Hasičům byly uděleny medalie Za věrnost

26.11.

Hasičům byly uděleny medalie Za věrnost

Hasičům byly uděleny medalie Za věrnost

V jednacím sále Rady Pardubického kraje v Pardubicích předali v pátek 23. listopadu 2007 vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek a ředitel Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Miroslav Kvasnička medalie „Za věrnost“. Deset příslušníků krajských profesionálních hasičů si odneslo ocenění za dobré výsledky ve službě v trvání pracovního nebo služebního poměru v délce 10, 20 či 30 let. Medaile jsou udělovány z rozhodnutí generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR Miroslava Štěpána. „Profesionální hasiči dokazují, že jsou lidé na svém místě. Prokázali to při řešení mnoha mimořádných událostí včetně likvidace ptačí chřipky, která do jejich běžné pracovní náplně nepatří. Věřím, že toto ocenění je nejen poděkováním za jejich dosavadní práci, ale že bude i motivací pro další výkon služby ve prospěch a bezpečí celé naší společnosti,“ řekl vicehejtman Roman Línek. Medaili Za věrnost I. stupně (30 let služby) převzal nadstrážmistr Vladimír Kučera ze stanice Králíky, který mimo jiné patřil v roce 1974 k zakládajícím členům této požární stanice. Medaile Za věrnost II. stupně (20 let) byla udělena nadpraporčíkovi Josefu Noskovi, veliteli družstva na stanici v Králíkách. Medaile Za věrnost III. stupně (10 let) si převzali nadporučík Václav Venc, komisař a velitel stanice Králíky, dále velitel družstva stanice Svitavy nadpraporčík Jakub Marek, velitel družstva stanice Moravská Třebová nadpraporčík Martin Pospíšil, hasič-strojník ze stanice Chrudim nadstrážmistr Jiří Šindelář, hasič-technik ze stanice Seč podpraporčík Michal Karlík, hasič-strojník ze stanice Pardubice nadstrážmistr František Rulík, velitel družstva stanice Pardubice nadpraporčík Tomáš Němec a velitel stanice Holice v Čechách nadporučík Vítězslav Felcman.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.8.

Město Hradec Králové připravuje investice za 60 milionů do projektů na hospodaření s vodou

Téměř 60 milionů korun chce Hradec Králové investovat v následujících třech letech do opatření, která by měla přispět k zadržování vody v krajině na území města.

Společnost celý článek
17.9.

Ředitel Orlickoústecké nemocnice rezignoval

Odchod zdůvodnil tím, že není schopen reálně udržet přijatelný výsledek hospodaření.

Společnost celý článek
18.11.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromečku v Paláci Pardubice

Nachystán je i doprovodný program. Při příležitosti této události vystoupí domácí kuchařka Karolína Kamberská, autorka nové knihy Jídlo jako vášeň, se kterou budete mít možnost vybrané její recepty ochutnat, nebo si nechat její novou knihu podepsat. Dále se můžete těšit na vystoupení dětí z Kroužků Východní Čechy nebo ze školy Svítání.

Společnost celý článek
3.1.

Svatební síň se „obléká“ do nového

První svatba v nové síni se uskuteční 25. února v 11:30 a pak už se bude oddávat prakticky po celý rok.

Společnost celý článek
27.5.

Hrad Kunětická hora ožije řemesly, jako ve středověku.

Návštěvníci si v romantickém prostředí Kunětické hory vykovají podkovu, vykrouží na kruhu hrnek nebo si vyrobí prstýnek. Na hradě lidé potkají kováře, řezbáře, šperkařky, malířku, tkadlenu, krajkářky, košíkáře i sokolníky. „Pozvali jsme sedm desítek řemeslníků.

Společnost celý článek
22.11.

Setkáváte se s domácím násilím? Nasloucháme Vám…

Zajímáte se jako profesionál o tuto problematiku? Neváhejte a zavolejte do intervenčního centra ve vašem kraji.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting