Globus: Tajemství točených zmrzlin podle vlastních receptur

28.6.

Globus: Tajemství točených zmrzlin podle vlastních receptur

Zmrzlina se může dělat řemeslně i dnes. Globus začal ve svých hypermarketech vyrábět a prodávat vlastní točenou zmrzlinu klasických i netradičních příchutí. Zmrzliny se vyrábí podle zásad Poctivé výroby Globus a jsou z originálních receptur, z ovoce, plnotučného mléka a bez umělých přísad.

Ve speciálních stáncích před hlavními vchody hypermarketů Globus si nově mohou zákazníci koupit točenou zmrzlinu v několika variantách. Všechny vyrábí podle vlastních receptur přímo cukráři Globusu a nabídka bude zákazníkům k dispozici od jara až do podzimu. „Točená zmrzlina je velký fenomén, lidé ji mají rádi, a tak jsme se rozhodli nabídnout hned několik příchutí od tradičních po ty méně obvyklé,“ říká Pavel Meduna, vedoucí pekařské a cukrářské výroby Globus.

Levandulovo borůvková i vanilka z lusků

Globus si stanovil vysokou laťku v atraktivitě příchutí i poctivých recepturách. Inspiraci čerpá částečně ze zahraničních trendů „zmrzlinových velmocí“, jako je Itálie nebo Německo. Ale konkrétní receptury pak ladí na míru chutím českých a zákazníků. Základem receptur točených zmrzlin je velký poměr autentických surovin.

V tuto chvíli máme nejoblíbenější příchutě, jako je čokoládová, vanilková a jahodová. V jahodové zmrzlině máme 40 % ovoce, banánovou děláme z čerstvých banánů. Vanilková příchuť se dělá ze skutečných vanilkových lusků a ve zmrzlině jsou drobné tmavé tečky z lusků i vidět. Vedle toho máme něco i pro ty, kteří mají rádi chutě méně obvyklé nebo rovnou chtějí objevovat ty netradiční. V nabídce máme pomerančovou a grepovou zmrzlinu, ale také levandulovo – borůvkovou,“ říká Pavel Meduna.

Dlouhé ladění k dokonalosti

Cukráři každou příchuť točené zmrzliny a její recepturu ladili i několik měsíců. Základem zmrzlé pochoutky je české plnotučné mléko vyšperkované ovocem, čokoládou i dalšími surovinami, zmrzlina ale neobsahuje umělé přísady. „Vše vždy zkoušíme, mícháme, šleháme, mixujeme, ladíme, chutnáme a necháváme ochutnat. Vždy si musíme být jistí, že jsme přišli na ty správné poměry,“ říká Pavel Meduna. Na zkoušku Globus v loňském roce točenou zmrzlinu nabídl zákazníkům v Ostravě, ohlas v první sezóně byl tak pozitivní, že se rozhodl v letošním roce rozšířit tuto nabídku na další hypermarkety. Točenou zmrzlinu milují děti i dospělí a hypermarket tak předpokládá, že půjde o další z „trháků“, která vzniká se značkou Poctivá výroba Globus, pod kterou řetězec nabízí své vlastní pečivo, maso i nabídku restaurací a kaváren Globus. Zmrzlinu o objemu 70 g zákazníci zakoupí za cenu 20 korun, v nabídce je ale jak velká, tak zmrzlina maxi.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.3.

Krokodýlí maso, žáby či cvrčci? BOSCH FRESH FESTIVAL nabídne nevšední lahůdky ve čtyřech městech

Možnost ochutnat skvělou gastronomii si opět nenechají ujít desetitisíce lidí z celé republiky. Města Plzeň, Pardubice, Praha a Brno se během víkendů stanou místem vysoké kulinařiny z různých koutů světa. Největší gurmánský festival má letos několik novinek. Kromě hlavního pódia s bohatým programem, kde vystoupí kuchařská esa jako Zdeněk Pohlreich, Roman Vaněk, Marcel Ihnačák nebo Oldřich Sahajdák, se mohou návštěvníci těšit i na workshop stage nebo nově na pódium, které bude věnováno pražení kávy.

Společnost celý článek
6.11.

Aquacentrum v Hradci Králové vítá návštěvníky již dvě desetiletí

Otevřením aquacentra a jeho propojením s 50m plaveckým bazénem tak vznikl unikátní krytý plavecký areál. Za přispění města Hradce Králové a fondů z Evropské unie i v těchto letech pokračuje rozšiřování a modernizace areálu.

Společnost celý článek
29.6.

Výsledky jednání Města Lanškroun

Součástí závěrečného účtu je vyúčtování finančních vztahů ke státnímu rozpočtu,rozpočtům obcí, státním fondům, Národnímu fondu.

Společnost celý článek
6.2.

Pardubické letiště do zahraničí létat bude

Deník Mladá fronta Dnes zveřejnil na regionálních stránkách zprávu která je založena na nepravdivých informacích.

Společnost celý článek
9.4.

Avízo: Kavárna Universitas a její Nadčlověk na holičkách

Kdo se skrýval za pseudonymem Bert? A čím karikaturisté a umělci v tehdejším Československu bojovali proti šířícímu se nacismu. O tom se bude mluvit v dalším díle Kavárny Universitas, kterou příští úterý pořádají studenti Univerzity Pardubice.

Společnost celý článek
18.2.

Masopust v Poličce chystají muzejníci i divadelníci

Kam vyrazit za masopustním veselí? Máme pro vás tip, kam se jít pořádně pobavit, najíst a napít, než přijde šestitýdenní půst. Masopustní taškařice poličských muzejníků a Divadelního spolku Tyl slibuje tak trochu jiný masopust.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting