Hejtman napsal příštím generacím

18.10.

Hejtman napsal příštím generacím

Hejtman napsal příštím generacím

U příležitosti 60. výročí založení Střední průmyslové školy elektrotechnické v Pardubicích se dnes do původní schránky za základním kamenem budovy vrátily historické dokumenty ze založení „Státní reálky v Pardubicích“, které byl objeveny po 84 letech letos v červnu. V návaznosti na toto poselství zakladatelů připravilo vedení školy novou schránku s trezorem v přístavbě školy, kam dopis dalším budoucím generacím napsal za nynějšího zřizovatele školy i hejtman Pardubického kraje Radko Martínek. K němu se připojili také představitelé Pardubic a školy samotné. Původní schránka s dokumenty z roku 1927 byla objevena po téměř detektivním pátrání teprve letos za pamětní deskou, která kryla základní kámen budovy. Také nový trezor překryje pamětní deska s připomenutím 60. výročí nynější průmyslovky. Tato škola totiž nahradila v historické budově původní reálku. „Je zřejmé, že i do budoucna bude elektrotechnika jedním z oborů, který bude zajišťovat ekonomický rozvoj nejen Pardubického kraje. Proto je tak důležité, aby se na tuto školu hlásili kvalitní studenti s dobrými studijními předpoklady, aby si škola udržela svou náročnost zděděnou po předcích a dokázala vychovávat novou generaci techniků, kteří ponesou štafetu průmyslového rozvoje i do budoucna. K tomu chci popřát zejména jejím studentům dobré studijní podmínky, silnou touhu vzdělávat se a být vzděláván,“ řekl na malé slavnosti při ukládání schránky hejtman Radko Martínek. V novém trezoru byly uzamčeny nejen dopisy příštím generacím, ale také dnešní noviny, mince, fotografie, knihy a propagační materiály o Pardubickém kraji a městě Pardubice. Po letech se budou moci lidé podívat také na současný školní řád a některé studentské práce. Otázkou je, zda bude možné si ještě přehrát různá DVD, která se vztahují k dnešním dnům a mohou být zajímavým svědectvím doby. Hejtman Pardubického kraje popsal budoucím generacím nynější postavení Pardubického kraje, který prožívá svůj teprve 11. rok své působnosti a jehož řízením a rozvojem je spolu s dalšími krajskými radními pověřen. Na závěr dodal: „Rád bych měl tu možnost se alespoň malým kukátkem podívat do budoucnosti a vidět, kam se lidská společnost ubírá a zda byly naše předpoklady správné. Útěchou mi je skutečnost, že se svými spolupracovníky dělám vše s čistým svědomím tak, jak to považuji v dané chvíli za nejsprávnější. Doufám, že až po dalších šedesáti letech naši následovníci otevřou tyto historické dokumenty, budou mít pocit, že jsme šli dobrým směrem.“ Zajímavostí je fakt, že dopis hejtmana Martínka ručně přepsala novým školním písmem Comenia Script ředitelka malé venkovské školy v Lukové u Lanškrouna Eva Šaršonová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.5.

Pardubická dostihová sezona právě začíná

Již o dva týdny později, v sobotu 21. května je možné vyrazit na první kvalifikační dostih Velké pardubické.

Společnost celý článek
4.6.

Pardubické krematorium se otevře veřejnosti

Rekonstrukce probíhala po částech od roku 2004 až do loňska a celková investice dosáhla částky převyšující 25 milionů korun.

Společnost celý článek
20.2.

Kraj se zbavil nálepky „nejméně navštěvovaného“.

Český statistický úřad zveřejnil údaje o počtu turistů v hromadných ubytovacích zařízeních.

Společnost celý článek
18.9.

Pro obyvatele Hradce z okolí Auparku město dojednalo výhodném parkování

Nárok na výhodné parkování bude mít pouze žadatel s trvalým bydlištěm v okolí Auparku. Území je rozdělené do třech zón, které určují nárok na kartu v případě, že zájem bude větší než kapacita.

Společnost celý článek
3.11.

V soutěži Kudy z nudy náš kraj uspěl

Agentura CzechTourism vyhlásila výsledky soutěže Ceny Kudy z nudy 2010

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting