Folklorní přijetí na kraji

20.5.

Folklorní přijetí na kraji

Folklorní přijetí na kraji

Náměstek hejtmana Roman Línek a radní Jana Pernicová se setkali v jednacím sále Rady Pardubického kraje s ředitelem Folklórního sdružení České republiky Zdeňkem Pšenicou. Setkání se rovněž zúčastnili ředitelé folklorních festivalů, které se v letošním roce konají na území Pardubického kraje. Občané se tak letos mohou těšit na tři významné folklorní akce. „Čermenské slavnosti či Adámkovy slavnosti, a v neposlední řadě putovní festival Tradice Evropy, který se koná v listopadu v šesti našich městech, chápu jako vlajkové lodě folklorního hnutí v celém Pardubickém kraji, “ řekl o blížících se festivalech náměstek Línek. Pardubický kraj v rámci grantů odboru školství, kultury a tělovýchovy pravidelně folklorní akce finančně podporuje. „Finanční podpora těmto projektům je z naší strany samozřejmostí. Je třeba poděkovat nejenom představitelům těchto sdružení, ale i starostům obcí, které se podílejí na pořádání festivalů. Folklórní sdružení jsou totiž jedním z dalších článků výchovy naší mladé generace,“ dodala radní Pernicová. Pozitivní zprávou pro všechny nadšence do folkloru je nově vydaná mapa České republiky, která obsahuje rejstřík folklorních akcí a národopisných muzeí. „Vznik této mapy považuji za velmi dobrý nápad a jsem rád, že i Pardubický kraj má v mapě svá vyznačená místa,“ dodal Roman Línek.   Harmonogram festivalů v Pardubickém kraji: MFF Čermenské slavnosti (25. 6.) Adámkovy slavnosti v Hlinsku (27 – 28. 8.) DMFF Tradice Evropy (8 – 12. 11.)

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.5.

Výstava chce prolomit mlčení o obětech trestných činů

Výstava se koná v Sále Jana Kašpara v budově bývalé reálky na Krajském úřadu Pardubického kraje a je ji možné navštívit každý pracovní den od 8 do 18 hodin. „Pro školy v rámci výstavy nabízíme po vzájemné domluvě i krátké diskuzní besedy k tématu obětí trestných činů, jejich práv a možnosti pomoci,“ vysvětlil jednatel pardubické pobočky Ladislav Tomášek.

Společnost celý článek
29.9.

Na Svojanově se staví i slaví

Jak uvedl kastelán hradu, příští rok bude obnova pokračovat, nové fasády se dočká Dům zbrojnošů a vnějšího hradební obvod.

Společnost celý článek
31.1.

Radní Kroutil: Tréninková kavárna využije jablka z regionu

V integračním centru Kosatec se starají o uplatnění zejména nezaměstnaných lidí s hendikepem.

Společnost celý článek
29.5.

Aviatická pouť se blíží

Již jen několik dnů nás dělí od zahájení dvacátého devátého ročníku Aviatické pouti, která se na pardubickém letišti uskuteční o víkendu 1. a 2. června.

Společnost celý článek
29.2.

Jaky na pardubické obloze

Aviatická pouť i letos nabídne tradiční pestrý pozemní program s řadou ukázek vojenských klubů, veteránistů a hasičů. Pochopitelně o posledním květnovém víkendu nebude na Aviatické pouti chybět ani rozmanitý program pro děti.

Společnost celý článek
26.11.

Od pondělního odpoledne zdobí Pernštýnské náměstí vánoční strom

Pod stromem se budou Pardubáci potkávat během celého adventu na nejrůznějších akcích. Setkají se zde i na Štědrý večer. Při tradiční procházce po štědrovečerní večeři totiž ani letos nebude chybět štědrovečerní zpívání na schodech magistrátu, kde půl hodiny před půlnocí zazní Rybova Česká mše vánoční.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting