Hejtman Martínek navštívil svitavské policisty

9.4.

Hejtman Martínek navštívil svitavské policisty

Hejtman Martínek navštívil svitavské policisty

Hejtman Pardubického kraje Radko Martínek zavítal ve středu 7. dubna v rámci své pracovní cesty do Svitav na krátkou přátelskou návštěvu rovněž mezi svitavské policisty. V dopoledních hodinách navštívil v doprovodu své tiskové mluvčí Magdaleny Navrátilové a starosty obce Městečka Trnávky pana Václava Neubauera budovu Územního odboru Svitavy a poté pohovořil s více jak čtyřmi desítkami policistů. Těchto jednání se vedle hejtmana Martínka účastnil také další důležitý host, jímž byl ředitel Krajského ředitelství Pardubického kraje plukovník Radek Malíř.  I přesto, že pracovní cesta Radko Martínka byla časově velmi náročná, přátelsky si zde pohovořil se všemi přítomnými policisty, krajským ředitelem Malířem a velitelem vnější služby Územního odboru Svitavy plukovníkem Otou Hřebíčkem.  Při debatě s policisty hejtman ocenil dobrou práci Policie ČR na Svitavsku a výsledky dosažené v objasňování trestné činnosti. Velmi jej potěšila skutečnost, že svitavští policisté jsou v tomto směru nejúspěšnější z celého Pardubického kraje. Hejtman rovněž radostně přivítal informaci o vývoji dopravní nehodovosti na silnicích Svitavska, při nichž za první čtvrtletí letošního roku nepřišla žádná osoba o život a výrazně poklesl počet těžce zraněných účastníků dopravních nehod.   Právě tyto výsledky jsou totiž odrazem důsledné práce policie a řady preventivně bezpečnostních opatření, kterým je v rámci každodenního výkonu služby věnována zvýšená pozornost.  Ředitel krajské policie Malíř na závěr hejtmanu Martínkovi poděkoval za příjemně strávené chvíle a předal mu malý dárek, jako upomínku na tuto jedinečnou chvíli.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.12.

Děti z dětského domova namalovaly své sny do kalendáře

Patronkou kalendáře, na kterém se spolu s výtvarníkem a fotografem přímo podílely děti z domova, se stala pardubická rodačka a známá topmodelka Tereza Maxová, která přítomné diváky pozdravila alespoň na dálku prostřednictvím obrazovky nad ledem.

Společnost celý článek
11.12.

Nosorožci ze Dvora se přesunou do Keni

Podle odborníků je tento projekt jedinou reálnou nadějí na záchranu severního bílého nosorožce.

Společnost celý článek
20.10.

Člověk v tísni vyhlašuje druhý ročník soutěže Hledá se LEADr.

Postupující se zúčastní workshopů kombinovaných se soutěžním pořadem, který bude vysílat internetová televize Stream.cz, a představí vlastní projektové záměry, s nimiž budou dále soutěžit. Čeká je pět kol, ve kterých budou plnit různé úkoly. Na konci každého kola porota jednoho z nich vyřadí. Poslední dva finalisté se utkají v diskusním duelu a o vítězi rozhodne hlasováním veřejnost.

Společnost celý článek
3.4.

Luže: Vyžití pro volný čas nabízejí i malá města

V místní sokolovně vedení města provedlo velké úpravy za 3 miliony korun. „Udělali jsme zde akustické úpravy, nainstalovali novou jevištní technologii, scénické osvětlení a kvalitní zvukovou aparaturu. Díky tomu můžeme začít realizovat další kulturní program ať už to jsou divadelní představení, koncerty či přednášky, které do teď byly odkázány jen na přízeň počasí,“ vysvětluje Radek Zeman, starosta Luže.

Společnost celý článek
21.1.

Holanďané dnes zamíří na univerzitu a do Nedconu

Nizozemští studenti přijíždějí v rámci studijního projektu.

Společnost celý článek
17.2.

Poslední úsek historického zábradlí u Českého rozhlasu v Hradci Králové projde obnovou

Město započalo s postupnou obnovou historického zábradlí už před několika roky, přičemž s financováním některých úseků pomohly dotace z EU nebo z Ministerstva kultury ČR.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting