Hejtman míří do Poličky

9.4.

Hejtman míří do Poličky

Hejtman míří do Poličky

Hejtman Pardubického kraje Ivo Toman zahájil v měsíci březnu pracovní cesty do obcí s rozšířenou působností. Po návštěvě České Třebové a Chrudimi nyní míří do Poličky. Právě dnes se setká se členy Rady města Poličky a také se zástupci veřejné sféry i podnikatelů. Při prohlídce města se chce seznámit s aktuálními investičními záměry města, jako jsou například rekonstrukce kanalizační sítě, obnova městského opevnění, rozšíření průmyslové zóny, regenerace Palackého náměstí, rekonstrukce plaveckého bazénu, a rovněž navštíví objekt Areálu sociálních a zdravotních služeb. „Důvodem těchto mých cest je především zájem seznámit se s úspěchy, ale i problémy těchto měst. Chci s místními samosprávami diskutovat o jejich řešení a také bych chtěl „sbírat“ postřehy odjinud o fungování kraje a o jeho možnostech pomoci obcím a městům v tomto kraji,“ řekl hejtman Ivo Toman.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.8.

Tyršovy sady mají nový přírůstek v podobě pamětní desky

Kromě titulu Stavba roku 2017 však projekt získal také Cenu za veřejný prostor Ministerstva pro místní rozvoj a Asociace pro urbanismus a územní plánování a Cenu předsedy Senátu Parlamentu ČR. Druhou zmíněnou cenu si navíc autor projektu a zástupci města a zhotovitelské firmy převzali z rukou místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR, která se zúčastnila i slavnostního odhalení desky.

Společnost celý článek
8.11.

Festival her a hraček pro malé i velké

Prohlédněte, vyzkoušejte a nakupte dárky za exkluzivní výstavní snížené ceny!

Společnost celý článek
21.8.

Muž utonul

V sobotu 18. srpna kolem poledne si šel na slepém rameni Labe v Rosicích nad Labem zaplavat 38-letý muž.

Společnost celý článek
15.2.

Nová střecha sportovní haly v České Třebové by mohla být hotová už letos v říjnu. Škoda nepřesáhne 15 milionů korun

Jedná se o železobetonovou konstrukci, lepený vazník, ocelovou konstrukci nebo kombinaci oceli a dřevěného vazníku. S výběrem nejvhodnější varianty budeme však čekat na posudek soudního znalce,

Společnost celý článek
31.10.

Akademie věd bude pokračovat ve výzkumu v dalších projektech ve spolupráci s Pardubickým krajem

Studie, zpracovaná Akademií věd ČR v roce 2010, však prokázala, že znečišťující látky vyskytující se ve vodárenské nádrži Hamry vznikají přirozenou cestou v lesním ekosystému. Kvalita odebírané surové vody z nádrže Hamry je proto nově srovnávána pomocí jiných ukazatelů a je tedy i nadále vhodná pro další vodárenské využití. Toto zásadní zjištění umožnilo znovuobnovení provozu úpravny vody a její následnou rekonstrukci.

Společnost celý článek
11.11.

Čistírna v české premiéře na pardubickém jevišti

Suchý, ostrý, groteskní, výrazně pointovaný, někdy černý humor, ale vždy s potřebnou mírou inteligence, důvtipu nebo nadhledu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting