Hanlivá kresba na parkovišti

13.1.

Hanlivá kresba na parkovišti

Hanlivá kresba na parkovišti

V polovině září natočil muž z Poličky zajímavé video. Bylo poněkud neobvyklé a do rodinného archívu si ho určitě nezaloží. Z nočního snění spáče vytrhl hluk přicházející z ulice. Bydlí naproti baru, takže to není neobvyklé. Venku se pohybovalo několik osob a tak si muž vzal kameru a začal nahrávat, co se děje na jeho pozemku. Jeden ze skupinky měl na soukromém parkovišti nakreslit na zem neznámou tekutinou hanlivý obrazec a připsat křestní jméno majitele. Druhý den ráno se pán snažil odstranit neslušnou kresbu i svoje jméno, což se mu po delší době podařilo. Původně celou věc nechtěl oznámit na policii, ale časem si vše rozmyslel a dodatečně podal trestní oznámení. Policistům přinesl i kamerový záznam. Vlastním vyšetřováním i výslechem údajného malíře došli policisté k odůvodněnému závěru, že došlo k přečinu poškození cizí věci. Muž si proto včera vyslechl sdělení podezření. Od soudu může odejít s trestem odnětí svobody až na jeden rok.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.10.

Město bude nacvičovat se složkami IZS

Cvičení Agens 2017 bude zahájeno ve středu 18. října evakuací dětí z MŠ Pastelka a ZŠ v Polabinách. „Ve čtvrtek pak proběhne nácvik zásahu složek integrovaného záchranného systému na částečně uskutečněný teroristický útok za použití výbušniny a menšího množství nervově paralytické látky Sarin. Tato část cvičení se uskuteční v areálu Univerzity Pardubice,“ uvádí Jiří Kyncl. Dodává, že poslední den bude zaměřen na oddělení krizového řízení kanceláře primátora, které bude nacvičovat vlastní činnost.

Společnost celý článek
29.6.

Pardubické děti přispěly dalšími dokumenty Paměti národa

„Projekt bude letos pokračovat ještě na podzim sérií prezentací práce našich dětí. Post Bellum se totiž rozhodlo posunout projekt ještě dále a já jsem za to rád. Zastupitelstvu předložím ke schválení dotaci ve výši 70 tisíc korun. Je určena na zorganizování výstavy, která v září představí široké veřejnosti všech 11 příběhů i to, jak je děti zpracovaly. Neměli bychom ztrácet paměť. Výstava bude následně putovat po pardubických základních školách, “ uvedl náměstek Rychtecký.

Společnost celý článek
2.8.

Královéhradečtí získali nejvýhodnější cenu elektřiny

Vydražený elektrický proud budou odebírat krajské školy, nemocnice, domovy důchodců, muzea či galerie.

Společnost celý článek
28.8.

Koně na náměstí - koně pro všechny

Chybět nebudou ani ukázky sportovních odvětví jako je parkur, drezura a všestrannost.

Společnost celý článek
22.2.

V roce 2015 padl v Pardubicích pětiletý novorozenecký rekord! Nejvíc bylo Jakubů

ačínáme tradičně v březnu a raději připomínám, že k tomuto slavnostnímu aktu, který se koná v obřadní síni radnice na Pernštýnském náměstí vždy v úterý a ve čtvrtek odpoledne, je třeba se objednat nejpozději do jednoho roku věku dítěte,“ sdělila Zdeňka Havlíčková a upřesnila, že radnice vítá jen ty děti, které mají od narození trvalý pobyt v Pardubicích, avšak bez ohledu na to, kde se narodily.

Společnost celý článek
27.10.

Boj proti rakovině prostaty zahájí ve Futuru Hradec Králové výstava designových pisoárů

Akce je součástí "kníraté" kampaně Movember a upozorňuje na nemoc, která je momentálně nejčastějším zhoubným nádorovým onemocněním u mužů. Cílem výstavy není pouze návštěvníky pobavit, ale zároveň upozornit na problematiku týkající se rakoviny prostaty.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting