Foxconn nabírá v Pardubicích zaměstnance, celkem chce do léta obsadit 300 nových míst

25.4.

Foxconn nabírá v Pardubicích zaměstnance, celkem chce do léta obsadit 300 nových míst

Pardubice, 24. dubna 2018 – Společnost Foxconn, jeden z největších výrobců IT technologií v České republice i na světě, spustila v Česku intenzivní nábor nových zaměstnanců. Ve své pardubické pobočce aktuálně otevřela celkem 300 nových míst. Z těch se jí zatím i přes obecný nedostatek pracovních sil na trhu podařilo během prvních tří měsíců roku 2018 obsadit třetinu. Volné pracovní příležitosti jsou jak na dělnických postech, tak u testerů mobilních telefonů nebo na nejkvalifikovanějších pozicích technologů, vývojářů a výzkumníků.

Foxconn začal v Pardubicích nabírat nové zaměstnance na začátku roku. Přestože je v Pardubickém kraji čtvrtá nejnižší nezaměstnanost v ČR (méně než 3 %), zatím se mu hledání nových kandidátů na českém trhu daří. Za první tři měsíce obsadil rovných 100 míst. 91 % pracovníků přitom pochází přímo z Pardubického kraje, dalších 7 % z Hradecka.

Foxconn v České republice hledá nové pracovníky pro celou řadu pozic, a to především mezi lidmi v Pardubicích, Kutné Hoře a blízkém okolí v okruhu 20 – 30 km. U technických pozic oslovujeme potenciální uchazeče o zaměstnání v rámci celé ČR,“ řekla Jitka Kratochvílová, personální ředitelka společnosti Foxconn.

Pracovníci ve Foxconnu ve výrobě pracují na osmi nebo dvanáctihodinové směny, mohou si dokonce vybrat, která varianta jim více vyhovuje. Směnný provoz se týká pouze výrobních pozic a supervizorů. Aby byla jejich práce příjemnější a neopakovala se pořád stejná činnost, pracovníci se u jednotlivých úseků pravidelně střídají.

Zaměstnanci Foxconnu získají nadstandardní mzdové ohodnocení, které se každý rok navyšuje. Kromě toho mohou využít i řadu benefitů, jako je pět týdnů dovolené, mobilní tarify za výhodné ceny, přístup do firemního fitcentra, vzdělávání v podobě jazykových kurzů a dalších interních a externích školení, slevy u některých lokálních obchodníků, příspěvek na penzijní připojištění a volnočasové aktivity apod. Foxconn je oceňovaným zaměstnavatelem, v celostátní soutěži Zaměstnavatel roku obsadil vloni v kategorii firem do pěti tisíc zaměstnanců druhou pozici.

Foxconn se ale v Pardubicích intenzivně soustředí také na vývoj nových chytrých technologií a výrobních postupů založených na umělé inteligenci. Pomocí robotizace a automatizace tak chce co nejvíce rutinních úkonů zcela odstranit a přesunout kapacitu zaměstnanců na kvalifikovanější a zajímavější pracovní činnosti. Vizí společnosti je vybudovat v Pardubicích opravdu moderní závod s kvalifikovanými pracovníky, který by se stal evropským vývojovým centrem Foxconnu. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.5.

Blíží se první červnová sobota a jako každý rok i letos je to čas pro poličskou muzejní noc

Ve vestibulu napište svůj příspěvek do knihy Polička – aneb 555 věcí, které na ní máme rádi. Nezapomněli jsme ani na milovníky výšek – otevřena bude opět i Rodná světnička B. Martinů ve věži kostela sv. Jakuba, kde vás po vystoupání 194 schodů čeká výhled na noční, zářící a zábavou a smíchem pulsující město.

Společnost celý článek
17.7.

Hejtman si vyslechl starosti starostů na Orlickoústecku

Se starosty také hovořil o dopravě, o aktuální situaci v přípravě a výstavbě rychlostní komunikace R35.

Společnost celý článek
29.12.

Odborníci varují před častým odhalováním dětí na internetu

„Jedná se o rozšířené chování, kdy dobrovolně sdílíte intimní materiály v prostředí internetu. V České republice ho realizuje poměrně velký počet dětí, ale také dospělých. Podle výsledků výzkumů na našem území v letech 2010-2015 dobrovolně sdílelo své intimní materiály 7-9 % dětí ve věku 11 až 17 let,“ upozorňuje Lenka Mužíčková ze serveru Budulínek.eu, která se více jak deset let systematicky věnuje problematice spotřebitelského chování.

Společnost celý článek
18.7.

Přibývá krádeží věcí z vozidel

Řidiči by neměli zapomínat na to, že mohou svým jednáním podstatným způsobem ovlivnit, aby se právě jejich vozidlo nestalo předmětem zájmu zlodějů.

Společnost celý článek
18.2.

Byla to opravdu dopravní nehoda?

Muž po nehodě odešel, ale později, když se mu věc rozležela v hlavě, se kolem dvacáté hodiny nechal raději ošetřit v nemocnici.

Společnost celý článek
3.3.

Vichřice a déšť trápily i Pardubický kraj

V celém kraji jako v jednom ze čtyř českých regionů vyhlásili stav nouze.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting