Gymnázium Mozartova je v novém kabátě

17.6.

Gymnázium Mozartova je v novém kabátě

V uplynulých dnech byly dokončeny zateplovací práce na budově Gymnázia Mozartova v Pardubicích. Slavnostního ukončení modernizace se v areálu školy zúčastnil také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický společně s náměstkyní pro oblast školství Janou Pernicovou. Projekt na realizaci úspor energie byl spolufinancován Evropskou unií a Státním fondem životního prostředí ČR v rámci Operačního programu Životní prostředí. Celkové náklady na kompletní zateplení včetně nového pláště, výměny oken a dveří přesáhly 26 milionů korun.

„Objekt dnešního gymnázia převzal Pardubický kraj do svého vlastnictví od města Pardubice v roce 2010. Budova od svého vzniku v roce 1976 neprošla žádnou významnou rekonstrukcí, a proto jsem rád, že se nám díky přispění evropských fondů podařilo zlepšit nejen vzhled školy, ale především zajistit její ekonomičtější provoz,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „V současné době uskutečňujeme obdobné práce také na druhém pardubickém gymnáziu v Dašické ulici, ale také na sousedním sportovním gymnáziu,“ dodal hejtman Netolický.

Ten si společně s ředitelem školy Markem Výborným prohlédl vnitřní prostory školy včetně upravených odborných učeben a laboratoří chemie, fyziky a biologie. Tyto projekty, dokončené v září 2014, byly uskutečněny v rámci projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Pardubickém kraji. Díky těmto investicím se výrazným způsobem zlepšily podmínky pro výuku odborných předmětů a nové učebny byly také využity pro spolupráci s partnerskými středními a základními školami. „Velmi si vážíme vstřícnosti Pardubického kraje, který těmito investicemi podpořil naše gymnázium. Je patrné, že vzdělávání a podmínky pro jeho realizaci jsou jednou z jeho priorit. A naši studenti tyto změny k lepšímu pozitivně vnímají,“ uvedl ředitel gymnázia Marek Výborný, který diskutoval s hejtmanem také o možnosti modernizace stravovacího provozu školy či řešení problematiky školního hřiště, které je v majetku města.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.11.

Předškoláci z pardubických školek se mohou těšit na počítače na míru

„Počítače by do našich školek mohly dorazit ještě letos, dřív než k nim usednou děti, čeká proškolení učitelky,“ dodala. Projekt IBM KidSmart Early Learning Programme je určený dětem od tří do sedmi let. Klade si za cíl naučit děti i rodiče zdravému přístupu k informačním technologiím a hravou formou podporovat počítačovou gramotnost předškoláků.

Společnost celý článek
22.2.

Pardubický Pernštejnský rok 2012 už zná svůj program

Město ze svého speciálního grantu podpoří třináct akcí, které jsou součástí celkového pardubického programu.

Společnost celý článek
22.8.

Opravené školy a školky. Kraj pomáhá rozvoji Zakarpatí

Po jednání v sídle Zakarpatské oblastní rady se zástupci kraje přesunuli do Velkého Berezného, kde společně se starostou Dolní Čermné Petrem Helekalem a senátorem Petrem Šilarem slavnostně otevřeli školu, na jejíž rekonstrukci Pardubický kraj finančně přispěl.

Společnost celý článek
5.6.

DNY CHLEBA a národní soutěž CHLÉB ROKU 2017

V rámci již 23. ročníku největší pekařské slavnosti v České republice proběhne národní soutěž kvality CHLÉB ROKU 2017. Zároveň se zde koná velká výstava dodavatelů pekárenského oboru a odborný seminář zaměřený na moderní technologické postupy a trendy při výrobě chleba v 21. století. Významné potravinářské akce zaměřené na podporu kvalitního českého chleba se zúčastní přes 400 potravinářských odborníků a pozvaných hostů.

Společnost celý článek
26.10.

Přijďte se rozloučit s hejny tažných ptáků!

Na jednom ze stanovišť podél cesty k ptačí pozorovatelně seznámí pracovníci krajského úřadu návštěvníky se současnou podobou ochrany přírody v Pardubickém kraji.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting