Frustraci si vybíjel na policejní fábii

13.11.

Frustraci si vybíjel na policejní fábii

Frustraci si vybíjel na policejní fábii

V minulých dnech vyjížděli policisté z chvaletického obvodního oddělení kromě jiného k řešení případu takzvaného občanského soužití. Po příjezdu na místo události si zaparkovali svoje služební vozidlo Škoda Fabia ve zdejší ulici U kulturního domu. Strážci zákona následně jednali se ženou, která prostřednictvím linky 158 požádala o pomoc při řešení konkrétních partnerských problémů. V průběhu rozhovoru byli však policisté „vyrušeni“ všímavými sousedy, kterým neunikl fakt, že jejich nepřítomnosti využil jistý mladý muž. Ten vyskočil na kapotu služebního vozidla a poškodil čelní sklo tak, že popraskalo v zorném poli řidiče. Hlídka policistů nelenila, upozornění pojala vážně a u vozidla skutečně přistihla 22letého muže z Pardubicka, jenž měl patrně v úmyslu v demolici nebohé fabie pokračovat. Vzhledem k podnapilosti mládence jej ale převezla na protialkoholickou záchytnou stanici. Tady byl “demolition man“ ošetřujícím lékařem ponechán až do stavu naprostého vystřízlivění. Zda se poškození služebního vozidla dopustil opravdu právě tento mladý muž či někdo jiný, je nyní předmětem dalšího šetření. Škoda na služebním vozidle činí 10 tisíc korun a za poškozování cizí věci hrozí pachateli trest odnětí svobody až na jeden rok nepodmíněně.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.3.

Divadlo přivítalo nejlepší pedagogy a ředitele

Již druhým rokem navíc Pardubice vyhlašují kategorii nejlepšího ředitele či ředitelky. Letos se jimi stali Jarmila Staňková ze ZŠ Závodu míru, Karel Žemlička ze ZŠ Pardubice – Spořilov, Kotkova a Jana Dvořáková z MŠ Pardubice na nábřeží Závodu míru.

Společnost celý článek
16.5.

Děti a mládež do patnácti let mají Helicoptershow zadarmo

Poslední ročník byl věnován použití vrtulníkové techniky při povodních v severních Čechách v roce 2010.

Společnost celý článek
27.10.

Místopis pro taxikáře opět podmínkou

Zastupitelé tak využili možnosti, kterou legislativa obcím nad dvacet tisíc obyvatel nabízí.

Společnost celý článek
29.3.

Studenti soutěží v navrhování energetických úspor pro školy

Nové znalosti získávají v soutěži s názvem FAKTOR E*, kterou pro ně pořádá ENESA a. s., dodavatel energetických služeb se zárukou úspor ve školských objektech Pardubického kraje.

Společnost celý článek
8.9.

Pravý břeh Labe zůstane místem pro relaxaci

Do tří let by mohlo na ploše dvou hektarů vzniknout venkovní relaxační centrum pro všechny věkové kategorie. "Cílem projektu Relaxační centrum Lonkovka je vybudování bezpečného a příjemného prostoru, který bude sloužit k aktivnímu odpočinku i relaxaci všem generacím obyvatel města. Tam kde je dnes v podstatě pustá, pouze dvakrát ročně sekaná louka, má šanci vzniknout místo s rozličnými herními prvky a multifunkčním hřištěm pro relaxační aktivity všech generací a s malým zázemím a kavárnou.

Společnost celý článek
31.5.

Studánecký les se mění v příjemné místo

Projekt přeměny lesa vznikl na základě studie, do jejíž přípravy městský obvod zapojil obyvatele přilehlých lokalit. Celkové náklady na 1. etapu projektu činily 1,737 milionu korun. Téměř 119 tisíc korun uvolnilo z vlastního rozpočtu město, zbytek, tedy asi 1,618 milionu, pokryla dotace z Programu rozvoje venkova.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting