Hasiči i policisté dnes převzali medaile

18.5.

Hasiči i policisté dnes převzali medaile

Dnes, 17. května 2016, byly uděleny medaile „Za věrnost II. a III. stupně“ a Plakety HZS ČR příslušníkům HZS Pardubického kraje a příslušníkům Policie ČR. Slavnostní akt se uskutečnil od 11 hodin v Historickém sále Magistrátu města Pardubic. 


Ocenění předávali ředitel HZS Pardubického kraje plk. ing. Miroslav Kvasnička a primátor města Pardubic ing. Martin Charvát. Pozvání přijal i ředitel Policie ČR Pardubického kraje plk. Mgr. Jan Švejdar.

„Jsem rád, že předání medailí proběhlo na pardubické radnici. Chtěli jsme tím dát najevo, co hasiči  a nakonec všechny složky integrovaného záchranného systému pro město Pardubice a především pro jeho obyvatele znamenají. Jsou v podstatě u každé živelní události, nehody nebo znečištění vody apod. Vím, že díky Hasičskému záchrannému sboru Pardubického kraje můžu jako primátor krajského města usínat o něco klidněji,“ řekl při předávání medailí Za věrnost primátor statutárního města Pardubice Martin Charvát. Krajský ředitel hasičů věnoval na památku primátorovi města Pardubice důležitého pomocníka na cestách, a to řezač pásů a rozbíječ skla s dodáním věty, aby tento předmět nikdy nemusel ve svém životě použít.


Během slavnostní akce byly rozdány i Plakety HZS ČR dvěma policistům za záchranu lidských životů při požáru bytu. Dva příslušníci, pprap. Richard Vojáček a pprap. Jan Beránek, dne 27. září 2015 po oznámení požáru, krátce po desáté hodině večerní, vyjeli do Ronova nad Doubravou – k místu události. K požáru dorazili jako první. Všichni dobře víme, co oheň dokáže a jaký je to živel. Nebyl čas na otálení, šlo o lidské životy. Proto kolegové s hasicím přístrojem ze služebního vozidla vyrazili ihned k hořícímu bytu. Zde se nacházeli tři malé děti, dvě ženy a jeden nájemník. Jeden příslušník začal požár hasit a druhý ihned uvedené osoby evakuoval z bytu. Oheň však nešel zkrotit a tak byla zahájena evakuace všech osob z okolních bytů. V té době už na místo dorazili i hasiči. Z domu se nakonec evakuovalo 12 osob. Díky včasnému zásahu se nikomu nic nestalo. Hasiči dostali požár během chvíle pod kontrolu a zachránili i velkou část majetku. Nakonec bylo zjištěno, že za požár může nájemník, který byl v danou dobu opilý. Ležel v posteli a zapaloval si cigaretu. Policistům za okamžitou pomoc a záchranu lidských životů patřilo dnes poděkování v podobě Plakety HZS ČR.
       
Ocenění z řad hasičů převzali:
Medaile Za věrnost II. stupně
nprap. Zdeněk Müller - HZS Pak, územní odbor Pardubice
pprap. Roman Pechanec - HZS Pak, územní odbor Svitavy
plk. ing. Roman Studený - HZS Pak, územní odbor Ústí nad Orlicí
plk. ing. Leoš Vávra - HZS Pak, územní odbor Chrudim
nprap. Vasil Lukáč - HZS Pak, územní odbor Pardubice
plk. ing. Oldřich Jedlička - HZS Pak, územní odbor Svitavy

Medaile Za věrnost III. stupně
nstržm. Robert Maivald - HZS Pak, územní odbor Svitavy
pprap. Lukáš Beer - HZS Pak, územní odbor Chrudim
nstržm. Jaroslav Kraus - HZS Pak, územní odbor Ústí nad Orlicí
nprap. Radek Nešpor, DiS., - HZS Pak, územní odbor Ústí nad Orlicí
por. ing. Kateřina Vamberská - HZS Pak, územní odbor Chrudim
pprap. Josef Oliva - HZS Pak, územní odbor Ústí nad Orlicí
pprap. Martin Zemánek - HZS Pak, územní odbor Svitavy
kpt. Bc. Václav Dostál - HZS Pak, územní odbor Pardubice

por. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.12.

Provoz pardubické radnice o svátcích

V úterý 30. prosince budou uzavřeny pokladny na náměstí Republiky a ve Štrossově ulici.

Společnost celý článek
15.10.

Princezna Anna blahopřála nejen vítězi „Velké“

Svojí účastí na „Velké“ tak zahájila svůj třídenní pobyt v Česku.

Společnost celý článek
5.6.

Moravská Třebová se opět stane „městem fotografií“

Hlavními taháky fotofestivalu roku 2009 budou výstavy fotografií již zesnulých autorů.

Společnost celý článek
18.2.

Podnikatelé pro koncese na prodej lihovin nespěchají

Pardubický živnostenský úřad eviduje zhruba 2000 živnostníků podnikajících v hostinské činnosti, ti všichni by měli o koncesi požádat. Podobně ji musejí mít i maloobchodní a velkoobchodní prodejci kvasného, konzumního lihu a lihovin, tedy provozovatelé všech malých obchůdků, stánků a večerek, kteří mají alkohol ve svém sortimentu. Těch by, podle evidence podnikatelů s volnou živností, mohlo žádat až 18.000.

Společnost celý článek
4.1.

Před Vánoci se v útulku Štěkalo na Ježíška

Kdokoliv mohl přijít a přinést pejskům pamlsky, vodítka, obojky, hračky, staré deky či jiné potřebné věci.

Společnost celý článek
12.3.

Svěcení jara ve Filharmonii Hradec Králové

Více než devadesát hudebníků na pódiu, strhující rytmy, brutální harmonie…, to vše slibuje nevídaný hudební zážitek. Z minulých úspěšných uvedení díla na světových pódiích zmiňuje Václav Derner: „Nezapomenutelné bylo například provedení Stravinského Svěcení jara v Berlíně na otevřené scéně Unter den Linden v roce 2014, kde Staatskapelle Berlin řídil Daniel Barenboim a koncert sledovalo kolem 50 000 posluchačů“.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting