Gruzínským regionům můžeme pomoci v rozvoji venkova či cestovního ruchu, říká po jednání v Tbilisi hejtman

20.7.

Gruzínským regionům můžeme pomoci v rozvoji venkova či cestovního ruchu, říká po jednání v Tbilisi hejtman

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal jako zástupce Asociace krajů České republiky ve středu dopoledne v gruzínském hlavním městě Tbilisi s velvyslancem České republiky Tomášem Pernickým o možné spolupráci Pardubického kraje s některým z regionů Gruzie, ale také o ekonomické spolupráci a možnostech českých firem v této kavkazské republice.

„Česká ambasáda v Tbilisi se dlouhodobě snaží přibližovat Gruzii českým subjektům, a to jak z řad místních a krajských samospráv, tak potenciálních investorů. V minulosti proběhl kontakt regionu Mtscheta-Mtianeti s Jihočeským krajem, avšak tato komunikace bohužel velmi brzy ustala. V návaznosti na podepsané memorandum o spolupráci mezi Ministerstvem zahraničí a Asociací krajů jsme společně se zástupci Národní sítě Místních akčních skupin přijali pozvání na toto jednání, jelikož chceme přenést získané informace i na ostatní regiony a seznámit je s možnostmi, které Gruzie nabízí,“ uvedl hejtman Martin Netolický. Ten seznámil velvyslance se stávající partnerskou spoluprací Pardubického kraje, a to především se Zakarpatskou oblastí Ukrajiny. „Ačkoliv se nejednalo od počátku o spolupráci, která byla všemi kvitována, dnes je to nejsrdečnější partnerství zaměřené na pomoc v oblasti školství, sociálních věcí či zdravotnictví, a to především ve venkovských oblastech, které naši pozornost potřebují nejvíce,“ uvedl hejtman a přiblížil možnosti navázání kontaktů s konkrétním gruzínským regionem. „Vnímám možnosti spolupráce s gruzínským regionem v oblastech výměny studentů středních škol, ale také například životního prostředí, zemědělství nebo cestovního ruchu, kde bychom mohli fungovat v roli mentora a školitele, jelikož v těchto oblastech jsme mnohem dál a máme co předávat. Chceme být partnerem v místech, kde máme co nabídnout. Spolupráce musí dávat smysl a nesmí být pouze formální aktivitou,“ sdělil Netolický, který bude při nejbližší příležitosti o těchto jednáních informovat Radu Asociace krajů České republiky.

„Jsem velmi potěšen zájmem pana hejtmana Netolického o gruzínské regiony, především region Mtscheta-Mtianeti, který patří mezi aktivnější směrem k získávání zahraniční pomoci a znalostí v různých oblastech,“ uvedl velvyslanec Tomáš Pernický, který hejtmanovi v krátkosti představil zmíněný region, jež je důležitý mimo jiné z hlediska dopravní infrastruktury, jelikož přes něj vedou hlavní spojnice z Tbilisi do Gori a z Tbilisi do ruského Vladikavkazu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.2.

Krajská investice uklidní dopravní situaci na Dolní Moravě

Vzhledem ke stále se zvyšujícímu zájmu turistů o středisko na Dolní Moravě se nezřídka kdy objevují dopravní komplikace. Hejtman proto informoval zastupitele Králík plánu zokruhovat silnici III/31227, čímž se uleví přetíženým jednosměrným silnicím.

Společnost celý článek
8.11.

Na zimu čekají v Pardubicích tuny soli, ale také rolba na sníh

V úseku od zdymadla do Brozan se prostě cyklostezka změní na stezku lyžařskou.

Společnost celý článek
16.2.

Vážná hudba a basketbal, to jde dohromady. Čtvrtý ročník projektu Hrajeme spolu za Pardubice měl rekordní návštěvu

V pardubické Tipsport areně, která je domovským stánkem basketbalového týmu BK JIP Pardubice, ale také hokejového extraligového týmu HC Dynamo Pardubice, se letos na akci Hrajeme spolu za Pardubice IV sešlo rekordních 6 tisíc diváků, což bylo o celou třetinu více než loni. Nechybělo mezi nimi ani dvě stě zaměstnanců Foxconnu, kteří od pořadatelů dostali volné vstupenky.

Společnost celý článek
19.5.

Inspekce: učitelé na lyžařském výcviku pochybili

Inspektoři mají za problematické hlavně chování studentek, které olizovaly cukr na těle svých stejně starých spolužáků.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting