Hejtman a velvyslanec hovořili o budoucí spolupráci

15.4.

Hejtman a velvyslanec hovořili o budoucí spolupráci

Hejtman a velvyslanec hovořili o budoucí spolupráci

Velvyslance Ruské federace v ČR Alexeje L. Fedotova, jehož doprovázeli ekonomický atašé a tajemník velvyslanectví, přijal v úterý v sídle Pardubického kraje hejtman Radko Martínek. Hovořili o ekonomické spolupráci, společných podnikatelských aktivitách  a případném navázání kontaktů Pardubického kraje s Ivanovskou oblastí. Rusové výhledově projevují zájem o ekonomickou spolupráci s krajem. Velvyslanec Fedotov navrhl setkání s českými podnikateli na ruském velvyslanectví, kde by se dohodli o vzájemné spolupráci. „Pomoc malým a středním podnikům se stává v období krize naléhavější. Diskuze by se mohla zaměřit na problémy podnikání a rozvoj vzájemných vztahů. Platforma pro výměnu informací drobného podnikání schází,“ nastínil velvyslanec Alexej Fedotov cestu, kudy by se mohla ubírat meziregionální spolupráce, která by podle něho prohloubila vztahy v podnikatelské sféře obou zemí.   Hejtman Pardubického kraje Radko Martínek věří, že se jim podaří realizovat společný cíl, a to otevření společného podniku v kraji, kde s velvyslancem přestřihnou pásku. „K té však povede dlouhá cesta,“ dodal velvyslanec. Ruská delegace si prohlédla areál TechnoParku v průmyslové zóně, kde se nabízejí další možnosti pro společné aktivity ruské i české strany jak v oblasti výzkumu, tak i výroby. Velvyslanec s doprovodem se zde setkali s podnikateli a zástupci Krajské hospodářské komory. Hovořili o ruském dnu v Pardubicích, o širší spolupráci s hospodářskými komorami ve více ruských regionech. Velvyslanec navrhl schůzku s obchodní komorou v Samaře nebo Volgogradu, s nimiž udržuje velvyslanectví Ruské federace v ČR velmi dobré kontakty.      Hejtman představil záměr, jak udržet turisty z Ruské federace v Pardubickém kraji. „Na pardubické letiště přilétá 75 tisíc ruských turistů. Rusové jsou nároční klienti, proto připravujeme řadu projektů, abychom jim měli co nabídnout,“ uvedl hejtman Martínek. Velvyslanec přislíbil, že Pardubickému kraji zprostředkuje kontakt s ruskými cestovními kancelářemi. „Jednou  z možností, která by mohla být zajímavá pro návštěvníky  z Ruska, se jeví spolupráce dostihového sportu například s voroněžskou oblastí, která je vyhlášená chovem koní už z dob carského Ruska. Rovněž by mohly být zajímavé „balíčky“  služeb zaměřené na  hippoturistiku,“ doplnil záměr rozvoje cestovního ruchu náměstek hejtmana Jan Tichý.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.4.

Do Hradce Králové zamíří evropská vrtulníková špička

K vidění budou vrtulníky, letouny, produkty a služby z následujících sektorů jako jsou letecká záchranná služba, privátní a obchodní přeprava, prostředky pro průzkum, policejní činnost a armádu nebo vrtulníky určené k hašení požárů.

Společnost celý článek
29.6.

„Kuře“ pomáhá v Pardubicích

V Městském azylovém domě pro ženy a matky s dětmi financuje psací stoly a židle ve společných pokojích dětí s matkami.

Společnost celý článek
9.2.

S americkým velvyslancem nejen o radarech

Včera 8. února se sešli vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek a velvyslanec USA v České republice Richard W. Graber,

Společnost celý článek

Spisovatel Zdechovský bude prezentovat svou novou prózu v Jablonci nad Nisou

Kniha představuje vyzrálou výpověď muže, který se léta trápil mlčením ženy, kterou miloval, aby nakonec dostal odpověď na své otázky,“ přibližuje děj příběhu režisérka Michaela Rozbrojová, která napsala ke knize úvod.

Společnost celý článek
25.11.

Množství škodlivin v kraji se výrazně nezměnilo.

Vyplynulo to z analýzy údajů ohlášených do Integrovaného registru znečišťování za rok 2008.

Společnost celý článek
4.7.

Rekapitulace následků vichřice je tristní

V případě poškozených lesů se jedná o zhruba třetinu objemu, který v loňském roce poničila vichřice Emma.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting