Handicapovaní na rybách

9.9.

Handicapovaní na rybách

V neděli 7. září uspořádal Český rybářský svaz, místní organizace Přelouč (ČRS MO Přelouč) republikově zcela výjimečnou akci – HANDICAP FISCH CUP o Pohár hejtmana Pardubického kraje. Jednalo se o rybářské závody na rybníku Bašta v městě Lázně Bohdaneč, zorganizované pro mentálně handicapované osoby. Závody zahájil slavnostním nahozením udice hejtman Pardubického kraje Ivo Toman a radní Miroslav Mareš, kteří nad závody přijali záštitu. Účastnili se také vedoucí odboru sociálních věcí Danuše Formiczewová a vedoucí oddělení zemědělství Pavel Vovesný. Závodili klienti ze šesti zařízení sociální péče Pardubického kraje. Každé družstvo mělo přiděleno odborné asistenty z řad závodního družstva ČRS MO Přelouč v přívlači, pod vedením mistra republiky v přívlači Václava Nekvapila. Dále asistoval čerstvý mistr České republiky v rybolovné technice plavaná Jindřich Čermák a další členové ČRS MO Přelouč, kteří závodníkům pomáhali v rybolovné technice a dohlíželi na správný průběh závodů. Počasí závodům poměrně přálo, avšak změna počasí ze soboty na neděli zřejmě ovlivnila v první části závodu malý počet záběrů. Po mírném dopoledním oteplení, ale i za přispění firmy Kapr PRO Žvanice, která zajistila pro závodníky speciální krmení, začalo záběrů přibývat a závodníci lovili jednoho kapra za druhým. Jejich nadšení a elán se ani při nejlepší snaze nedá popsat. Vítězné družstvo, Domov Na zámku – Bystré, ulovilo ke čtyřem metrům kaprů. A kdo vyhrál? Všichni! Při závěrečném vyhlašování vítězů zazněl neutuchající, upřímný potlesk a jásot všech závodníků. Po závodech vyslovili jedním hlasem všichni závodníci a jejich pedagogický dozor jedno, pro ně velké přání: „Za rok bychom se tu chtěli se všemi, kteří nám závody zorganizovali a zajistili, zase setkat! A moc děkujeme!“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.10.

Dnes začíná 1. česko-slovenská filatelistická výstava

Pro české vystavovatele, jejichž exponáty jsou na počátku kvalifikačního postupu, je připravena kategorie Premiéra.

Společnost celý článek
13.1.

Služby nasadily rovněž vysavač exkrementů

Ročně tento speciální stroj zbaví ulice přibližně jedné tuny psích exkrementů.

Společnost celý článek
16.8.

Den Architektury je letos ve znamení svobody; pestrý program nabídne i v Pardubickém kraji

V pořadí 9. ročník festivalu DEN ARCHITEKTURY zve na začátku října na prohlídky jindy nepřístupných staveb, urbanistické i historické procházky po známých i neznámých místech s poutavým výkladem odborníků, workshopy, představení, přednášky či filmové projekce.

Společnost celý článek
22.3.

„Tranzitní program“

Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ, o.p.s. realizuje zcela nový projekt s názvem „Tranzitní program“.

Společnost celý článek
7.10.

Lesy ČR zlepšují kvalitu porostů v NPR Králický Sněžník

Horské lesy na Králickém Sněžníku snadno podléhají působení škodlivých činitelů.

Společnost celý článek
24.6.

Tragická událost v Dolním Bezděkově

Zraněná osoba byla resuscitována. Hasiči provedli pomocí rozpěrných tyčí zabezpečení a stabilizaci objektu, aby nedošlo k dalšímu zřícení.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting