Gogol na zkušebně Východočeského divadla

21.5.

Gogol na zkušebně Východočeského divadla

V sobotu 22. května se na Jevištní zkušebně Východočeského divadla v Pardubicích uskuteční další premiéra, tentokrát se v novém komorním prostoru „zabydlí“ Gogolovy Bláznovy zápisky Hru režíruje slovenský režisér Marián Pecko, který vytvořil i divadelní scénář. Hlavní roli outsidera Popriščina ztvární Martin Mejzlík. Hrdina Bláznových zápisků je řadovým úředníčkem toužícím něco v životě dokázat. Na vrchol pyramidy skýtající štěstí však nikdy nedosáhne. Svět bohatých, krásných, úspěšných, v němž se pohybuje jeho vysněná žena, mu zůstává uzavřen… „Příběh člověka, jenž chce zoufale patřit do společnosti, která ho přezírá, člověka, který si myslí na víc, než na co má, je dnes stejně živý, ne-li ještě živější než za autorova života. Kariéra a postavení znamená nejen úspěch u žen, ale v dnešní společnosti je takřka součástí mravního kodexu, který je třeba splnit. Naše společnost až despoticky vyžaduje úspěch, k neúspěšným je nemilosrdná. O tom všem uměl Gogol psát s obrovskou fantazií a především s ostrým vtipem,“ vysvětluje dramaturg Tomáš Syrovátka, proč vedení divadla sáhlo právě po tomto titulu a dále upřesňuje: „O totéž usiluje i naše inscenace, ve které nebudou chybět písničky, humor a v níž se inscenační tým pokusí využít všechny přednosti variabilního studiového prostoru Jevištní zkušebny.“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.2.

Zloději se nejvíce zaměřují na rodinné domy. Praha, Ústecký a Moravskoslezský kraj jsou naopak rájem bytařů

Podle dostupných policejních statistik se zloději většinou zaměřují na rodinné domy, jak vyplývá z celorepublikových dat. Nejvíce těchto vloupání policie řešila ve Středočeském, Jihomoravském a Plzeňském kraji. Naopak v hlavním městě je situace opačná a zloději se zde zaměřují více na byty. Na jedno vloupání do rodinného domku tady připadají tři vykradené byty. Podobná situace je také v Ústeckém a Moravskoslezském kraji.

Společnost celý článek
27.6.

Audity ukázaly cestu, jak zlepšit hospodaření

V Pardubické krajské nemocnici (PKN) se auditoři zaměřili na hospodaření, procesy řízení a personální oblast.

Společnost celý článek
6.5.

Netradiční běh má 2 starty a 1 cíl

Registrovat se lze na stránkách závodu www.ph7.cz nebo přímo na místě. „Registrace je již spuštěna,“ potvrdil organizátor Petr Hochman a připomněl, že na webových stránkách lze též nalézt podrobnou trasu závodu a další doplňující informace. Cena při registraci předem činí 70 korun, na místě je možné se registrovat za 100 korun.

Společnost celý článek
22.2.

Spinální jednotka v Hamzově léčebně prošla moderní obnovou

Hamzova léčebna dokončila opravu spinální rehabilitační jednotky, která se specializuje na rehabilitaci po úrazech míchy. Slavnostního otevření se zúčastnili kromě vedení léčebny také náměstkyně ministra zdravotnictví Alena Šteflová, hejtman Martin Netolický, 1. náměstek hejtmana Roman Línek, radní pro regionální rozvoj Hana Štěpánová a další významní hosté.

Společnost celý článek
8.3.

Na Příhrádku se klubou první místnosti

Tento týden na stavbu znovu nastoupily restaurátorky, které v minulém roce vzácná místa zakryly. „Naším cílem bude nyní hlavně zakonzervovat a potom prezentovat fragmenty středověkých maleb v bývalé soudní světnici, v soudní síni a v alkovně,“ říká restaurátorka Lucie Bartůňková. Na stěnu se vrátí i část malby, která byla sejmutá. Tyto práce by měly být hotové do konce června.

Společnost celý článek
9.1.

Investor supermarketu ve Skutči stáhl žádost o kácení stromů

Pokusy o zástavbu zelené plochy to zbrzdí, i když zatím není zřejmé, zda jde o definitivní vítězství občanského sdružení.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting