Gottvald, Ninger a Rudzan povedou Nemocnice Pardubického kraje

7.11.

Gottvald, Ninger a Rudzan povedou Nemocnice Pardubického kraje

Rada Pardubického kraje dnes při jednání Valné hromady Pardubické krajské nemocnice schválila personální obsazení tříčlenného představenstva nástupnické společnosti, tedy Nemocnic Pardubického kraje. K Tomáši Gottvaldovi, už dříve potvrzenému do funkce generálního ředitele, přibudou Vladimír Ninger  a Petr Rudzan.

„Návrh na obsazení zbývajících dvou členů představenstva předložil radě budoucí generální ředitel Tomáš Gottvald.  Ztotožnili jsme se s jeho názorem vybrat nejbližší spolupracovníky z týmu, který již několik měsíců intenzivně pracuje na projektu fúze. Myslím, že představenstvo v tomto složení bude tvořit kompaktní a odborně velmi erudovaný tým a těším se na další spolupráci,“ uvedl 1. náměstek hejtmana zodpovědný za zdravotnictví Roman Línek.

„Oba kolegové jsou díky své účasti v představenstvech nemocnic velmi detailně seznámeni s celou problematikou, která nás čeká, a mají veškeré odborné předpoklady pro práci v budoucím představenstvu, samozřejmě ve svých odborných specializacích, Vladimír Ninger na úseku zdravotní péče a Petr Rudzan na úseku ekonomickém,“ konstatoval na jednání valné hromady Tomáš Gottvald.

Změny nastanou také v obsazení dozorčí rady. „Přesune se do ní nynější předseda představenstev Pavel Havíř. Rada bude šestičlenná, a i když nám to zákon neukládá, chceme dvě místa ponechat zástupcům zaměstnanců,“ informoval Roman Línek.

Do konce letošního roku zůstávají ve funkci všichni současní ředitelé pěti nemocnic akutní péče, na vedoucí místa pro nemocnice v Pardubicích a v Chrudimi bude vypsáno výběrové řízení.

MUDr. Vladimír Ninger, Ph.D. má dlouholeté zkušenosti s řízením zdravotnického zařízení, dva roky byl členem dozorčí rady Chrudimské nemocnice, a.s., čtyři roky je členem jejího představenstva, z toho jeden a půl roku je ředitelem Chrudimské nemocnice. Aktivně se podílí na přípravě fúze nemocnic Pardubického kraje. Má veškeré odborné předpoklady pro výkon funkce člena představenstva Nemocnic Pardubického kraje, a.s. a splňuje všechny zákonné požadavky na výkon funkce člena představenstva.

Ing. Petr Rudzan je od 1. 1. 2014 místopředsedou představenstva nemocnic akutní péče Pardubického kraje odpovědným za ekonomiku, je členem Řídícího výboru fúze, z této pozice aktivně řídí a zároveň tak odpovídá za úspěšný průběh fúze. Má veškeré odborné předpoklady pro výkon funkce člena představenstva Nemocnic Pardubického kraje, a.s. a splňuje všechny zákonné požadavky na výkon funkce člena představenstva. Ing. Petr Rudzan disponuje velkými zkušenostmi v oblasti řízení financí, kontrolních mechanismů, nákupu a IT, rovněž tak s řízením procesů restrukturalizace a optimalizace.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.12.

Přibudou další zelené kontejnery

Se sběrem bioodpadu v lokalitách s rodinnými domky začaly Pardubice v roce 2007 jen v malé části města.

Společnost celý článek
22.1.

Předplatné, nebo trvalá licence? Kdy se pro koncová PC vyplatí nakupovat software v cloudu

Cloud computing je moderní, trendy a jen v loňském roce na něj celosvětové výdaje činily 160 miliard USD. Pro řadu firem je tak jeho využívání naprostou samozřejmostí. Čím dál tím častěji se však setkáváme s tím, že v cloudu lze provozovat nejen firemní aplikace, ale také hojně používané desktopové programy, které byly dříve k dispozici jen jako trvalé licence pro počítače.

Společnost celý článek
13.3.

Tyršovy sady čeká údržba

Dendrologický průzkum Tyršových sadů provedl odborník v souvislosti s připravovanou revitalizací parku.

Společnost celý článek
10.3.

XI. ročník GRAND Festivalu smíchu

Od 14. do 21. března bude k zhlédnutí 7 nejlepších komedií, které vznikly v Čechách a na Moravě během minulého roku.

Společnost celý článek
20.4.

Ve Starém Městě otevřeli nový sportovní areál

Součástí nově vybudovaného sportoviště jsou fotbalové hřiště s umělým zavlažováním, víceúčelové hřiště s umělým osvětlením.

Společnost celý článek
12.6.

Spolupráce s francouzským regionem Centre

Ve středu 13. června 2007 navštíví Pardubický kraj delegace z partnerského regionu Centre ve Francii.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting