Hasiči i policisté dnes převzali medaile

18.5.

Hasiči i policisté dnes převzali medaile

Dnes, 17. května 2016, byly uděleny medaile „Za věrnost II. a III. stupně“ a Plakety HZS ČR příslušníkům HZS Pardubického kraje a příslušníkům Policie ČR. Slavnostní akt se uskutečnil od 11 hodin v Historickém sále Magistrátu města Pardubic. 


Ocenění předávali ředitel HZS Pardubického kraje plk. ing. Miroslav Kvasnička a primátor města Pardubic ing. Martin Charvát. Pozvání přijal i ředitel Policie ČR Pardubického kraje plk. Mgr. Jan Švejdar.

„Jsem rád, že předání medailí proběhlo na pardubické radnici. Chtěli jsme tím dát najevo, co hasiči  a nakonec všechny složky integrovaného záchranného systému pro město Pardubice a především pro jeho obyvatele znamenají. Jsou v podstatě u každé živelní události, nehody nebo znečištění vody apod. Vím, že díky Hasičskému záchrannému sboru Pardubického kraje můžu jako primátor krajského města usínat o něco klidněji,“ řekl při předávání medailí Za věrnost primátor statutárního města Pardubice Martin Charvát. Krajský ředitel hasičů věnoval na památku primátorovi města Pardubice důležitého pomocníka na cestách, a to řezač pásů a rozbíječ skla s dodáním věty, aby tento předmět nikdy nemusel ve svém životě použít.


Během slavnostní akce byly rozdány i Plakety HZS ČR dvěma policistům za záchranu lidských životů při požáru bytu. Dva příslušníci, pprap. Richard Vojáček a pprap. Jan Beránek, dne 27. září 2015 po oznámení požáru, krátce po desáté hodině večerní, vyjeli do Ronova nad Doubravou – k místu události. K požáru dorazili jako první. Všichni dobře víme, co oheň dokáže a jaký je to živel. Nebyl čas na otálení, šlo o lidské životy. Proto kolegové s hasicím přístrojem ze služebního vozidla vyrazili ihned k hořícímu bytu. Zde se nacházeli tři malé děti, dvě ženy a jeden nájemník. Jeden příslušník začal požár hasit a druhý ihned uvedené osoby evakuoval z bytu. Oheň však nešel zkrotit a tak byla zahájena evakuace všech osob z okolních bytů. V té době už na místo dorazili i hasiči. Z domu se nakonec evakuovalo 12 osob. Díky včasnému zásahu se nikomu nic nestalo. Hasiči dostali požár během chvíle pod kontrolu a zachránili i velkou část majetku. Nakonec bylo zjištěno, že za požár může nájemník, který byl v danou dobu opilý. Ležel v posteli a zapaloval si cigaretu. Policistům za okamžitou pomoc a záchranu lidských životů patřilo dnes poděkování v podobě Plakety HZS ČR.
       
Ocenění z řad hasičů převzali:
Medaile Za věrnost II. stupně
nprap. Zdeněk Müller - HZS Pak, územní odbor Pardubice
pprap. Roman Pechanec - HZS Pak, územní odbor Svitavy
plk. ing. Roman Studený - HZS Pak, územní odbor Ústí nad Orlicí
plk. ing. Leoš Vávra - HZS Pak, územní odbor Chrudim
nprap. Vasil Lukáč - HZS Pak, územní odbor Pardubice
plk. ing. Oldřich Jedlička - HZS Pak, územní odbor Svitavy

Medaile Za věrnost III. stupně
nstržm. Robert Maivald - HZS Pak, územní odbor Svitavy
pprap. Lukáš Beer - HZS Pak, územní odbor Chrudim
nstržm. Jaroslav Kraus - HZS Pak, územní odbor Ústí nad Orlicí
nprap. Radek Nešpor, DiS., - HZS Pak, územní odbor Ústí nad Orlicí
por. ing. Kateřina Vamberská - HZS Pak, územní odbor Chrudim
pprap. Josef Oliva - HZS Pak, územní odbor Ústí nad Orlicí
pprap. Martin Zemánek - HZS Pak, územní odbor Svitavy
kpt. Bc. Václav Dostál - HZS Pak, územní odbor Pardubice

por. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.2.

Handicapovaní mají šanci získat sportovní vybavení. Startují Nezastavitelní.

Nezastavitelní volně navazují na dva úspěšné ročníky Birell Jízdy. Díky nim získalo 14 lidí handbike či kolo v celkové hodnotě více než 1 mil. Kč.

Společnost celý článek
24.10.

Dnes se sejdou zástupci univerzity a města

Projekty ovlivní nejen samotnou univerzitu a vzdělanost ve městě, ale také například možnosti inovačního podnikání.

Společnost celý článek
30.11.

Víte, kdy muži nosí krajky? NEJEN to se dozvíte na výstavě v poličském muzeu

Na výstavě s názvem Bílá jako sníh, černá jako káva uvidíte pánskou i dámskou módu, složitost turnýry, ocelí vyztužené sukně či sto let staré výukové porcelánové miminko, na kterém si dívky zkoušely péči o dítě. Keramickou a kameninovou konvici na kávu z Vídně, přes dvě stě let staré a mnoha dalších krás a zajímavostí, co pohladí po duši.

Společnost celý článek
12.7.

Neznáte tohoto muže?

Oblečen byl do černé bundy na zip, se stojatým límcem a s bílými pruhy na dlouhých rukávech.

Společnost celý článek
28.2.

Bezplatné parkování návštěvníků magistrátu končí

Parkovací dům Centrum byl otevřen v prosinci roku 2002, od roku 2003 zde měli návštěvníci magistrátu možnost parkovat zdarma.

Společnost celý článek
21.10.

Podzimní prázdniny a relaxační večer v hradeckých městských lázních

Na podzimní prázdniny připravila Správa nemovitostí Hradec Králové, provozovatel plaveckého areálu, pro návštěvníky aquacentra v městských lázních speciální nabídku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting