Hasiči o víkendu likvidovali několik požárů v přírodním prostředí

14.7.

Hasiči o víkendu likvidovali několik požárů v přírodním prostředí

Za uplynulý víkend hasiči v Pardubickém kraji likvidovali hned čtyři požáry v přírodním prostředí. Například hasiči na Chrudimsku likvidovali v neděli odpoledne požár pole v Podhořanech u Ronova. Jednalo se o rozlohu asi 50 x 50 m. Na místě zasahovaly jednotky profesionální z Chrudimi a sousedního kraje – Čáslavi, a dále dobrovolné z Lipovce, Načešic, Licomělic, Ronova nad Doubravou a Heřmanova Městce. Požár strniště, ale i vzrostlého obilí hasiči zlikvidovali a poté firma, která prováděla sečení obilí, oborala pole tak, aby se plameny již neměly šanci rozšířit na celé pole o rozloze 4,91 hektarů.

Na Pardubicku hořela na počátku víkendu zahrada o rozloze 50 x 50 m. Muž měl založené ohniště, ale vítr mu plameny rozfoukal na zahradu, kde hořela tráva. Požár hasiči zlikvidovali.

            Na Svitavsku hasiči likvidovali v Jedlové požár jehličí a ohniště 2 x 2 m v lese. V neděli pak profesionální hasiči z Moravské Třebové a dobrovolní hasiči ze Starého Města a Třebařova likvidovali požár trávy na rozloze 100 x 100 m v Třebařově.

Sláma pak hořela na počátku víkendu v prázdném kravínu v Poličce. Jednalo se o balíky slámy na rozloze asi 15 x 15 m. Hasiči požár uhasili a pomocí nakladače byla sláma vyskladněna. V průběhu zásahu bylo zjištěno, že se kouří i z další budovy. Tam bylo nalezeno ohniště o velikosti přibližně 4 x4 m. Dle dalšího zjištění byla budova obývána bezdomovci, kteří slámu zapálili.

            Sečteno a podtrženo, celková škoda, kterou plameny způsobily, byla vyčíslena na 35 tisíc korun. Uchránit se okamžitým zásahem podařilo majetek v hodnotě 254 tisíc korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.10.

Exministra Kalouska zajímal v Pardubicích především IT průmysl

V dopoledních hodinách absolvoval bývalý ministr financí debatu se studenty a učiteli Střední školy informatiky a ekonomie DELTA.

Společnost celý článek
15.2.

Korálkový rekord pro dobrou věc!

Organizátorem projektu KORÁLKIÁDA je www.potvor.cz – portál pro kreativní lidi.

Společnost celý článek
18.5.

Zažij na vlastní kůži, jak se žije postiženým

Shlédnout bude rovněž možné ukázky komunikace neslyšících mezi sebou nebo ukázky simultánního přepisu mluveného projevu.

Společnost celý článek
29.5.

Aviatická pouť se blíží

Již jen několik dnů nás dělí od zahájení dvacátého devátého ročníku Aviatické pouti, která se na pardubickém letišti uskuteční o víkendu 1. a 2. června.

Společnost celý článek
9.8.

Která obec získá zlatou stuhu?

Slavnostní vyhlášení vítěze soutěže o Vesnici roku 2011 Pardubického kraje klepe na dveře.

Společnost celý článek
8.7.

Hejtman předal ceny nejlepším hasičům

Součástí mistrovství byly individuální soutěž i soutěže družstev.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting