Hasiči o víkendu likvidovali několik požárů v přírodním prostředí

14.7.

Hasiči o víkendu likvidovali několik požárů v přírodním prostředí

Za uplynulý víkend hasiči v Pardubickém kraji likvidovali hned čtyři požáry v přírodním prostředí. Například hasiči na Chrudimsku likvidovali v neděli odpoledne požár pole v Podhořanech u Ronova. Jednalo se o rozlohu asi 50 x 50 m. Na místě zasahovaly jednotky profesionální z Chrudimi a sousedního kraje – Čáslavi, a dále dobrovolné z Lipovce, Načešic, Licomělic, Ronova nad Doubravou a Heřmanova Městce. Požár strniště, ale i vzrostlého obilí hasiči zlikvidovali a poté firma, která prováděla sečení obilí, oborala pole tak, aby se plameny již neměly šanci rozšířit na celé pole o rozloze 4,91 hektarů.

Na Pardubicku hořela na počátku víkendu zahrada o rozloze 50 x 50 m. Muž měl založené ohniště, ale vítr mu plameny rozfoukal na zahradu, kde hořela tráva. Požár hasiči zlikvidovali.

            Na Svitavsku hasiči likvidovali v Jedlové požár jehličí a ohniště 2 x 2 m v lese. V neděli pak profesionální hasiči z Moravské Třebové a dobrovolní hasiči ze Starého Města a Třebařova likvidovali požár trávy na rozloze 100 x 100 m v Třebařově.

Sláma pak hořela na počátku víkendu v prázdném kravínu v Poličce. Jednalo se o balíky slámy na rozloze asi 15 x 15 m. Hasiči požár uhasili a pomocí nakladače byla sláma vyskladněna. V průběhu zásahu bylo zjištěno, že se kouří i z další budovy. Tam bylo nalezeno ohniště o velikosti přibližně 4 x4 m. Dle dalšího zjištění byla budova obývána bezdomovci, kteří slámu zapálili.

            Sečteno a podtrženo, celková škoda, kterou plameny způsobily, byla vyčíslena na 35 tisíc korun. Uchránit se okamžitým zásahem podařilo majetek v hodnotě 254 tisíc korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.6.

Jubilejní ročník Aviatické pouti je minulostí

„Letošní ročník se mimořádně vydařil a jsme rádi, že v tropickém horku jsme pro více než 25 000 návštěvníků připravili pestrý program. Letošní ročník naštěstí nenarušily žádné technické závady a všechna objednaná letadla v programu vystupovala. Bylo nám velkou ctí představit ve světové veřejné premiéře krásně zrekonstruovaný slavný historický letoun Lockheed L-10A Electra, který před druhou světovou válkou používal J. A. Baťa.

Společnost celý článek
11.2.

Kdo získá ocenění města?

Medailí může být oceněna jakákoli činnost ve všech oblastech lidského působení.

Společnost celý článek
6.5.

Připomeňte si hrdinství Sira Nicholase Wintona v AFI Paláci a podpořte jeho nominaci na Nobelovu cenu míru

Svůj příběh bude v AFI Paláci vyprávět také jedna ze zachráněných dětí, paní Zuzana Marešová,“ říká Jana Michalcová, marketingová manažerka AFI Paláce.

Společnost celý článek
30.7.

Hradecké nebe zaplní horkovzdušné balóny

Pohár města Hradce Králové a večer program zakončí od 19.30 hodin vystoupení kapely Ready Kirken.

Společnost celý článek
7.9.

Hledá se nejlepší Labský příběh

O vítězném družstvu pak rozhodne odborná porota Arniky, která vybere nejlépe zpracovanou závěrečnou práci.

Společnost celý článek
12.7.

Policisté mají nové uniformy

Nové polokošile jsou vyrobeny ve třech barevných provedeních, modrá, žlutá a bílá, podle toho, jaké službě jsou určeny.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting