Hejtman jednal v Třebové o dopravních investicích

3.2.

Hejtman jednal v Třebové o dopravních investicích

Nemalé investice do dopravy připravuje Pardubický kraj ve spolupráci s místní radnicí v České Třebové. Hejtman Martin Netolický o tom v tomto týdnu jednal s kompletním vedením města. Rekonstrukce a modernizace se dočká přetěžovaná silnice III. třídy od křižovatky u silnice I/14 v úseku Česká Třebová – Semanín.


     „Stávající silnice není stavěna na takový objem těžké nákladní dopravy, kterou produkuje významný regionální zaměstnavatel společnost Metrans. Proto se konstrukce vozovky musí zesílit, v projektu počítáme také s rozšířením vozovky až k vjezdu do kontejnerového překladiště. Máme již zpracovaný investiční záměr a projektanti připravují dokumentaci pro stavební povolení a územní řízení,“ informoval hejtman Martin Netolický starostu Jaroslava Zedníka o vývoji příprav investice, která má odvést kamionovou dopravu na silnici I. třídy I/14. „Část investice k viaduktu bude řešit Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) a na to naváže krajská investice směrem na obec Semanín,“ připomněl Netolický dohodu s generálním ředitelem SŽDC Jiřím Kolářem z prosince loňského roku.


Plánují také rekonstrukci podchodu pod nádražím


     S vedením města jednal také o havarijním stavu podchodu pod nádražím. „Podchod, který vede na velké sídliště a také k průmyslové zóně, je již dlouho ve špatném stavu. Rekonstrukce měla začít již v loňském roce. I v tomto případě jsem však dostal ujištění od pana generálního ředitele Koláře, že bude podchod opraven ještě letos,“ sdělil Netolický.
     Hejtman se vedle plánovaných investic zajímal i o činnost místních spolků v České Třebové. S 1. místostarostkou Jaromírou Žáčkovou debatovali například o aktivitách místní organizace Svazu důchodců.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.11.

Recyklační hlídka bude na školách vyučovat recyklaci

Kolektivní systém ELEKTROWIN se rozhodl tento stav napravit a spustil velkorysý projekt s názvem Recyklační hlídka.

Společnost celý článek
30.10.

Východočeské muzeum připravilo novou výstavu o vývoji psaní v dějinách

Právě na základě vývoje psacích pomůcek a psacích látek, ať už mluvíme o starověkých hliněných či voskových tabulkách s dřevěnými pisátky nebo moderní elektronice v podobě tabletů se styly, se výstava pokusí přiblížit kulturu psaní v dějinách.

Společnost celý článek
23.5.

V Pardubicích vzdali hold nejen průkopníkovi české aviatiky Janu Kašparovi

Mezi samotnými hosty byli představitelé města Pardubic a Pardubického kraje, ale také místopředsedkyně Senátu České republiky Miluše Horská či vyslanec prezidenta České republiky Miloše Zemana Zdeněk Žák, který do Pardubic přivezl prezidentovu zdravici. V ní prezident mimo jiné vyzval ke společnému pozitivnímu nátlaku na vládu a zákonodárce s cílem co nejvíce zjednodušit podmínky pro rychlou, levnou a kvalitní výstavbu dopravní infrastruktury. „Příkladem budiž právě průkopník české aviatiky Ing. Jan Kašpar. Poněkud se ovšem obávám, že pokud by dnes chtěl realizovat svůj slavný let, pro byrokracii a zelené fanatiky by jeho letadlo nevzlétlo. Každému, kdo přispěje, byť malým dílkem, k tomu, že se výstavba české dopravní infrastruktury pohne, chcete-li, vzlétne k rozvoji, děkuji,“ vzkázal mimo jiné prezident Miloš Zeman.

Společnost celý článek
24.6.

Tragická událost v Dolním Bezděkově

Zraněná osoba byla resuscitována. Hasiči provedli pomocí rozpěrných tyčí zabezpečení a stabilizaci objektu, aby nedošlo k dalšímu zřícení.

Společnost celý článek
22.6.

Závěrečný účet Pardubického kraje je bez chyb

Ministerstvo financí konstatovalo, že hospodaření kraje je bez chyb a nedostatků.

Společnost celý článek
26.2.

Zprávy z Pardubic od března na Primě

V žádném případě by ale Pardubický zpravodaj neměl informovat o dění na radnici, ale o celém městě.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting