Foxconn nabírá v Pardubicích zaměstnance, celkem chce do léta obsadit 300 nových míst

25.4.

Foxconn nabírá v Pardubicích zaměstnance, celkem chce do léta obsadit 300 nových míst

Pardubice, 24. dubna 2018 – Společnost Foxconn, jeden z největších výrobců IT technologií v České republice i na světě, spustila v Česku intenzivní nábor nových zaměstnanců. Ve své pardubické pobočce aktuálně otevřela celkem 300 nových míst. Z těch se jí zatím i přes obecný nedostatek pracovních sil na trhu podařilo během prvních tří měsíců roku 2018 obsadit třetinu. Volné pracovní příležitosti jsou jak na dělnických postech, tak u testerů mobilních telefonů nebo na nejkvalifikovanějších pozicích technologů, vývojářů a výzkumníků.

Foxconn začal v Pardubicích nabírat nové zaměstnance na začátku roku. Přestože je v Pardubickém kraji čtvrtá nejnižší nezaměstnanost v ČR (méně než 3 %), zatím se mu hledání nových kandidátů na českém trhu daří. Za první tři měsíce obsadil rovných 100 míst. 91 % pracovníků přitom pochází přímo z Pardubického kraje, dalších 7 % z Hradecka.

Foxconn v České republice hledá nové pracovníky pro celou řadu pozic, a to především mezi lidmi v Pardubicích, Kutné Hoře a blízkém okolí v okruhu 20 – 30 km. U technických pozic oslovujeme potenciální uchazeče o zaměstnání v rámci celé ČR,“ řekla Jitka Kratochvílová, personální ředitelka společnosti Foxconn.

Pracovníci ve Foxconnu ve výrobě pracují na osmi nebo dvanáctihodinové směny, mohou si dokonce vybrat, která varianta jim více vyhovuje. Směnný provoz se týká pouze výrobních pozic a supervizorů. Aby byla jejich práce příjemnější a neopakovala se pořád stejná činnost, pracovníci se u jednotlivých úseků pravidelně střídají.

Zaměstnanci Foxconnu získají nadstandardní mzdové ohodnocení, které se každý rok navyšuje. Kromě toho mohou využít i řadu benefitů, jako je pět týdnů dovolené, mobilní tarify za výhodné ceny, přístup do firemního fitcentra, vzdělávání v podobě jazykových kurzů a dalších interních a externích školení, slevy u některých lokálních obchodníků, příspěvek na penzijní připojištění a volnočasové aktivity apod. Foxconn je oceňovaným zaměstnavatelem, v celostátní soutěži Zaměstnavatel roku obsadil vloni v kategorii firem do pěti tisíc zaměstnanců druhou pozici.

Foxconn se ale v Pardubicích intenzivně soustředí také na vývoj nových chytrých technologií a výrobních postupů založených na umělé inteligenci. Pomocí robotizace a automatizace tak chce co nejvíce rutinních úkonů zcela odstranit a přesunout kapacitu zaměstnanců na kvalifikovanější a zajímavější pracovní činnosti. Vizí společnosti je vybudovat v Pardubicích opravdu moderní závod s kvalifikovanými pracovníky, který by se stal evropským vývojovým centrem Foxconnu. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.4.

Tradiční velikonoční zvyky v afi paláci pobaví děti i dospělé

Pro mlsouny nemůže chybět cukrová vata, malí návštěvníci dostanou na cestu domů i barevné balonky.

Společnost celý článek
5.10.

Stavbou roku 2010 je Koupaliště Flošna

Porota především ocenila fakt, že areál není pouze zaměřen na vodní zábavu a sport, ale že je víceúčelový.

Společnost celý článek
11.5.

Váza mohla zabíjet

V pátek 8. května dopoledne zasahovali hasiči z Chrudimi a Pardubic v Hrochově Týnci.

Společnost celý článek
2.10.

Mostek na Zámku Pardubice je opravený, kraj řeší i další projekty pro údržbu památkového areálu

„Kromě chystané velké rekonstrukce interiérů zámku zde řešíme také zdánlivě drobné opravy, které jsou ale pro jeho celkové fungování a vzhled velmi důležité. Jakmile někam zatéká, nebo naopak jinde začne chybět voda, která tam po staletí byla, způsobuje to problémy nejen estetické, ale také statické. Proto s řešením v rámci údržby nesmíme otálet. U památek, jako je pardubický zámek, to je ale vždy trochu složitější,“ řekl Roman Línek.

Společnost celý článek
22.6.

Do Tisové přijede ministr Gandalovič

Farmu v Tisové u Vysokého Mýta navštíví dnes ministr zemědělství Petr Gandalovič

Společnost celý článek
15.3.

Quality Certification Pardubice

V Pardubicích letos pokračují aktivity, které mají přispět ke zvýšení kvality služeb poskytovaných v oblasti cestovního ruchu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting