Handicapované děti ze školy Svítání mají nový autobus

12.9.

Handicapované děti ze školy Svítání mají nový autobus

Díky sponzorským darům se podařilo pardubické škole SVÍTÁNÍ vyřešit problém se svozem více než padesáti handicapovaných školáků. Nový autobus, který 11. září slavnostně pokřtila operní pěvkyně Andrea Kalivodová, poskytne postiženým dětem pohodlnější cestování a pomůže jim v dalším rozvoji. Děti nový autobus ve škole přivítaly tancem a zpěvem.

„Naše škola poskytuje vzdělání a navazující služby dvěma stovkám dětí a mladých lidí s mentálním a kombinovaným postižením. V této oblasti působíme již dvaadvacet let a své školáky vozíme na nejrůznější místa v celém Pardubickém kraji. Na svozové autobusy si musíme shánět prostředky sami. Jsme proto nesmírně rádi, že se nám díky sponzorským darům, a především nadaci NROS, podařilo získat další autobus pro více než padesát dětí, a můžeme tak pokračovat v našem poslání,“ uvedla Miluše Horská, ředitelka Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ, o.p.s. a místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR.

Nově pořízený autobus, který již děti pojmenovaly Bella, slavnostně pokřtila ve čtvrtek 11. září sólistka Státní opery v Praze Andrea Kalivodová. „Přeji tomuto krásnému novému vozu, aby v něm jezdily samé veselé děti,“ popřála operní pěvkyně a kmotra nového autobusu Andrea Kalivodová. Hosté se seznámili s chodem školy, viděli taneční a muzikoterapeutická vystoupení žáků. Nový autobus, na jehož nákup se podařilo škole získat 1,5 milionu korun, poskytne handicapovaným dětem díky optimálnímu interiérovému vybavení pohodlnější a příjemnější prostředí během denního svážení do školy nebo cestování. Mladým lidem a dospělým klientům pomůže v jejich dalším rozvoji dopravováním na pravidelné praxe k zaměstnavatelům ze vzdálenějších oblastí. „Naše děti budou využívat autobus každý školní den. Doveze je na hipoterapii, do plaveckého bazénu nebo na zajímavé exkurze, výlety a kulturní či společenské akce,“ doplnila Miluše Horská.

.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.1.

Město letos pošle peníze na sociální služby jako první

„I letos se nám podařilo připravit dotační pravidla a zvládnout celý proces tak, že jsme jako město schopni vyplácet dotace poskytovatelům sociálních služeb jako první ihned po schválení rozpočtu města. Pro poskytovatele sociálních služeb, kterých jsme podpořili celkem 33, je to na začátku roku vždy velká pomoc, neboť z pohledu zajištění rozpočtu a mezd sociálních pracovníků je pro ně první kvartál daného roku vždy nejnáročnější. Na prostředky ze státního rozpočtu a od krajů musí zpravidla vždy čekat déle,“ sdělil náměstek primátora pro sociální politiku Jakub Rychtecký s tím, že peníze budou mít na účtech již v průběhu ledna, nejpozději pak na přelomu ledna a února.

Společnost celý článek
7.10.

Lesopark na Dukle by se v krátké době měl změnit k nepoznání.

Dnes bylo hřiště slavnostně otevřeno a do konce října bude sloužit dětem. Ve všední dny jsou dopoledne vyhrazena pro dopravní výchovu žáků základních škol, odpoledne a o víkendech je hřiště k dispozici veřejnosti. Letošní sezona končí 31. října, nová sezona odstartuje 1. dubna příštího roku.

Společnost celý článek
31.1.

Nevěsta Pardubického světa

Ve středu 31. ledna končí fotosoutěž na téma Největší podoba s mým zvířátkem.

Společnost celý článek
20.3.

Den autismu – Na podporu lidí s PAS se rozsvítí Pardubice i okolí modře

V Pardubickém kraji se letos do akce podle slov organizátorů zapojí jak stálí partneři (např. radnice, Krajský úřad, ČSOB Pojišťovna, Univerzita Pardubice, VČD, Tipsport arena, škola Svítání, LENTILKA, Rodinné Integrační Centrum, Atrium palác), tak i noví partneři jako např. Most do života, Slunečnice, ale i kavárny a restaurace v Pardubicích. Svítit letos budou i budovy a místa v Chrudimi, Lankšrouně, nově v Žampachu a možná i v jiných obcích a městech po celém kraji.

Společnost celý článek
9.5.

Letec Koukal byl skutečným hrdinou 20. století

Symbolicky přeletěly armádní letouny Jas 39 Gripen. Akce se zúčastnil také radní Václav Kroutil.

Společnost celý článek
3.6.

Cestovní ruch v Česku brzdí fatální nedostatek pracovních sil

Cestovní ruch v Česku dosáhl v loňském roce na dosavadní maxima, roste příliv zahraničních návštěvníků i domácí turistika. Další možný růst ale naráží na nedostatek pracovních sil. Lidí ochotných pracovat v cestovním ruchu a příbuzném gastro oboru je stále méně.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting