Folkový večer pomůže dětem!

28.8.

Folkový večer pomůže dětem!

Folkový večer pomůže dětem!

Organizátorům druhého Charitativního folkového večera, který se bude konat 31. srpna v letním amfiteátru v Živanicích na Pardubicku, se podařil kapitální úlovek.Do svých sítí ulovili jednu z největších hvězd tohoto žánru, zpěváka Františka Nedvěda. Součástí programu, který začne v poslední srpnový den, v pátek 31. srpna v patnáct hodin, bude rovněž vystoupení královéhradecké skupiny Lokálka a pardubických Pidilidí. V živanickém areálu je pro návštěvníky připravena celá plejáda zajímavých atrakcí, autogramiáda hráčů basketbalového klubu BK Synthesia Pardubice, módní přehlídka nebo Česká miss roku 2006 Renata Langmanová, která ji svoji přítomností ozdobí. „Troškou adrenalinu do jistě pohodového dne přispějí i kaskadéři, kteří ke svým ukázkám využijí auta a současný hit – čtyřkolky. Pro milovníky vozidel máme připraveny i ukázky vozidel Lotus Supra 7 a Cobra 427 Shelkby, které si budou moci někteří šťastlivci vyzkoušet při řízení,“ sdělili organizátoři druhého Charitativního folkového večera v Živanicích Pardubickému deníku. Výtěžek z akce poputuje na konto dětského oddělení pardubické krajské nemocnice. „Velmi si toho vážíme. Věříme, že si při této akci lidé uvědomí, že mezi námi žijí i nemocné děti, jimž se snažíme ze všech sil pomáhat,“ konstatoval primář dětského oddělení pardubické nemocnice Vladimír Němec. „Jednu část peněz chceme využít na nákup víceúčelového vozíku pro jednotku intenzivní péče dětského oddělení, druhou pro zlepšení prostředí pro nemocné děti a jejich doprovod,“ pokračoval primář Němec. „Každý rok je tu hospitalizováno kolem 1800 dětí a přes 100 maminek nebo jiného doprovodu,“ podotkl Vladimír Němec. Dětské oddělení nemocnice v Pardubicích patří k největším v republice. „V současné době se snažíme prosazovat systém ambulantní péče v domácím prostředí. Pokud již dítě musí být v nemocnici, tak aby to bylo na co možná nejkratší dobu a vždy s doprovodem některého z rodičů. A právě ten je nedostatečně hrazen pojišťovnami,“ dodal primář.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.4.

Investice do silnic II. A III. třídy schváleny

Rada Pardubického kraje schválila Provozní plán Správy a údržby silnic Pardubického kraje (SÚS Pk).

Společnost celý článek
21.8.

Sportovní park přitáhl na sto tisíc návštěvníků

Sportovní park Pardubice nabídl škálu aktivit k vyžití pro všechny – děti, rodiče i seniory. Na šestnácti stálých a sedmi variabilních stanovištích, jež byly rozmístěny nejen v parku Na Špici, ale také na zámku, u vody či na kurtech LTC, se vystřídalo přes šedesát sportovních klubů. Zejména děti pak „hrály“ o diplomy a medaile, se kterými se jako opravdoví vítězové mohli vyfotit na stupních vítězů.

Společnost celý článek
15.9.

Hravé odpoledne na farmě – ukazujeme dětem život zvířat

„Díky řadě neziskových organizací a dobrovolníků byl i v letošním roce připraven velmi zajímavý program tradičního Hravého odpoledne na farmě, který zároveň umožnil rodinám společné trávení volného času. To potvrdila i velká účast rodin s dětmi, které neodradilo ani proměnlivé počasí“, přiblížil průběh akce Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

Společnost celý článek
15.2.

Svatého Valentýna v Čechách drtí MDŽ

Tento trend vypozorovali rovněž obchodníci a upouštějí proto od masivní valentýnské výzdoby a nabídky.

Společnost celý článek
8.9.

Kolařům slouží nová cyklostezka

Na cestě mezi Borohrádkem a Holicemi začala kolařům sloužit nová cyklostezka.

Společnost celý článek
22.9.

V Pardubicích odborníci vysvětlují rizika hazardu a lichvy

Pardubice mají z hazardu asi 70 milionů korun, ty ale chce Koalice pro Pardubice postupně nahradit z úspor v rozpočtu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting