Galavečer Den D: nominujte i vy dobrovolníky

18.2.

Galavečer Den D: nominujte i vy dobrovolníky

Galavečer Den D: nominujte i vy dobrovolníky

V pořadí již 6. ročník galavečera Den D – Ocenění dobrovolníků východních Čech se bude konat v neděli 14. března tohoto roku ve Východočeském divadle v Pardubicích. Záštitu nad galavečerem převzal hejtman Pardubického krajem Radko Martínek, hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc, primátor Statutárního města Pardubice Jaroslav Deml a poslanec Parlamentu České republiky Miloslav Soušek. Během galavečera moderovaného Martinem Stratílkem a Jitkou Slezákovou bude vyhodnoceno a odměněno patnáct dobrovolníků. „Dobrovolník je každý, kdo bez nároku na odměnu pomáhá druhým. Dobrovolníky najdeme nejčastěji v sociální, zdravotní, kulturní, sportovní a výchovné oblasti. Na území obou východočeských krajů jich působí tisíce," vysvětluje Jan Machek, ředitel obecně prospěšné společnosti Terra nostra – malebný kraj,, která je pořadatelem galavečera. "Každoročně vybereme několik zajímavých dobrovolnických osobností, které si odnesou keramickou sošku anděla ze severomoravského uměleckého ateliéru Černá kočka a další věcné dary," pokračuje Jan Machek. "Jestli znáte ve svém okolí nějakého dobrovolníka, neváhejte a nominujte jej prostřednictvím on-line formuláře na www.den-d.eu/nominace . Nominační listy je možné též stáhnout z adresy www.den-d.eu“ dodává ředitel Machek. Nominace budou přijímány až do 8. března. Pak zasedne odborná komise, která vybere kandidáty na ocenění. Všichni nominovaní dobrovolníci budou poté pozváni na slavnostní galavečer a až na místě se dozví, kdo získal ocenění. V průběhu galavečera vystoupí folkař Pavel Dobeš. „Den D má především zviditelňovat dobrovolnictví v očích veřejnosti. Proto nemůže být komorní akcí, proto je slavnostním galavečerem, který přitahuje pozornost. Nikdy bychom nezvládli pořádání tak velké akce sami, bez partnerů, kterým patří naše poděkování“ dodává Jan Machek. Záštitu nad galavečerem Den D převzal hejtman Pardubického krajem Radko Martínek, hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc, primátor Statutárního města Pardubice Jaroslav Deml a poslanec Parlamentu České republiky Miloslav Soušek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.3.

Odstávka elektrické energie v Pardubické krajské nemocnici, a.s.

Fungování lékařské pohotovost pro dospělé (není v areálu nemocnice!) není touto odstávkou dotčeno.

Společnost celý článek
17.4.

Do mateřinek se hlásí o 173 dětí více než loni

Někteří rodiče však přihlásili dítě do dvou, ale i do tří mateřských škol.

Společnost celý článek
16.10.

Emeritní primář očního oddělení Iserle se dožívá úctyhodných 99 let

Významného životního jubilea se dožívá doc. MUDr. Jan Iserle, CSc. Emeritní primář očního oddělení nemocnice v Pardubicích dne 15. října 2018 oslavil své 99. narozeniny. Srdečně mu blahopřejeme!

Společnost celý článek
16.5.

Vysokoškolský majáles v Pardubicích

Koncert je samozřejmě určen nejen univerzitním studentům, ale i všem ostatním milovníkům dobré hudby a zábavy.

Společnost celý článek
31.3.

Na Fakultu filozofickou Univerzity Pardubice přijíždí početná delegace z Tchaj-wanu. Čekají ji odborné diskuse v oblasti sociálních věd

„S kolegou docentem Ter-hsing Chengem jsme se seznámili v roce 2015 na světovém symposiu věnovaném zahraničním Číňanům, které se konalo na Nanyang Technological University v Singapuru. Hned následující rok na jaře jsem navštívil kolegu na jeho domovské univerzitě v Tchaj-peji, kde jsem přednášel a setkal se i s oběma dalšími profesory, kteří nyní zavítají k nám do Pardubic. Jakožto hostující profesor každoročně přednáším na naší další partnerské tchaj-wanské univerzitě – National Dongwha University, ale vždy část návštěvy věnuji i mým kolegům ze Soochowské univerzity,“ popisuje začátky tchajwanské spolupráce Katedry sociálních věd Fakulty filozofické Univerzity Pardubice její vedoucí PhDr. Adam Horálek, Ph.D.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting