Hasičům byly uděleny medalie Za věrnost

26.11.

Hasičům byly uděleny medalie Za věrnost

Hasičům byly uděleny medalie Za věrnost

V jednacím sále Rady Pardubického kraje v Pardubicích předali v pátek 23. listopadu 2007 vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek a ředitel Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Miroslav Kvasnička medalie „Za věrnost“. Deset příslušníků krajských profesionálních hasičů si odneslo ocenění za dobré výsledky ve službě v trvání pracovního nebo služebního poměru v délce 10, 20 či 30 let. Medaile jsou udělovány z rozhodnutí generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR Miroslava Štěpána. „Profesionální hasiči dokazují, že jsou lidé na svém místě. Prokázali to při řešení mnoha mimořádných událostí včetně likvidace ptačí chřipky, která do jejich běžné pracovní náplně nepatří. Věřím, že toto ocenění je nejen poděkováním za jejich dosavadní práci, ale že bude i motivací pro další výkon služby ve prospěch a bezpečí celé naší společnosti,“ řekl vicehejtman Roman Línek. Medaili Za věrnost I. stupně (30 let služby) převzal nadstrážmistr Vladimír Kučera ze stanice Králíky, který mimo jiné patřil v roce 1974 k zakládajícím členům této požární stanice. Medaile Za věrnost II. stupně (20 let) byla udělena nadpraporčíkovi Josefu Noskovi, veliteli družstva na stanici v Králíkách. Medaile Za věrnost III. stupně (10 let) si převzali nadporučík Václav Venc, komisař a velitel stanice Králíky, dále velitel družstva stanice Svitavy nadpraporčík Jakub Marek, velitel družstva stanice Moravská Třebová nadpraporčík Martin Pospíšil, hasič-strojník ze stanice Chrudim nadstrážmistr Jiří Šindelář, hasič-technik ze stanice Seč podpraporčík Michal Karlík, hasič-strojník ze stanice Pardubice nadstrážmistr František Rulík, velitel družstva stanice Pardubice nadpraporčík Tomáš Němec a velitel stanice Holice v Čechách nadporučík Vítězslav Felcman.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.6.

Letečtí záchranáři dali kvůli povodním k dispozici záložní vrtulník

„Dopoledne náš vrtulník zachraňoval životy v Hostinném, kde tamním obyvatelům odřízla voda přístupovou cestu. Máme v pohotovosti všechny naše piloty a záchranáře, abychom případně mohli okamžitě vzlétnout,“ uvedl předseda představenstva DSA Tomáš Suchánek.

Společnost celý článek
18.8.

Pardubice obdrží evropskou dotaci ve výši 6,8 milionů korun na vybudování solárních panelů pro městské aquacentrum.

Práce, které souvisely s instalací solárních panelů na střechu nad halou bazénu, trvaly od ledna do konce května letošního roku. Součástí realizace bylo také zavedení všech souvisejících rozvodů do strojoven uvnitř objektu, instalace výměníku tepla a také zajištění systému měření a regulace.

Společnost celý článek
18.3.

Bytové poradenské centrum slibuje pomoc

Poradenské centrum nabízí širokou škálu služeb z oblasti správy a údržby bytových domů.

Společnost celý článek
24.11.

Ve Vysokém Mýtě odstartoval pilotní školský projekt

Nejde o jednorázový kurz, ale o celý blok nejrůznějších dovedností, které si studenti musí osvojit.

Společnost celý článek
13.5.

S ženami o ženách – v politice i médiích

O problémech žen političek, o jejich vnímání a zobrazování v médiích bude diskusní pořad pro veřejnost.

Společnost celý článek
23.11.

Konference o územním plánování a stavebním řádu

Pořadatelem konference je ministerstvo pro místní rozvoj a účastní se jí zástupci krajů, obcí a dalších institucí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting