Hasiči ze Svitav obsadili na Mistrovství HZS ČR ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel třetí místo

19.9.

Hasiči ze Svitav obsadili na Mistrovství HZS ČR ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel třetí místo


15. září se v Mladé Boleslavi uskutečnilo 8. Mistrovství ČR ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. Rozhodovalo se o tom, který z týmů z celé České republiky dokáže nejrychleji a hlavně nejkvalitněji poskytnout pomoc zraněným při simulované dopravní nehodě. Na soutěž bylo skutečně skvěle připraveno i vítězné družstvo z regionální soutěže Královéhradeckého a Pardubického kraje, kterým byl tým hasičů ze Svitav. Hasiči dnes nebojovali o titul Mistrů ČR poprvé. V roce 2014 se družstvo ze Svitav umístilo v Plzni na MČR ve vyprošťování na krásném druhém místě. Dnes v Mladé Boleslavi získali bronzovou medaili.

Úkolem každého týmu bylo bezpečně a efektivně vyprostit v časovém limitu zraněnou osobu z havarovaného vozidla. Součástí vyproštění bylo i poskytnutí první před lékařské pomoci a transport na místo simulující vozidlo zdravotnické záchranné služby. Pro každé družstvo byl připraven zcela odlišný a velmi náročný scénář. Počínání soutěžních týmů během simulovaného zásahu sledovali kvalifikovaní rozhodčí z řad hasičského záchranného sboru. Rozhodčí zhodnotili zásah a vyproštění zraněné osoby hned ve třech oblastech – taktika, technika provedení zásahu a poskytnutí první před lékařské pomoci. Mezi hlavní kritéria hodnocení patří v oblasti taktiky především velení u zásahu, spolupráce celého týmu, bezpečnost práce; v oblasti techniky pak ovládání vyprošťovacích zařízení, způsob využití různých ochranných prostředků na přímou ochranu zraněné osoby a vyproštění zraněného včetně zajištění životně důležitých funkcí a fixace vyprošťovaného.

Vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel je vysoce specifickou činností. Jediní, kdo tyto speciální záchranné činnosti vykonávají, jsou hasiči.

A my gratulujeme týmu ze Svitav, který pod vedením mjr. Ing. Jaroslava Čermáka vyhrálo, ve složení pprap. Roman Pechanec, nstržm. Petr Dufek, nstržm. Štepán Heger, pprap. Mirek Dědič a nstržm. Martin Heger, třetí místo.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.10.

Pardubické gymnázium bylo včera kvůli požáru evakuováno, naštěstí jen cvičně

Gymnázium je pětipodlažní nepodsklepený objekt o rozměrech 63 x 16 m. Výška budovy je přibližně 15 m. V objektu se nachází mimo jiné dílna údržby, sklad učebnic, kanceláře, byt správce, kabinet, respirium, zámečnická dílna, sklad sešitů, elektrorozvod a další technické místnosti, ale hlavně také sklad chemikálií (amoniak, kyselina sírová a dusičná, rtuť, toulen, xylen).

Společnost celý článek
25.4.

Další internetová diskuse s primátorem

„Na internetovou diskusi s lidmi se už těším. Jsem rád, že se lidé o dění ve městě zajímají,“

Společnost celý článek
15.8.

V Orlických horách začaly jezdit autobusy na ,,zavolání,,

Systém byl zaveden na linkách, které využívá málo lidí. Další informace je možné najít na webu www.oredo.cz.

Společnost celý článek
11.7.

Most Pavla Wonky je už zase ve stoprocentní kondici

Na závěr stavebních prací silničáři provedli ještě měření tzv. bludných proudů. To je nedestruktivní diagnostika stavu koroze mostní výztuže. Na Wonkově mostě odborníci zvolili kombinaci optických vláknových mřížek, čidel vlhkosti a teploty a laserových interferometrů.

Společnost celý článek
25.1.

Stanovisko Magistrátu města Pardubice k reportáži TV Prima

Měl pokutovat dívku, jíž byl ukraden občanský průkaz.

Společnost celý článek
3.8.

Hejtman pozdravil lid keltský

Prostor, kde má vyrůst oppidum, se tak stane jedinečným místem ve střední Evropě pro poznání keltské kultury.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting