Folkový večer pomůže dětem!

28.8.

Folkový večer pomůže dětem!

Folkový večer pomůže dětem!

Organizátorům druhého Charitativního folkového večera, který se bude konat 31. srpna v letním amfiteátru v Živanicích na Pardubicku, se podařil kapitální úlovek.Do svých sítí ulovili jednu z největších hvězd tohoto žánru, zpěváka Františka Nedvěda. Součástí programu, který začne v poslední srpnový den, v pátek 31. srpna v patnáct hodin, bude rovněž vystoupení královéhradecké skupiny Lokálka a pardubických Pidilidí. V živanickém areálu je pro návštěvníky připravena celá plejáda zajímavých atrakcí, autogramiáda hráčů basketbalového klubu BK Synthesia Pardubice, módní přehlídka nebo Česká miss roku 2006 Renata Langmanová, která ji svoji přítomností ozdobí. „Troškou adrenalinu do jistě pohodového dne přispějí i kaskadéři, kteří ke svým ukázkám využijí auta a současný hit – čtyřkolky. Pro milovníky vozidel máme připraveny i ukázky vozidel Lotus Supra 7 a Cobra 427 Shelkby, které si budou moci někteří šťastlivci vyzkoušet při řízení,“ sdělili organizátoři druhého Charitativního folkového večera v Živanicích Pardubickému deníku. Výtěžek z akce poputuje na konto dětského oddělení pardubické krajské nemocnice. „Velmi si toho vážíme. Věříme, že si při této akci lidé uvědomí, že mezi námi žijí i nemocné děti, jimž se snažíme ze všech sil pomáhat,“ konstatoval primář dětského oddělení pardubické nemocnice Vladimír Němec. „Jednu část peněz chceme využít na nákup víceúčelového vozíku pro jednotku intenzivní péče dětského oddělení, druhou pro zlepšení prostředí pro nemocné děti a jejich doprovod,“ pokračoval primář Němec. „Každý rok je tu hospitalizováno kolem 1800 dětí a přes 100 maminek nebo jiného doprovodu,“ podotkl Vladimír Němec. Dětské oddělení nemocnice v Pardubicích patří k největším v republice. „V současné době se snažíme prosazovat systém ambulantní péče v domácím prostředí. Pokud již dítě musí být v nemocnici, tak aby to bylo na co možná nejkratší dobu a vždy s doprovodem některého z rodičů. A právě ten je nedostatečně hrazen pojišťovnami,“ dodal primář.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.5.

Svojanov odhaluje svoji původní architekturu

Řemeslníci také postupně odkrývají zdivo zříceniny, které se ukrývalo pod betonovou omítkou paláce.

Společnost celý článek
24.3.

Hovory. Tentokrát o Mikulovicích a archeologii

Chladné počasí na počátku tohoto roku poskytuje archeologům krátkou chvíli k ohlédnutí.

Společnost celý článek
6.6.

Kraj udělí Duhové křídlo za pomoc lidem s handicapem

Oceněni budou organizace a jednotlivci, kteří dlouhodobě pomáhají osobám se zdravotním postižením a jejich blízkým.

Společnost celý článek
3.12.

Domov pro seniory na Dubině mění tvář

Ty v současné době již příliš nevyhovují potřebám našich klientů, proto jsme se v roce 2011 rozhodli začít s postupnou rekonstrukcí celého zařízení. V letošním roce jsme tak zrekonstruovali další byty včetně sociálního zázemí. Pokoje jsou vybavené i moderními polohovacími lůžky. Letos jsme vybudovali i centrální koupelnu, která umožní náročnou hygienickou péči pro imobilní uživatele,“ vysvětluje vedoucí zařízení Monika Kopecká.

Společnost celý článek
16.2.

Chlumečtí hasiči budou moci lépe zasahovat na dálnici

Hasiči z Chlumce nad Cidlinou budou moci účinněji pomáhat lidem při dopravních nehodách na dálnici D11.

Společnost celý článek
3.4.

Šestá Noc mladých výzkumníků je za námi. Přilákala přes 800 zvědavců

Akce, kterou tradičně organizuje Univerzita Pardubice spolu s Východočeským muzeem, čtyřmi středními školami, jednou pardubickou ZUŠkou a s Hvězdárnou A. Krause, oslovila v úterý 27. března více než 800 návštěvníků.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting