Handicapované děti ze školy Svítání mají nový autobus

12.9.

Handicapované děti ze školy Svítání mají nový autobus

Díky sponzorským darům se podařilo pardubické škole SVÍTÁNÍ vyřešit problém se svozem více než padesáti handicapovaných školáků. Nový autobus, který 11. září slavnostně pokřtila operní pěvkyně Andrea Kalivodová, poskytne postiženým dětem pohodlnější cestování a pomůže jim v dalším rozvoji. Děti nový autobus ve škole přivítaly tancem a zpěvem.

„Naše škola poskytuje vzdělání a navazující služby dvěma stovkám dětí a mladých lidí s mentálním a kombinovaným postižením. V této oblasti působíme již dvaadvacet let a své školáky vozíme na nejrůznější místa v celém Pardubickém kraji. Na svozové autobusy si musíme shánět prostředky sami. Jsme proto nesmírně rádi, že se nám díky sponzorským darům, a především nadaci NROS, podařilo získat další autobus pro více než padesát dětí, a můžeme tak pokračovat v našem poslání,“ uvedla Miluše Horská, ředitelka Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ, o.p.s. a místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR.

Nově pořízený autobus, který již děti pojmenovaly Bella, slavnostně pokřtila ve čtvrtek 11. září sólistka Státní opery v Praze Andrea Kalivodová. „Přeji tomuto krásnému novému vozu, aby v něm jezdily samé veselé děti,“ popřála operní pěvkyně a kmotra nového autobusu Andrea Kalivodová. Hosté se seznámili s chodem školy, viděli taneční a muzikoterapeutická vystoupení žáků. Nový autobus, na jehož nákup se podařilo škole získat 1,5 milionu korun, poskytne handicapovaným dětem díky optimálnímu interiérovému vybavení pohodlnější a příjemnější prostředí během denního svážení do školy nebo cestování. Mladým lidem a dospělým klientům pomůže v jejich dalším rozvoji dopravováním na pravidelné praxe k zaměstnavatelům ze vzdálenějších oblastí. „Naše děti budou využívat autobus každý školní den. Doveze je na hipoterapii, do plaveckého bazénu nebo na zajímavé exkurze, výlety a kulturní či společenské akce,“ doplnila Miluše Horská.

.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.9.

V Pardubickém kraji odevzdali lidé nejvíce použitých baterií a akumulátorů v republice

Pardubický kraj má jednu z nejhustších sítí sběrných míst na počet obyvatel. V kraji je celkem 1 112 sběrných míst a jedno tak připadá na 464 obyvatel.

Společnost celý článek
16.8.

Den Architektury je letos ve znamení svobody; pestrý program nabídne i v Pardubickém kraji

V pořadí 9. ročník festivalu DEN ARCHITEKTURY zve na začátku října na prohlídky jindy nepřístupných staveb, urbanistické i historické procházky po známých i neznámých místech s poutavým výkladem odborníků, workshopy, představení, přednášky či filmové projekce.

Společnost celý článek
8.6.

Oslavy 780 let města Sezemice

Město Sezemice čekají v následujících dnech oslavy. Letos je tomu 780 let, kdy se poprvé objevila zmínka o tomto městečku.

Společnost celý článek
26.11.

Vánoční strom rostl mezi paneláky

Je to v pořadí již třetí vánoční strom, který Pardubice pořídily z „vlastních zdrojů."

Společnost celý článek
19.12.

Univerzita zve na Dny otevřených dveří

Během dnů otevřených dveří budou mít možnost zájemci o studium získat podrobné informace o studijní nabídce.

Společnost celý článek
27.4.

Křivkův memoriál omezí dopravu v centru Pardubic

Doprava v obou směrech bude svedena do dvou jízdních pruhů na vnější straně okruhu

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting