Globus: Tajemství točených zmrzlin podle vlastních receptur

28.6.

Globus: Tajemství točených zmrzlin podle vlastních receptur

Zmrzlina se může dělat řemeslně i dnes. Globus začal ve svých hypermarketech vyrábět a prodávat vlastní točenou zmrzlinu klasických i netradičních příchutí. Zmrzliny se vyrábí podle zásad Poctivé výroby Globus a jsou z originálních receptur, z ovoce, plnotučného mléka a bez umělých přísad.

Ve speciálních stáncích před hlavními vchody hypermarketů Globus si nově mohou zákazníci koupit točenou zmrzlinu v několika variantách. Všechny vyrábí podle vlastních receptur přímo cukráři Globusu a nabídka bude zákazníkům k dispozici od jara až do podzimu. „Točená zmrzlina je velký fenomén, lidé ji mají rádi, a tak jsme se rozhodli nabídnout hned několik příchutí od tradičních po ty méně obvyklé,“ říká Pavel Meduna, vedoucí pekařské a cukrářské výroby Globus.

Levandulovo borůvková i vanilka z lusků

Globus si stanovil vysokou laťku v atraktivitě příchutí i poctivých recepturách. Inspiraci čerpá částečně ze zahraničních trendů „zmrzlinových velmocí“, jako je Itálie nebo Německo. Ale konkrétní receptury pak ladí na míru chutím českých a zákazníků. Základem receptur točených zmrzlin je velký poměr autentických surovin.

V tuto chvíli máme nejoblíbenější příchutě, jako je čokoládová, vanilková a jahodová. V jahodové zmrzlině máme 40 % ovoce, banánovou děláme z čerstvých banánů. Vanilková příchuť se dělá ze skutečných vanilkových lusků a ve zmrzlině jsou drobné tmavé tečky z lusků i vidět. Vedle toho máme něco i pro ty, kteří mají rádi chutě méně obvyklé nebo rovnou chtějí objevovat ty netradiční. V nabídce máme pomerančovou a grepovou zmrzlinu, ale také levandulovo – borůvkovou,“ říká Pavel Meduna.

Dlouhé ladění k dokonalosti

Cukráři každou příchuť točené zmrzliny a její recepturu ladili i několik měsíců. Základem zmrzlé pochoutky je české plnotučné mléko vyšperkované ovocem, čokoládou i dalšími surovinami, zmrzlina ale neobsahuje umělé přísady. „Vše vždy zkoušíme, mícháme, šleháme, mixujeme, ladíme, chutnáme a necháváme ochutnat. Vždy si musíme být jistí, že jsme přišli na ty správné poměry,“ říká Pavel Meduna. Na zkoušku Globus v loňském roce točenou zmrzlinu nabídl zákazníkům v Ostravě, ohlas v první sezóně byl tak pozitivní, že se rozhodl v letošním roce rozšířit tuto nabídku na další hypermarkety. Točenou zmrzlinu milují děti i dospělí a hypermarket tak předpokládá, že půjde o další z „trháků“, která vzniká se značkou Poctivá výroba Globus, pod kterou řetězec nabízí své vlastní pečivo, maso i nabídku restaurací a kaváren Globus. Zmrzlinu o objemu 70 g zákazníci zakoupí za cenu 20 korun, v nabídce je ale jak velká, tak zmrzlina maxi.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.5.

Golfový turnaj pomůže s rekonstrukcí kostelů

Za zmínku stojí také Sluníčkový den pro postižené děti, který je každoročně organizován v kempu Vochtánka u Potštejna.

Společnost celý článek
10.12.

Kraj a obce trvají na zajištění bezpečnosti v Květné

Mezi podmínky bezpečného převozu a skladování munice patří především garance státu týkající se stavu ukládané munice, se kterou by být manipulováno pouze pod dozorem armádních nebo policejních specialistů. Tyto subjekty by měly také obstarávat zabezpečení celého objektu.

Společnost celý článek
18.2.

Králický Sněžník a koně zaujali

Zástupci cestovních kanceláři a novináři se minulý týden seznamovali s příležitostmi cestovního ruchu v Pardubickém kraji.

Společnost celý článek
31.8.

Hejtman zatlačil na pojišťovny, sestry si polepší

VZP už předložila konkrétní měsíční částku určenou na stabilizaci středního zdravotnického personálu v krajských nemocnicích.

Společnost celý článek
29.9.

Prověřovací cvičení složek IZS skončilo až na operačních sálech nemocnic

Prověřovací cvičení nařídil v souladu s platnou legislativou hejtman Pardubického kraje JUDr. Martin Netolický, Ph.D. Řídícím prověřovacího cvičení byl ředitel Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje plk. Ing. Miroslav Kvasnička, který odpovídal za přípravu a provedení prověřovacího cvičení. Cílem cvičení bylo ověřit připravenost složek integrovaného záchranného systému a zdravotnických zařízení na mimořádnou událost s velkým počtem raněných a obětí.

Společnost celý článek
4.11.

Jaká byla Sametová revoluce v Pardubicích?

Klub přátel Pardubicka vydal v těchto dnech publikaci s názvem "Sametová revoluce v Pardubicích“.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting