Hejtman Martínek oceňoval zasloužilé hasiče

1.9.

Hejtman Martínek oceňoval zasloužilé hasiče

V sobotu 28. srpna bylo v obci Býšť na Pardubicku živo. Vesnice si připomínala 650 let od první dochované zmínky. Navíc místní hasiči slavili 125 let od založení jejich sboru. Vstupné na všechny akce bylo dobrovolné a veškerý výtěžek byl věnován obcím zasaženým nedávnými povodněmi, obcím Nová Ves a  Raspenava na severu Čech.   V 10 hodin za přítomnosti senátora Miroslava Antla požehnal farář prapor dobrovolných hasičů v kostele sv. Jiří. Následně prošel průvod obcí s hudbou a mažoretkami ke kulturnímu domu, kde ve zcela zaplněném sále kulturního domu předal hejtman Pardubického kraje Radko Martínek společně se senátorem Miroslavem Antlem a starostou obce Býšť Ladislavem Mlatečkem ocenění zasloužilým hasičům.   Připraven byl program pro všechny věkové generace. A oslavy to byly opravdu pestré. V průběhu dne vystoupil soubor fléten ze ZŠ Býšť, mažoretky Berušky Pardubice, pěvecký sbor Borověnky. Promenádní koncert pod vedením kapelníka Zdeňka Seidla potěšil určitě všechny hosty a rodáky, stejně tak jako milý host – známá herečka Uršula Kluková.   Po 16. hodině pak program pokračoval na fotbalovém hřišti. Při simulované dopravní nehodě se představily složky Integrovaného záchranného systému – Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje, Policie ČR Krajského ředitelství Pardubické kraje a Záchranná zdravotnická služba Pardubického kraje. K vidění byla také výstava historické i současné hasičské techniky.Myslivci připravili střelnici a výstavu loveckých trofejí. Kaskadérské umění předvedl se svou skupinou Škoda team Martin Mrázek.      Na hřišti u základní školy se přítomní mohli těšit z řemeslných trhů. V kulturním domě byla instalována výstava historických dokumentů a fotografií. Rodáci tak měli jedinečnou příležitost poohlédnout se za minulostí a zavzpomínat na řadu zajímavých momentů z historie obce. Výstavu doplnily navíc i obrázky dětí základní školy. Také knihovna nabízela dvě zajímavé výstavy – soutěžní exponáty „Býšť mýma očima“ a výstava výtvarného oboru ZUŠ Holice s názvem „Kámen? Hrádek? Hrad? Hra!“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.2.

Přednáška Dany Drábové o člověku a energii na Fakultě elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice

Přednáška se koná od 14 hodin v posluchárně H1 v budově Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice na náměstí Čs. legií 565 v centru Pardubic. Se studenty bude Ing. Dana Drábová, Ph.D., debatovat o energii, jejích zdrojích a využitelnosti.

Společnost celý článek
27.3.

Pardubičtí umělci v CreArtu bodují

Dašek, který se věnuje prostorové tvorbě, stráví dva měsíce v lineckém Atelierhausu Salzamt. Ten disponuje pěti ateliéry pro účastníky mezinárodních výměnných pobytů, čtyřmi pro umělce z Lince a Horního Rakouska, ubytováním pro zahraniční umělce a výstavními prostory. Atelierhaus Salzamt umělcům uhradí cestovní výdaje, ateliér a ubytování jim poskytne zdarma.

Společnost celý článek
15.3.

Hledají práci pro válečné veterány

Vojáci, kteří byli vybráni do zahraničních misí, nejsou zvyklí zahálet a stydí se stát frontu na podporu v nezaměstnanosti.

Společnost celý článek
7.3.

Ústí investuje peníze do modernizace ulice prezidenta Masaryka

První československý prezident se těšil v Ústí nad Orlicí obrovské úctě. Proto bychom rádi stihli rekonstrukci dokončit nejpozději příští rok, aby bylo na oslavy vše připravené.

Společnost celý článek
30.3.

Služby města Pardubic v novém

Novinkou je poptávkový formulář, ve kterém snadno a rychle můžete poptat požadovanou službu.

Společnost celý článek
4.12.

Mikulášský trolejbus vyrazí do pardubických ulic

Trolejbus bude přibližně v každou celou hodinu vyjíždět z Polabin točny a zhruba vždy o půl hodiny později z Dubiny sever.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting