Generál Ján Gurník zavítal na hejtmanství

21.10.

Generál Ján Gurník zavítal na hejtmanství

Generál Ján Gurník zavítal na hejtmanství

Hejtmanu Radko Martínkovi se dnes na Pardubický kraj přijel představit nový velitel Sil podpory Armády ČR, brigádní generál Ján Gurník. Doprovodil ho ředitel Krajského velitelství Pardubice plukovník František Hlaváček. Hlavním účelem setkání bylo navázat na dobrou spolupráci kraje se Silami podpory Armády ČR z předchozích let. „Role těchto sil v oblasti logistiky, zdravotnické a veterinární podpory na území Pardubického kraje i České republiky je důležitá. Jsem proto rád, že jsme se s novým generálem shodli na prioritách v zajištění potřeb ozbrojených sil, které budou uvedeny v krizovém plánu kraje,“ uvedl hejtman Martínek. S generálem hovořili také o elitní vojenské škole v Moravské Třebové, jediné svého druhu v Česku. Pardubický kraj tradičně spolupracuje se silami podpory armády na vojensko-historické akci Cihelna – Králíky. „Jsme potěšeni, že jste vzal vojenskohistorickou akci Cihelna pod svá křídla,“ poděkoval za spolupráci generál Gurník. Informoval také hejtmana o přípravě cvičení Boleslavská hradba 2012, které se zaměří na napadení základny s municí, zajištění ochrany a obrany areálu ve spolupráci s jednotkami Aktivních záloh KVV Pardubice, Vojenské policie a Policie ČR.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.5.

Českotřebovský terminál ocenila odborná porota podruhé

Soutěž pořádalo sdružení Stavíme ekologicky spolu.

Společnost celý článek
24.3.

Pardubický kraj je otevřený pomoci druhým

Po úvodních slovech následovala druhá část vzdělávacích workshopů. První ze tří workshopů byl věnován webové grafice. „Dozvěděli jsme se, jaké nejčastější chyby ve webové prezentaci organizace dělají. Trendem současné doby jsou fotografie. Důležité je si rovněž vybrat správný font písma,“ dodala k samotnému kurzu Hana Slezáková Kadlecová z Amalthea, z. s.

Společnost celý článek
1.7.

Náměstek primátora Jakub Rychtecký popřál dětem hezké prázdniny

„Byl jsem spolu s paní ředitelkou pozdravit prvňáčky a také žáky 8. třídy se sportovním zaměřením. Zároveň jsem si také prohlédl opravenou školní družinu, kterou platilo město.

Společnost celý článek
1.11.

Krajská knihovna v Pardubicích se stane součástí největšího vědeckého festivalu v ČR

Další spojení výstavy a přednášky nese název Příběh statistiky a je tematicky zaměřeno na počátky i vývoj této vědy, a to jak v českém, tak světovém měřítku. Zájemci budou moci do této problematiky více proniknout 3. 11. díky přednášce RNDr. Evy Kačerové, Ph.D. Ta se uskuteční rovněž v 17 hodin v univerzálním sále knihovny. Obě zmíněné výstavy budou k vidění až do 6. 12.

Společnost celý článek
29.4.

Do městských lesů vyjela speciální technika

Harvestor byl, vzhledem k rozsahu kalamity, povolán 16. dubna na nejvíce poškozené plochy ve Studáneckém a Spojilském lese.

Společnost celý článek
15.5.

Město hledá zdroje na obnovu Machoňovy pasáže

Deml připustil, že pokud se město do oprav pasáže pustí samo, bude muset slevit z představ o rozšíření a dostavbě pasáže.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting