Hasiči se již téměř 100 hodin nezastavili

12.1.

Hasiči se již téměř 100 hodin nezastavili

Hasiči se již téměř 100 hodin nezastavili

Jen během prvních sedmi hodin pondělního dne 11. ledna zasahovali hasiči Pardubického kraje u 44 událostí. V sedm hodin ráno vystřídala unavené muže nová směna, která pokračovala v odklízení popadaných stromů. Do pondělního pravého poledne zasahovali hasiči v celém kraji celkem u 82 událostí. V odpoledních hodinách do Pardubic mělo dorazit výjezdové vozidlo Tatra se 40 tunovým navijákem ze záchranného útvaru HZS ČR Hlučín. Tato těžká technika by měla pomoci s likvidací událostí v okrese Pardubice. Kvůli nebezpečí polomů pod tíhou sněhu a pádu stromů na silnici bylo uzavřeno pět úseků silnic. Ze státních komunikací nelze například projet silnici I/36 z Velin do Borohrádku. Do 12 hodin včerejšího dne vyjížděli hasičští záchranáři k celkem 38 výjezdům na Pardubicku, 17 na Chrudimsku, 13 na Svitavsku a ke 14 výjezdům na Ústeckoorlicku. Praskající nosníky u skladové haly byly důvodem k příjezdu hasičů do pardubické Průmyslové ulice. Střecha se zde pod nánosem sněhu skutečně hýbala. Záchranáři proto doporučili majiteli tuto velkou vrstvu sněhové pokrývky urychleně odstranit. Hasiči vyjíždějí k případům, kdy sníh a rampouchy ohrožují procházející chodce na veřejném prostranství. Jedná se totiž o odstranění akutního nebezpečí. Jsou to zejména budovy základních škol, mateřských škol, kulturních zařízení a instituci. V centru Pardubic tak odstraňovali převisy sněhu, v Jiráskově ulici ve Vysokém Mýtě zase nebezpečné rampouchy. V jiných případech operační důstojník doporučí specializovanou firmu s výškovou technikou, která ale sníh odstraní za poplatek. Lidé by proto měli dbát zvýšené opatrnosti při průchodu kolem domů, mohlo by totiž snadno dojít k nekontrolovatelnému pádu velkého objemu sněhu či ledu, jež by mohly způsobit i velmi vážná zranění. Na rovných střechách by měli majitelé domů pečlivě odstraňovat sníh, protože jeho vysoká vrstva (zvláště pokud začne tát nebo do ní naprší) může být velmi těžká. Při odklízení sněhové hmoty je nutná velká opatrnost a musí se provádět symetricky, tedy ne jen na jedné části střechy. Zledovatělá vrstva by se neměla odstraňovat za každou cenu, zvlášť ne ostrými nástroji. Meteorologové upozorňují, že v následujících dnech se vyskytnou také výraznější mrazy. Teploty poklesnou místy na -15 sttupňů C. Ke zmírnění nočních mrazů dojde až o víkendu. Na neošetřených komunikacích se ojediněle mohou vyskytnout zmrazky a náledí.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.2.

V létě se park Na Špici promění ve Sportovní park Pardubice

Sportovní park Pardubice bude menší co do počtu dnů, rozlohy i zapojených klubů. Jako nejlepší lokalita byl zvolen park Na Špici, a to i kvůli blízkosti soutoku řek Labe a Chrudimky. Stejně jako loni bude také letos hlavním cílem zapojit děti z mateřských a základních škol. Manažerem této akce bude i letos předseda představenstva BK Pardubice Pavel Stara, spolupracovat bude s Kulturním centrem Pardubice a úředníky z magistrátu.

Společnost celý článek
16.1.

Kryt CO by v mrazech posloužil pardubickým bezdomovcům

V krytu na Dubině, který má město pro takovéto krizové situace vytipován, by lidé bez střechy nad hlavou našli vše, co potřebují – lůžka, teplo i sociální zařízení. „Je to jeden ze stálých krytů CO. Je v něm 30 lůžek a je trvale připraven. Na zprovoznění by nám stačila hodina,“ řekl vedoucí oddělení krizového řízení magistrátu Jiří Kyncl.

Společnost celý článek
21.1.

Architektura Pardubického kraje se představuje v Berlíně

O poutavý přednes pana architekta už budou další návštěvníci připraveni, o zajímavé informace ovšem nepřijdou.

Společnost celý článek
21.8.

České dráhy budou rozdávat jízdenky pro hodné děti

Jízdenky pro radost začnou v nejbližších dnech rozdávat průvodčí Českých drah malým dětem, které zatím jezdí vlakem zadarmo.

Společnost celý článek
18.5.

Jaký bude festival Charitativní MIREK 2009?

Děkuji předem všem, kteří mají srdce (i ostatní orgány) na správném místě, protože někteří toto štěstí zkrátka nemají.

Společnost celý článek
3.8.

Zámek Pardubice v zajetí afrických rytmů

Po úspěchu programu se proto VČM rozhodlo v září uspořádat workshop zaměřený čistě na africký tanec.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting