Hasiči se již téměř 100 hodin nezastavili

12.1.

Hasiči se již téměř 100 hodin nezastavili

Hasiči se již téměř 100 hodin nezastavili

Jen během prvních sedmi hodin pondělního dne 11. ledna zasahovali hasiči Pardubického kraje u 44 událostí. V sedm hodin ráno vystřídala unavené muže nová směna, která pokračovala v odklízení popadaných stromů. Do pondělního pravého poledne zasahovali hasiči v celém kraji celkem u 82 událostí. V odpoledních hodinách do Pardubic mělo dorazit výjezdové vozidlo Tatra se 40 tunovým navijákem ze záchranného útvaru HZS ČR Hlučín. Tato těžká technika by měla pomoci s likvidací událostí v okrese Pardubice. Kvůli nebezpečí polomů pod tíhou sněhu a pádu stromů na silnici bylo uzavřeno pět úseků silnic. Ze státních komunikací nelze například projet silnici I/36 z Velin do Borohrádku. Do 12 hodin včerejšího dne vyjížděli hasičští záchranáři k celkem 38 výjezdům na Pardubicku, 17 na Chrudimsku, 13 na Svitavsku a ke 14 výjezdům na Ústeckoorlicku. Praskající nosníky u skladové haly byly důvodem k příjezdu hasičů do pardubické Průmyslové ulice. Střecha se zde pod nánosem sněhu skutečně hýbala. Záchranáři proto doporučili majiteli tuto velkou vrstvu sněhové pokrývky urychleně odstranit. Hasiči vyjíždějí k případům, kdy sníh a rampouchy ohrožují procházející chodce na veřejném prostranství. Jedná se totiž o odstranění akutního nebezpečí. Jsou to zejména budovy základních škol, mateřských škol, kulturních zařízení a instituci. V centru Pardubic tak odstraňovali převisy sněhu, v Jiráskově ulici ve Vysokém Mýtě zase nebezpečné rampouchy. V jiných případech operační důstojník doporučí specializovanou firmu s výškovou technikou, která ale sníh odstraní za poplatek. Lidé by proto měli dbát zvýšené opatrnosti při průchodu kolem domů, mohlo by totiž snadno dojít k nekontrolovatelnému pádu velkého objemu sněhu či ledu, jež by mohly způsobit i velmi vážná zranění. Na rovných střechách by měli majitelé domů pečlivě odstraňovat sníh, protože jeho vysoká vrstva (zvláště pokud začne tát nebo do ní naprší) může být velmi těžká. Při odklízení sněhové hmoty je nutná velká opatrnost a musí se provádět symetricky, tedy ne jen na jedné části střechy. Zledovatělá vrstva by se neměla odstraňovat za každou cenu, zvlášť ne ostrými nástroji. Meteorologové upozorňují, že v následujících dnech se vyskytnou také výraznější mrazy. Teploty poklesnou místy na -15 sttupňů C. Ke zmírnění nočních mrazů dojde až o víkendu. Na neošetřených komunikacích se ojediněle mohou vyskytnout zmrazky a náledí.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.12.

Nejlépe se žije v Praze. Pardubický kraj poskočil na stříbrnou příčku

V Praze se žije jedna báseň a na své si zde přijdou všichni. I z toho důvodu se hlavní město opět stalo nejlepším místem pro život v České republice. Praha uspokojí skoro všechny. Od studentů vysokých škol až po milovníky kultury a společenského života.

Společnost celý článek
18.7.

Hasiči v červnu zasahovali u 568 událostí

Během uplynulých 30 dní hasiči zasahovali u 145 dopravních nehod v kraji (Pardubice 40, Chrudim 30, Svitavy 30, Ústí nad Orlicí 45). V průběhu června likvidovali hasiči 48 požárů (Pardubice 18, Chrudim 10, Svitavy 12, Ústí nad Orlicí 8).

Společnost celý článek
4.3.

Financování sportu potřebuje systémové změny

Financování sportu je u nás dlouhodobě podhodnoceno a zejména na sportování mládeže musíme hledat další zdroje,

Společnost celý článek
26.3.

Chceme čisté Pardubice, pomozte nám

Čištění v uvedených ulicích a dnech bude prováděno od 6,00 hodin, avšak přípravné práce již od 5.00 hodin ráno.

Společnost celý článek
9.2.

Podnikatel roku 2006 Pardubického kraje

9. února 2007 budou v pardubického hotelu Zlatá štika vyhlášeny výsledky „Podnikatel roku 2006 Pardubického kraje“.

Společnost celý článek
18.10.

V Paláci Pardubice opět proběhne oblíbený Night Shopping

Letošní ročník se ponese v duchu antiky. Pro zákazníky budou připraveny nejrůznější aktivity, o které se postarají postavy řeckých bohů a polobohů. Program doprovodí také hudební vystoupení zpěvačky Ilony Csákové a ukázka antických gladiátorských soubojů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting