, má město k dispozici 800 milionů korun. Z nejdůležitějších investičních aktivit, které již započaly a budou v roce 2017 dokončeny, lze uvést rekonstrukci přednádraží a spolufinancování stavby nového letištního terminálu na pardubickém civilním letišti. Z nových aktivit je to stavba nového 25 metrů dlouhého bazénu v areálu Aquacentra, budování cyklostezky z Pardubic do Dražkovic a zavádění projektu inteligentního systému řízení dopravy.

Společnost celý článek
31.1.

V průmyslové zóně loni přibylo přes 600 pracovních míst

Téměř 650 nových pracovních míst vytvořily v loňském roce firmy podnikající v pardubické průmyslové zóně.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting