Foxconn nabírá v Pardubicích zaměstnance, celkem chce do léta obsadit 300 nových míst

25.4.

Foxconn nabírá v Pardubicích zaměstnance, celkem chce do léta obsadit 300 nových míst

Pardubice, 24. dubna 2018 – Společnost Foxconn, jeden z největších výrobců IT technologií v České republice i na světě, spustila v Česku intenzivní nábor nových zaměstnanců. Ve své pardubické pobočce aktuálně otevřela celkem 300 nových míst. Z těch se jí zatím i přes obecný nedostatek pracovních sil na trhu podařilo během prvních tří měsíců roku 2018 obsadit třetinu. Volné pracovní příležitosti jsou jak na dělnických postech, tak u testerů mobilních telefonů nebo na nejkvalifikovanějších pozicích technologů, vývojářů a výzkumníků.

Foxconn začal v Pardubicích nabírat nové zaměstnance na začátku roku. Přestože je v Pardubickém kraji čtvrtá nejnižší nezaměstnanost v ČR (méně než 3 %), zatím se mu hledání nových kandidátů na českém trhu daří. Za první tři měsíce obsadil rovných 100 míst. 91 % pracovníků přitom pochází přímo z Pardubického kraje, dalších 7 % z Hradecka.

Foxconn v České republice hledá nové pracovníky pro celou řadu pozic, a to především mezi lidmi v Pardubicích, Kutné Hoře a blízkém okolí v okruhu 20 – 30 km. U technických pozic oslovujeme potenciální uchazeče o zaměstnání v rámci celé ČR,“ řekla Jitka Kratochvílová, personální ředitelka společnosti Foxconn.

Pracovníci ve Foxconnu ve výrobě pracují na osmi nebo dvanáctihodinové směny, mohou si dokonce vybrat, která varianta jim více vyhovuje. Směnný provoz se týká pouze výrobních pozic a supervizorů. Aby byla jejich práce příjemnější a neopakovala se pořád stejná činnost, pracovníci se u jednotlivých úseků pravidelně střídají.

Zaměstnanci Foxconnu získají nadstandardní mzdové ohodnocení, které se každý rok navyšuje. Kromě toho mohou využít i řadu benefitů, jako je pět týdnů dovolené, mobilní tarify za výhodné ceny, přístup do firemního fitcentra, vzdělávání v podobě jazykových kurzů a dalších interních a externích školení, slevy u některých lokálních obchodníků, příspěvek na penzijní připojištění a volnočasové aktivity apod. Foxconn je oceňovaným zaměstnavatelem, v celostátní soutěži Zaměstnavatel roku obsadil vloni v kategorii firem do pěti tisíc zaměstnanců druhou pozici.

Foxconn se ale v Pardubicích intenzivně soustředí také na vývoj nových chytrých technologií a výrobních postupů založených na umělé inteligenci. Pomocí robotizace a automatizace tak chce co nejvíce rutinních úkonů zcela odstranit a přesunout kapacitu zaměstnanců na kvalifikovanější a zajímavější pracovní činnosti. Vizí společnosti je vybudovat v Pardubicích opravdu moderní závod s kvalifikovanými pracovníky, který by se stal evropským vývojovým centrem Foxconnu. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.9.

Hudební podvečer Hemže 2011

Bennewitzovo kvarteto je jeden z nejvýraznějších kvartetních souborů nové generace.

Společnost celý článek
11.5.

Není lavička jako lavička, Evropa to pochopí

Materiály jsou zvoleny tak, aby jejich provedení ocenily i příští generace Pardubáků.

Společnost celý článek
14.2.

Pardubická krajská nemocnice zrušila zákaz návštěv

V uplynulém kalendářním týdnu došlo v Pardubickém kraji k významnému poklesu nemocnosti na akutní respirační infekce i k poklesu chřipkových onemocnění.

Společnost celý článek
11.2.

Kladruby získaly podporu svého zřizovatele

Do 15. února bude předložen návrh společného memoranda a do dvou měsíců musí být schválena nová organizace.

Společnost celý článek
15.2.

Přistane Catalina na Labi?

Zcela jistě se s historickou Catalinou budou moci návštěvníci Aviatické pouti seznámit přímo na pardubickém letišti, kde se pochopitelně předvede i v letové ukázce v rámci historické scény připomínající boje v Tichomoří a nebude chybět ani ve velkoskupině historických letadel, kterou si v loňském ročníku oblíbili jak diváci, tak samotní piloti historických skvostů,“ dodává k unikátní Catalině Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti.

Společnost celý článek
24.8.

Přibývá žádostí o návštěvu úředníka

Za sedm měsíců letošního roku už úřad takto vyřídil téměř tolik žádostí, jako za celý rok 2014. Službu ale nelze využít pro podání žádosti o nový cestovní pas. Žadateli o pas nepomůže ani datová schránka.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting