Hejtman mezi legionáři a vojáky

21.9.

Hejtman mezi legionáři a vojáky

Hejtman mezi legionáři a vojáky

Slavnostní setkání obce legionářské, předání funkce velitele školy a slib žáků 1. ročníku vojenské školy si zařadil do pátečního programu hejtman Radko Martínek. Po pietním aktu u památníku v areálu školy, jediné tohoto druhu v České republice, přihlížel defilé budoucích vojáků a udělení medailí na nádvoří moravskotřebovského zámku.      Hejtman vyzdvihl, že do 74leté historie školy se zapsal také odcházející velitel vojenské střední školy Jiří Kopečný. Předal plukovníkovi Kopečnému dar Pardubického kraje a poděkoval mu za práci, kterou odvedl ve prospěch armády. Novému veliteli plukovníkovi Vojtěchu Němečkovi, který převzal bojovou zástavu od svého předchůdce, popřál, aby pokračoval v trendu. „Pardubický kraj si je vědom, že vojenská škola, kterou zřizuje Ministerstvo obrany, se řadí mezi elitní školská zařízení. Jsme na to patřičně hrdí a přál bych si, aby současní studenti šířili slávu této školy a dosáhli v armádě nejvyšších hodností a vynikajících výsledků jako někteří z absolventů,“  řekl hejtman Radko Martínek. Patří k nim například velitel Sil podpory Armády ČR Jaroslav Kocian.        Mezi hosty tradiční slavnosti zavítal rovněž náměstek ministra obrany František Padělek. Československou obec legionářskou reprezentoval Alexandr Beer, Svaz bojovníků za svobodu jeho předsedkyně Anděla Dvořáková.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.2.

Oredo organizuje dopravu i pro Pardubický kraj

Nyní by mělo Oredo pomoci s vytvořením obdobného dopravního modelu i u pardubických sousedů.

Společnost celý článek
5.4.

Kraj již nyní plní cíle protikorupčních strategií

To byly hlavní cíle Pardubického kraje při pondělní elektronické akci na odběr zemního plynu.

Společnost celý článek
13.5.

Gastronomické slavnosti Magdaleny Dobromily Rettigové v Litomyšli jsou týdenní akcí pro laickou i odbornou veřejnost

Hospodyňky učila, aby jídlo bylo nejen chutné, ale i estetické, snažila se přimět zkušené kuchařky, aby nepodléhaly stereotypu a experimentovaly. Tyto stále moderní požadavky provázejí druhý ročník gastronomických slavností, pořádaných k poctě a oslavě jedné z nejslavnějších litomyšlských žen od 13. do 19. května 2013.

Společnost celý článek
13.3.

Nafukovací hala je stále plná sportovců

Nová nafukovací hala kryje hřiště s umělým povrchem a malou tribunu a je svými rozměry vhodná pro všechny tyto sporty.

Společnost celý článek
31.1.

Radní Netolický ocenil talentované slalomáře

Pardubický kraj kromě čtyř lyžařský kombinéz určených pro vítěze v jednotlivých kategoriích poskytl na akci finanční dotaci.

Společnost celý článek
7.4.

V parku Na Špici se začalo revitalizovat.

Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně specifickou lokalitu, nepodařilo se nám najít šetrný a zároveň finančně únosný způsob, jak to provést. V současné době testujeme další, šetrnější a levnější postupy na odbahnění Čičáku. Situace, že by se za rok po parku proháněla těžká nákladní auta, se však lidé bát nemusí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting