Hasiči o víkendu likvidovali několik požárů v přírodním prostředí

14.7.

Hasiči o víkendu likvidovali několik požárů v přírodním prostředí

Za uplynulý víkend hasiči v Pardubickém kraji likvidovali hned čtyři požáry v přírodním prostředí. Například hasiči na Chrudimsku likvidovali v neděli odpoledne požár pole v Podhořanech u Ronova. Jednalo se o rozlohu asi 50 x 50 m. Na místě zasahovaly jednotky profesionální z Chrudimi a sousedního kraje – Čáslavi, a dále dobrovolné z Lipovce, Načešic, Licomělic, Ronova nad Doubravou a Heřmanova Městce. Požár strniště, ale i vzrostlého obilí hasiči zlikvidovali a poté firma, která prováděla sečení obilí, oborala pole tak, aby se plameny již neměly šanci rozšířit na celé pole o rozloze 4,91 hektarů.

Na Pardubicku hořela na počátku víkendu zahrada o rozloze 50 x 50 m. Muž měl založené ohniště, ale vítr mu plameny rozfoukal na zahradu, kde hořela tráva. Požár hasiči zlikvidovali.

            Na Svitavsku hasiči likvidovali v Jedlové požár jehličí a ohniště 2 x 2 m v lese. V neděli pak profesionální hasiči z Moravské Třebové a dobrovolní hasiči ze Starého Města a Třebařova likvidovali požár trávy na rozloze 100 x 100 m v Třebařově.

Sláma pak hořela na počátku víkendu v prázdném kravínu v Poličce. Jednalo se o balíky slámy na rozloze asi 15 x 15 m. Hasiči požár uhasili a pomocí nakladače byla sláma vyskladněna. V průběhu zásahu bylo zjištěno, že se kouří i z další budovy. Tam bylo nalezeno ohniště o velikosti přibližně 4 x4 m. Dle dalšího zjištění byla budova obývána bezdomovci, kteří slámu zapálili.

            Sečteno a podtrženo, celková škoda, kterou plameny způsobily, byla vyčíslena na 35 tisíc korun. Uchránit se okamžitým zásahem podařilo majetek v hodnotě 254 tisíc korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.6.

Akrobacii umějí i modely letadel

Malou ochutnávkou před aviatickou poutí mohla být výstava letadlových modelů Františka Svatoně.

Společnost celý článek
7.10.

Běh naděje v Pardubicích pod taktovkou univerzity

První start se koná na Pernštýnském náměstí přesně v 10 hodin dopoledne pro běžce.

Společnost celý článek
20.12.

Kraj připravil takzvané Seniorské obálky

Pardubický kraj se připojil k projektu Ministerstva práce a sociálních věcí a nechal vytisknout takzvané Seniorské obálky. Jedná se o tiskopisy I.C.E. karta senior, které mohou osamoceně žijícím seniorům pomoci v tísni, v ohrožení zdraví, či života. Fungují už v řadě zemí světa a jsou dobrým pomocníkem při případném zásahu zdravotníků, policistů či hasičů.

Společnost celý článek
19.6.

Revizalizace slepého ramene dostala zelenou

Pokud vše půjde podle plánu, za dva roky by mohlo být dílo hotové.

Společnost celý článek
15.6.

Pardubické ulice budou patřit divadlu, zpěvu a tanci

Festival zakončí v pátek na Pernštýnském náměstí taneční soubory z Pardubicka a okolí.

Společnost celý článek
15.9.

Hrou v petanque chtěli podpořit duševní zdraví

I když déšť sílil, hráče pétanque to nikterak nerušilo v soustředění. Ti, kteří svoji hru dohráli, vydatně fandili nebo se věnovali rozhovorům a seznamování s novými lidmi.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting