Handicapované děti ze školy Svítání mají nový autobus

12.9.

Handicapované děti ze školy Svítání mají nový autobus

Díky sponzorským darům se podařilo pardubické škole SVÍTÁNÍ vyřešit problém se svozem více než padesáti handicapovaných školáků. Nový autobus, který 11. září slavnostně pokřtila operní pěvkyně Andrea Kalivodová, poskytne postiženým dětem pohodlnější cestování a pomůže jim v dalším rozvoji. Děti nový autobus ve škole přivítaly tancem a zpěvem.

„Naše škola poskytuje vzdělání a navazující služby dvěma stovkám dětí a mladých lidí s mentálním a kombinovaným postižením. V této oblasti působíme již dvaadvacet let a své školáky vozíme na nejrůznější místa v celém Pardubickém kraji. Na svozové autobusy si musíme shánět prostředky sami. Jsme proto nesmírně rádi, že se nám díky sponzorským darům, a především nadaci NROS, podařilo získat další autobus pro více než padesát dětí, a můžeme tak pokračovat v našem poslání,“ uvedla Miluše Horská, ředitelka Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ, o.p.s. a místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR.

Nově pořízený autobus, který již děti pojmenovaly Bella, slavnostně pokřtila ve čtvrtek 11. září sólistka Státní opery v Praze Andrea Kalivodová. „Přeji tomuto krásnému novému vozu, aby v něm jezdily samé veselé děti,“ popřála operní pěvkyně a kmotra nového autobusu Andrea Kalivodová. Hosté se seznámili s chodem školy, viděli taneční a muzikoterapeutická vystoupení žáků. Nový autobus, na jehož nákup se podařilo škole získat 1,5 milionu korun, poskytne handicapovaným dětem díky optimálnímu interiérovému vybavení pohodlnější a příjemnější prostředí během denního svážení do školy nebo cestování. Mladým lidem a dospělým klientům pomůže v jejich dalším rozvoji dopravováním na pravidelné praxe k zaměstnavatelům ze vzdálenějších oblastí. „Naše děti budou využívat autobus každý školní den. Doveze je na hipoterapii, do plaveckého bazénu nebo na zajímavé exkurze, výlety a kulturní či společenské akce,“ doplnila Miluše Horská.

.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.3.

Hejtman vozí z regionu úkoly pro úředníky

Úkoly, které vyplývají z cesty, hejtman předává k vyřízení úředníkům z jednotlivých odborů krajského úřadu.

Společnost celý článek
1.7.

Potápěči prohlubovali své znalosti

Potápěčská skupina HZS Pardubického kraje absolvovala praktické cvičení.

Společnost celý článek
3.5.

Firma REKLA dostala pokutu 220 tisíc korun za nezákonné nakládání s nebezpečnými odpady v Pardubicích-Semtíně

„Jednalo se o odpadní oleje přijaté k přepracování a kaly z olejových odlučovačů z vlastní produkce firmy. Při kontrole jsme našli celkem 18 m3těchto nebezpečných odpadů v kontejnerech a kovových sudech,“ uvedl Lukáš Trávníček, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Hradci Králové.

Společnost celý článek
2.3.

Další internetová diskuse s primátorem Demlem

Do chatu s pardubickým primátorem se může zapojit každý, kdo si právě dnes mezi 16. a 17. hodinou otevře webové stránky města.

Společnost celý článek
30.7.

Koně v přírodě potkati…

I když, kůň úmyslně nikdy člověka nezraní, je třeba být při takovém setkání vždy obezřetný.

Společnost celý článek
24.10.

Pardubice a Hradec na společné večeři

Restaurace v Hradišti na Písku bude ve středu 24. října vpodvečer hostit představitele obou východočeských krajů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting