Gymnázium Mozartova je v novém kabátě

17.6.

Gymnázium Mozartova je v novém kabátě

V uplynulých dnech byly dokončeny zateplovací práce na budově Gymnázia Mozartova v Pardubicích. Slavnostního ukončení modernizace se v areálu školy zúčastnil také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický společně s náměstkyní pro oblast školství Janou Pernicovou. Projekt na realizaci úspor energie byl spolufinancován Evropskou unií a Státním fondem životního prostředí ČR v rámci Operačního programu Životní prostředí. Celkové náklady na kompletní zateplení včetně nového pláště, výměny oken a dveří přesáhly 26 milionů korun.

„Objekt dnešního gymnázia převzal Pardubický kraj do svého vlastnictví od města Pardubice v roce 2010. Budova od svého vzniku v roce 1976 neprošla žádnou významnou rekonstrukcí, a proto jsem rád, že se nám díky přispění evropských fondů podařilo zlepšit nejen vzhled školy, ale především zajistit její ekonomičtější provoz,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „V současné době uskutečňujeme obdobné práce také na druhém pardubickém gymnáziu v Dašické ulici, ale také na sousedním sportovním gymnáziu,“ dodal hejtman Netolický.

Ten si společně s ředitelem školy Markem Výborným prohlédl vnitřní prostory školy včetně upravených odborných učeben a laboratoří chemie, fyziky a biologie. Tyto projekty, dokončené v září 2014, byly uskutečněny v rámci projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Pardubickém kraji. Díky těmto investicím se výrazným způsobem zlepšily podmínky pro výuku odborných předmětů a nové učebny byly také využity pro spolupráci s partnerskými středními a základními školami. „Velmi si vážíme vstřícnosti Pardubického kraje, který těmito investicemi podpořil naše gymnázium. Je patrné, že vzdělávání a podmínky pro jeho realizaci jsou jednou z jeho priorit. A naši studenti tyto změny k lepšímu pozitivně vnímají,“ uvedl ředitel gymnázia Marek Výborný, který diskutoval s hejtmanem také o možnosti modernizace stravovacího provozu školy či řešení problematiky školního hřiště, které je v majetku města.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.7.

V Pardubicích přibudou nové kontejnery

Jen v roce 2012 vytřídil každý občan Pardubic 56 kilogramů papíru, plastů, skla a nápojových kartonů, celé město pak více než 5000 tun.

Společnost celý článek
12.2.

Poplatky na Czech POINTu budou od března nižší

Vznikl stav, kdy výpis poskytovaný Czech POINTem byl výrazně dražší, než výpis pořízený na katastrálním úřadu.

Společnost celý článek
25.2.

Radní Pardubického kraje a Pardubic usedli ke společnému stolu

Obě strany se rovněž shodly na dobudování dlouho diskutované cyklistické stezky z Chrudimi přes Pardubice do Hradce Králové.

Společnost celý článek
4.11.

“Setkávání“ představí další osobnosti našeho kraje

V jeho čtvrtém díle se setkáme s handicapovaným atletem panem Martinem Zvolánkem.

Společnost celý článek
19.5.

Radonové školkyprošly ozdravným programem

V žádné ze čtyř mateřských škol, kde diagnostika probíhala, nebyly překročeny limity radonu v ovzduší.

Společnost celý článek
28.1.

DUKLU SPORTOVNÍ čeká dopracování všech etap

Projekt DUKLA SPORTOVNÍ se po včerejším jednání zastupitelstva posouvá opět o kus dále. Práce na projektování první etapy můžou díky shodě zastupitelů pokračovat, město navíc nyní může prostřednictvím vypsání výběrového řízení začít hledat projektanta na zbývající dvě etapy, tak aby bylo připraveno na čerpání dotací.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting