Handicapovaní na rybách

9.9.

Handicapovaní na rybách

V neděli 7. září uspořádal Český rybářský svaz, místní organizace Přelouč (ČRS MO Přelouč) republikově zcela výjimečnou akci – HANDICAP FISCH CUP o Pohár hejtmana Pardubického kraje. Jednalo se o rybářské závody na rybníku Bašta v městě Lázně Bohdaneč, zorganizované pro mentálně handicapované osoby. Závody zahájil slavnostním nahozením udice hejtman Pardubického kraje Ivo Toman a radní Miroslav Mareš, kteří nad závody přijali záštitu. Účastnili se také vedoucí odboru sociálních věcí Danuše Formiczewová a vedoucí oddělení zemědělství Pavel Vovesný. Závodili klienti ze šesti zařízení sociální péče Pardubického kraje. Každé družstvo mělo přiděleno odborné asistenty z řad závodního družstva ČRS MO Přelouč v přívlači, pod vedením mistra republiky v přívlači Václava Nekvapila. Dále asistoval čerstvý mistr České republiky v rybolovné technice plavaná Jindřich Čermák a další členové ČRS MO Přelouč, kteří závodníkům pomáhali v rybolovné technice a dohlíželi na správný průběh závodů. Počasí závodům poměrně přálo, avšak změna počasí ze soboty na neděli zřejmě ovlivnila v první části závodu malý počet záběrů. Po mírném dopoledním oteplení, ale i za přispění firmy Kapr PRO Žvanice, která zajistila pro závodníky speciální krmení, začalo záběrů přibývat a závodníci lovili jednoho kapra za druhým. Jejich nadšení a elán se ani při nejlepší snaze nedá popsat. Vítězné družstvo, Domov Na zámku – Bystré, ulovilo ke čtyřem metrům kaprů. A kdo vyhrál? Všichni! Při závěrečném vyhlašování vítězů zazněl neutuchající, upřímný potlesk a jásot všech závodníků. Po závodech vyslovili jedním hlasem všichni závodníci a jejich pedagogický dozor jedno, pro ně velké přání: „Za rok bychom se tu chtěli se všemi, kteří nám závody zorganizovali a zajistili, zase setkat! A moc děkujeme!“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.7.

Projekt rekonstrukce plovárny u rybníka Dlouhý

Podle zamýšleného projektu bude v rybníce vystavěna hráz, která oddělí špinavou vodu rybniční od samotného koupaliště.

Společnost celý článek
3.10.

V AFI Paláci se Den seniorů vydařil

Obdivuji všechny aktivní seniory a dnešní odpoledne je jen malým poděkováním všem, kteří předávají své zkušenosti dalším generacím.

Společnost celý článek
21.3.

Novinka pro pacienty s onemocněním plicní tkáně

Vedoucím tohoto Sdruženého centra je MUDr. Vladimír Bartoš z FN Hradec Králové. Koordinátorkou za pardubické oddělení je Renata Králová.

Společnost celý článek
20.11.

Startuje soutěž o zkušenostech s detektory

Cílem soutěže je ohodnotit a ocenit písemné a video příspěvky soutěžících, které vycházejí z jejich osobních zkušeností při záchraně života, zdraví a majetku pozitivním působením (včasným reagováním a upozorněním) hlásičů požáru, detektorů nebezpečných plynů, např. oxidu uhelnatého, a dalších čidel sloužících pro zvýšení bezpečnosti v domácnostech. V soutěži lze vyjít také ze zkušenosti příbuzných, přátel, sousedů.

Společnost celý článek
11.2.

Letadla v noci termosnímkovala Hradec Králové

Po vzoru Hradce Králové chystají tento rok podobné projekty i další evropská zařízení a města.

Společnost celý článek
21.7.

Ladislav Machoň a Pasáž

Jak se v publikaci "Ladislav Machoň a Pasáž" uvádí, málokterý architekt má v Pardubicích tolik realizací, jako sám Machoň.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting