Foxconn nabírá v Pardubicích zaměstnance, celkem chce do léta obsadit 300 nových míst

25.4.

Foxconn nabírá v Pardubicích zaměstnance, celkem chce do léta obsadit 300 nových míst

Pardubice, 24. dubna 2018 – Společnost Foxconn, jeden z největších výrobců IT technologií v České republice i na světě, spustila v Česku intenzivní nábor nových zaměstnanců. Ve své pardubické pobočce aktuálně otevřela celkem 300 nových míst. Z těch se jí zatím i přes obecný nedostatek pracovních sil na trhu podařilo během prvních tří měsíců roku 2018 obsadit třetinu. Volné pracovní příležitosti jsou jak na dělnických postech, tak u testerů mobilních telefonů nebo na nejkvalifikovanějších pozicích technologů, vývojářů a výzkumníků.

Foxconn začal v Pardubicích nabírat nové zaměstnance na začátku roku. Přestože je v Pardubickém kraji čtvrtá nejnižší nezaměstnanost v ČR (méně než 3 %), zatím se mu hledání nových kandidátů na českém trhu daří. Za první tři měsíce obsadil rovných 100 míst. 91 % pracovníků přitom pochází přímo z Pardubického kraje, dalších 7 % z Hradecka.

Foxconn v České republice hledá nové pracovníky pro celou řadu pozic, a to především mezi lidmi v Pardubicích, Kutné Hoře a blízkém okolí v okruhu 20 – 30 km. U technických pozic oslovujeme potenciální uchazeče o zaměstnání v rámci celé ČR,“ řekla Jitka Kratochvílová, personální ředitelka společnosti Foxconn.

Pracovníci ve Foxconnu ve výrobě pracují na osmi nebo dvanáctihodinové směny, mohou si dokonce vybrat, která varianta jim více vyhovuje. Směnný provoz se týká pouze výrobních pozic a supervizorů. Aby byla jejich práce příjemnější a neopakovala se pořád stejná činnost, pracovníci se u jednotlivých úseků pravidelně střídají.

Zaměstnanci Foxconnu získají nadstandardní mzdové ohodnocení, které se každý rok navyšuje. Kromě toho mohou využít i řadu benefitů, jako je pět týdnů dovolené, mobilní tarify za výhodné ceny, přístup do firemního fitcentra, vzdělávání v podobě jazykových kurzů a dalších interních a externích školení, slevy u některých lokálních obchodníků, příspěvek na penzijní připojištění a volnočasové aktivity apod. Foxconn je oceňovaným zaměstnavatelem, v celostátní soutěži Zaměstnavatel roku obsadil vloni v kategorii firem do pěti tisíc zaměstnanců druhou pozici.

Foxconn se ale v Pardubicích intenzivně soustředí také na vývoj nových chytrých technologií a výrobních postupů založených na umělé inteligenci. Pomocí robotizace a automatizace tak chce co nejvíce rutinních úkonů zcela odstranit a přesunout kapacitu zaměstnanců na kvalifikovanější a zajímavější pracovní činnosti. Vizí společnosti je vybudovat v Pardubicích opravdu moderní závod s kvalifikovanými pracovníky, který by se stal evropským vývojovým centrem Foxconnu. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.2.

Policisté získali autentické záběry podezřelých

Z domu poté odcizily finanční hotovost v částce několika desítek tisíc korun a z místa odjely přistaveným osobním vozidlem.

Společnost celý článek
9.2.

Údaje ze sčítání lidu jsou důležité i pro hasiče

Sčítání je připravováno na březen 2011, přičemž rozhodným okamžikem bude půlnoc z 25. na 26. března.

Společnost celý článek
2.5.

Na své si ve Sportovním parku Pardubice přijdou všechny generace

V rámci loňského Olympijského parku Pardubice si děti mohly kromě sportovních zážitků odnést diplomy a medaile, které obdržely za určitý počet splněných stanovišť. Ocenění budou moci získat i na letošním SPP. Za splnění připravených stanovišť čeká na malé i velké sportovce diplom, pro velké nadšence budou připraveny i medaile za bonusová stanoviště. Ty získají všichni, kteří obejdou stanoviště nejen v parku Na Špici, ale také ta, která se budou nacházet v prostředí zámku. Celý Sportovní park Pardubice zde bude navíc zahájen, a to v pátek večer 11. srpna vystoupením skupiny Sabrage.

Společnost celý článek
21.6.

Mladí zdravotníci si při záchraně života poradí

V mladší kategorii (3. – 5. třídy) vyhráli školáci z Kutné Hory, za nimi skončily Pardubice.

Společnost celý článek
8.7.

Aby léto bylo bez požárů

Během loňského extrémně horkého a suchého léta vyjížděli hasiči k nejvíc požárům za posledních 20 let. Od 1. července do 30. srpna 2015 zasahovali hasiči u 5 738 požárů. Při těchto požárech zemřelo 28 osob a 356 osob bylo zraněno.

Společnost celý článek
15.4.

Kraj žádá stát o změny v zákoně o odpadech

Upozornil, že v současnosti není jasné, kdo bude při takovém bezprostředním ohrožení, které hrozilo v Bělé, hradit náklady.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting