Hejtman a velvyslanec hovořili o budoucí spolupráci

15.4.

Hejtman a velvyslanec hovořili o budoucí spolupráci

Hejtman a velvyslanec hovořili o budoucí spolupráci

Velvyslance Ruské federace v ČR Alexeje L. Fedotova, jehož doprovázeli ekonomický atašé a tajemník velvyslanectví, přijal v úterý v sídle Pardubického kraje hejtman Radko Martínek. Hovořili o ekonomické spolupráci, společných podnikatelských aktivitách  a případném navázání kontaktů Pardubického kraje s Ivanovskou oblastí. Rusové výhledově projevují zájem o ekonomickou spolupráci s krajem. Velvyslanec Fedotov navrhl setkání s českými podnikateli na ruském velvyslanectví, kde by se dohodli o vzájemné spolupráci. „Pomoc malým a středním podnikům se stává v období krize naléhavější. Diskuze by se mohla zaměřit na problémy podnikání a rozvoj vzájemných vztahů. Platforma pro výměnu informací drobného podnikání schází,“ nastínil velvyslanec Alexej Fedotov cestu, kudy by se mohla ubírat meziregionální spolupráce, která by podle něho prohloubila vztahy v podnikatelské sféře obou zemí.   Hejtman Pardubického kraje Radko Martínek věří, že se jim podaří realizovat společný cíl, a to otevření společného podniku v kraji, kde s velvyslancem přestřihnou pásku. „K té však povede dlouhá cesta,“ dodal velvyslanec. Ruská delegace si prohlédla areál TechnoParku v průmyslové zóně, kde se nabízejí další možnosti pro společné aktivity ruské i české strany jak v oblasti výzkumu, tak i výroby. Velvyslanec s doprovodem se zde setkali s podnikateli a zástupci Krajské hospodářské komory. Hovořili o ruském dnu v Pardubicích, o širší spolupráci s hospodářskými komorami ve více ruských regionech. Velvyslanec navrhl schůzku s obchodní komorou v Samaře nebo Volgogradu, s nimiž udržuje velvyslanectví Ruské federace v ČR velmi dobré kontakty.      Hejtman představil záměr, jak udržet turisty z Ruské federace v Pardubickém kraji. „Na pardubické letiště přilétá 75 tisíc ruských turistů. Rusové jsou nároční klienti, proto připravujeme řadu projektů, abychom jim měli co nabídnout,“ uvedl hejtman Martínek. Velvyslanec přislíbil, že Pardubickému kraji zprostředkuje kontakt s ruskými cestovními kancelářemi. „Jednou  z možností, která by mohla být zajímavá pro návštěvníky  z Ruska, se jeví spolupráce dostihového sportu například s voroněžskou oblastí, která je vyhlášená chovem koní už z dob carského Ruska. Rovněž by mohly být zajímavé „balíčky“  služeb zaměřené na  hippoturistiku,“ doplnil záměr rozvoje cestovního ruchu náměstek hejtmana Jan Tichý.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.8.

Přírodě vraky nesluší

Za likvidaci kompletního vozidla, které majitel sám do sídla společnosti přiveze mu Služby města Pardubic vyplatí 600,- Kč.

Společnost celý článek
16.2.

Minulý týden patřil v Pardubicích manželství

Vše odstartovala čtvrteční přednáška na téma „Lze krizím a rozpadům manželství účinně předcházet?“

Společnost celý článek
30.5.

Oslava Pragy V3S

Již od konce šedesátých let se uvažovalo o jejich nahrazení, ale obdobný typ se z různých důvodů nedařilo najít. Situaci se podařilo vyřešit až v nedávné době a v posledních létech dochází k přezbrojování armády a legendární „Vétřiesky“ rychle ze silnic mizí.

Společnost celý článek
18.12.

Svoz odpadu v období svátků v roce 2018

Od 2. kalendářního týdne roku 2019 bude již svoz probíhat beze změn a pravidelně tak, jak je nastaven standardní harmonogram svozů nádob.

Společnost celý článek
28.11.

Město prodá Ideon současnému nájemci

S prodejem Ideonu společnost PVV vrátí městu 12.372 metrů čtverečných pozemků v těsném sousedství budovy, zatížené dosud nájemní smlouvou. „Jsou to pozemky v centru. Jejich hodnota je v současné době téměř 10 milionů korun. Město je ale chce použít pro další rozvoj Aquacentra, který už je v současné době kvůli nedostatku místa prakticky nemožný,“ řekla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková.

Společnost celý článek
9.7.

Trojlístek recidivistů opět udeřil SVITAVSKO - Terčem zájmu byly hlavně cigarety.

Muži ve věku čtyřicet, dvaatřicet a osmadvacet let jsou zřejmě vášnivými kuřáky, kteří mají větší spotřebu tabákových výrobků, než by bylo možné pořídit z jejich finančních prostředků. To, ale neomlouvá jejich údajné majetkové nezákonné jednání v jedné z obcí na Svitavsku, kterého ho měli dopustit v noci z úterý na středu 3. července 2019.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting