Hejtman Franc přivítá vojáky, kteří se vrátili z Afghánistánu

21.1.

Hejtman Franc přivítá vojáky, kteří se vrátili z Afghánistánu

České vojáky, kteří se vrátili z mise v Afghánistánu, přivítá v pátek na Pivovarském náměstí v Hradci Králové hejtman Lubomír Franc. Příslušníci 5. kontingentu polní nemocnice a chemické jednotky Armády České republiky působili po řadu měsíců v silách ISAF v Kábulu, do Česka se vrátili loni v prosinci. „Odvaha, se kterou se čeští vojáci vydali zabezpečit své kolegy z jednotek NATO, zasluhuje náš obdiv a uznání. Situace v Afghánistánu je stále komplikovaná a nebezpečná,“ řekl hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc. Spolu s ním vojáky na nádvoří Regiocentra Nový pivovar přivítá náměstek ministryně obrany František Padělek a náčelník generálního štábu Vlastimil Picek. Příslušníkům 5. kontingentu předají medaile Za službu v zahraničí a Čestné odznaky Přemysla Otakara II., krále železného a zlatého. Polní nemocnice působí na mezinárodním letišti v Kábulu a do vzdálenosti deseti kilometrů od něj. Její lékaři poskytují pomoc raněným a nemocným v průběhu bojové činnosti i mimo ni. Zařízení slouží i ke krátkodobé hospitalizaci raněných a nemocných. Protichemická jednotka například identifikuje toxické a radioaktivní látky, odebírá a analyzuje vzorky. Součástí 5. kontingentu bylo rovněž několik pilotů a techniků, meteorologů, vojenských policistů a pracovníků řízení letového provozu. Podle ministerstva obrany je situace v Afghánistánu trvale riziková. K největším hrozbám patří působení bojůvek Talibanu, teroristických skupin, organizovaný zločin spojený s výrobou a distribucí drog, nedostatečný výkon státní správy na regionální úrovni, korupce, etnické problémy a náboženský extremismus. V hlavním městě Kábulu, v jehož regionu kontingent polní nemocnice a protichemická jednotka působí, je bezpečnostní situace relativně stabilizovaná. Přesto i zde dochází k teroristickým útokům.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.8.

Jednání na vnitru se zúčastnili zástupci Asociace krajů

Pardubický kraj tady zastupoval náměstek hejtmana Roman Línek.

Společnost celý článek
13.6.

Vzpomínka na Jiřího Potůčka

V místech jeho úmrtí je na jeho památku umístěn pomník, u kterého mu vzdali čest zástupci Armády České republiky, představitelé města Pardubic v čele s primátorkou MUDr. Štěpánkou Fraňkovou a za Krajské ředitelství policie Pardubického kraje, vedoucí Územního odboru Pardubice plk. Mgr. Marcel Daníček, který k památníku položil smuteční kytici karafiátů.

Společnost celý článek
25.10.

Radní schvalovali dotace na kulturu a památky

Zejména kapitola památkové péče byla pro letošní rok významně posílena a počítáme s tím i v návrhu rozpočtu na rok 2018.

Společnost celý článek
25.6.

Den otevřených dveří

Návštěvníci si mohli prohlédnout Obvodní oddělení Pardubice 1 a dozvědět se základní informace o policejní činnosti.

Společnost celý článek
22.5.

Karlovarský festival boří bariéry. Letos dvojnásobně!

Kino bez bariér a Konto BARIÉRY – dva projekty, které na letošním 42. Mezinárodním filmovém festivalu spojí své síly.

Společnost celý článek
28.4.

Titul nejtvrdší hasič obhájil Lukáš Novák

Již potřetí na zdejším Andrlově chlumu závodili profesionální i dobrovolní hasiči v nejnáročnějších disciplínách.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting