Gogol na zkušebně Východočeského divadla

21.5.

Gogol na zkušebně Východočeského divadla

V sobotu 22. května se na Jevištní zkušebně Východočeského divadla v Pardubicích uskuteční další premiéra, tentokrát se v novém komorním prostoru „zabydlí“ Gogolovy Bláznovy zápisky Hru režíruje slovenský režisér Marián Pecko, který vytvořil i divadelní scénář. Hlavní roli outsidera Popriščina ztvární Martin Mejzlík. Hrdina Bláznových zápisků je řadovým úředníčkem toužícím něco v životě dokázat. Na vrchol pyramidy skýtající štěstí však nikdy nedosáhne. Svět bohatých, krásných, úspěšných, v němž se pohybuje jeho vysněná žena, mu zůstává uzavřen… „Příběh člověka, jenž chce zoufale patřit do společnosti, která ho přezírá, člověka, který si myslí na víc, než na co má, je dnes stejně živý, ne-li ještě živější než za autorova života. Kariéra a postavení znamená nejen úspěch u žen, ale v dnešní společnosti je takřka součástí mravního kodexu, který je třeba splnit. Naše společnost až despoticky vyžaduje úspěch, k neúspěšným je nemilosrdná. O tom všem uměl Gogol psát s obrovskou fantazií a především s ostrým vtipem,“ vysvětluje dramaturg Tomáš Syrovátka, proč vedení divadla sáhlo právě po tomto titulu a dále upřesňuje: „O totéž usiluje i naše inscenace, ve které nebudou chybět písničky, humor a v níž se inscenační tým pokusí využít všechny přednosti variabilního studiového prostoru Jevištní zkušebny.“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.1.

Nejlepší mladí chemici zamíří do Pardubic

Sedm nejlepších z regionálního kola totiž postoupí do celostátního finále, které se uskuteční 30. května 2013 v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice.

Společnost celý článek
2.4.

Rada města odvolala ředitelku sociálních služeb

Dalším pochybením ředitelky Vičíkové bylo podle náměstkyně nesprávné vykazování kapacity sociálních služeb při žádosti o dotace.

Společnost celý článek
19.7.

Vyšetřování příčin požárů má svou expozici

Každého návštěvníka jistě překvapí, jak málo stačí, aby vznikl doma požár.

Společnost celý článek
19.8.

Falešný exekutor - JUDr. Marek Holeček

Uvedená osoba není soudním exekutorem a není oprávněna činit úkony v exekučním řízení.

Společnost celý článek
22.4.

První kolo hejtmanských cest se uzavřelo

Od starostů jsem slyšel stesky, že od Kolína po Pardubice není přes řeku Labe žádný most.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting