Hejtman mezi zahrádkáři

18.10.

Hejtman mezi zahrádkáři

Hejtman mezi zahrádkáři

Oblastní výstavu ovoce a zeleniny na moravskotřebovském zámku v sobotu navštívil hejtman Pardubického kraj Radko Martínek. Po expozici, obohacené květinami a výtvarnými díly dětí speciální školy, hejtmana provedl předseda Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Zdeněk Kadlec. Produkce domácích pěstitelů ovoce a zeleniny má ve městě dlouholetou tradici. Hejtman se zajímal zejména o vyšlechtěnou odrůdu hruškojablko. Exotický produkt je podle odborníků perspektivním ovocným druhem. Vznikl křížením japonské hrušky a české jabloně. Rouby japonské hrušky přivezl ze země vycházející slunce profesor Vojtěch Řezníček z Mendelovy univerzity. Tato osobnost českého ovocnářství je v posledních letech stálým hostem oblastní výstavy. Pořadatelé nezapomínají ani na osvětu. V pondělí pozvali do expozice školáky, aby je seznámili s klasickými odrůdami jablek jako jsou například Spartan nebo Jonatán. Tento sortiment jablek byste v supermarketu hledali jen stěží. V současnosti Češi nakupují ovoce vypěstované a sklizené zejména v zahraničních sadech. obrázky

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.5.

Dobrotety opět obdarovaly předčasně narozené děti. Přivezly křeslo na klokánkování a dečky

„Sbíráme korunku ke korunce, abychom mohly nakoupit další dárky,“ usmála se Tereza Janková z občanského sdružení Dobrotety. „Křeslo jsme pořídily z výtěžku sbírky, která se konala při loňském Listování a scénickém čtení s Lukášem Hejlíkem u příležitosti mezinárodního dne nedonošených dětí. A na dečky jsme si vydělaly prodejem našich vlastních výrobků,“ prozradila.

Společnost celý článek
31.10.

Talentcentrum průmyslu 4.0 seznámí žáky a studenty se současnými technologiemi

Pardubice – Nový vzdělávací projekt Talentcentrum průmyslu 4.0 se představuje veřejnosti. Nachází se v areálu firma JHV-ENGINEERING v Pardubicích. Seznámit se s možnostmi využití tohoto projektu pro žáky středních škol využil radní pro školství Bohumil Bernášek.

Společnost celý článek
8.9.

Nové jedničky byznysu postupují do celorepublikového finále

Firmou roku Pardubického kraje je Papera, Živnostníkem roku se stal Jáchym Mimra.

Společnost celý článek
26.3.

Kraj přihlásí do nové výzvy programu Životní prostředí sedm velkých projektů

Spořit energii by mohly i další objekty v krajských nemocnicích. „Tady jsme vybrali budovu ředitelství v Litomyšlské nemocnici, pavilony s neurologií a dětským oddělením v Orlickoústecké nemocnici, interní křídlo a lůžkový pavilon ve Svitavské nemocnici a dětské oddělení v Chrudimské nemocnici. Tyto projekty mají celkovou hodnotu 189 milionů korun,“ doplňuje radní.

Společnost celý článek
3.10.

A je to....

Zákazníkům z těchto obcí přinášejí více jak 2000 položek hlavně čerstvého sortimentu.

Společnost celý článek
27.5.

Aviatická pouť je za dveřmi

V těchto zvláštních vlacích je přeprava návštěvníků s platnou vstupenkou zajišťována zdarma. V letošním roce se zcela jistě tato cesta na letiště vyplatí, zvláště pak s ohledem na aktuální stavební činnost ve městě, která mimo jiné znemožňuje pěší přístup od hlavního nádraží směrem k letišti. Dopravní podnik města Pardubice posiluje zvláštními linkami MHD.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting