Hejtman napsal příštím generacím

18.10.

Hejtman napsal příštím generacím

Hejtman napsal příštím generacím

U příležitosti 60. výročí založení Střední průmyslové školy elektrotechnické v Pardubicích se dnes do původní schránky za základním kamenem budovy vrátily historické dokumenty ze založení „Státní reálky v Pardubicích“, které byl objeveny po 84 letech letos v červnu. V návaznosti na toto poselství zakladatelů připravilo vedení školy novou schránku s trezorem v přístavbě školy, kam dopis dalším budoucím generacím napsal za nynějšího zřizovatele školy i hejtman Pardubického kraje Radko Martínek. K němu se připojili také představitelé Pardubic a školy samotné. Původní schránka s dokumenty z roku 1927 byla objevena po téměř detektivním pátrání teprve letos za pamětní deskou, která kryla základní kámen budovy. Také nový trezor překryje pamětní deska s připomenutím 60. výročí nynější průmyslovky. Tato škola totiž nahradila v historické budově původní reálku. „Je zřejmé, že i do budoucna bude elektrotechnika jedním z oborů, který bude zajišťovat ekonomický rozvoj nejen Pardubického kraje. Proto je tak důležité, aby se na tuto školu hlásili kvalitní studenti s dobrými studijními předpoklady, aby si škola udržela svou náročnost zděděnou po předcích a dokázala vychovávat novou generaci techniků, kteří ponesou štafetu průmyslového rozvoje i do budoucna. K tomu chci popřát zejména jejím studentům dobré studijní podmínky, silnou touhu vzdělávat se a být vzděláván,“ řekl na malé slavnosti při ukládání schránky hejtman Radko Martínek. V novém trezoru byly uzamčeny nejen dopisy příštím generacím, ale také dnešní noviny, mince, fotografie, knihy a propagační materiály o Pardubickém kraji a městě Pardubice. Po letech se budou moci lidé podívat také na současný školní řád a některé studentské práce. Otázkou je, zda bude možné si ještě přehrát různá DVD, která se vztahují k dnešním dnům a mohou být zajímavým svědectvím doby. Hejtman Pardubického kraje popsal budoucím generacím nynější postavení Pardubického kraje, který prožívá svůj teprve 11. rok své působnosti a jehož řízením a rozvojem je spolu s dalšími krajskými radními pověřen. Na závěr dodal: „Rád bych měl tu možnost se alespoň malým kukátkem podívat do budoucnosti a vidět, kam se lidská společnost ubírá a zda byly naše předpoklady správné. Útěchou mi je skutečnost, že se svými spolupracovníky dělám vše s čistým svědomím tak, jak to považuji v dané chvíli za nejsprávnější. Doufám, že až po dalších šedesáti letech naši následovníci otevřou tyto historické dokumenty, budou mít pocit, že jsme šli dobrým směrem.“ Zajímavostí je fakt, že dopis hejtmana Martínka ručně přepsala novým školním písmem Comenia Script ředitelka malé venkovské školy v Lukové u Lanškrouna Eva Šaršonová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.10.

Kryštůfek záchranář dětem

Cílem projektu „Kryštůfek záchranář dětem“ je potěšit dětské pacienty, kteří se ocitnou v péči záchranářů.

Společnost celý článek
11.1.

Služby města Pardubic zaplatí záchrance novou sanitku

Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje má téměř padesát sanitních vozidel pro 26 posádek na patnácti základnách v kraji.

Společnost celý článek
16.2.

Programové prohlášení Rady Pardubického kraje

Nejvýznamnějším úkolem krajské samosprávy je dbát o všestranný rozvoj svého území a o potřeby svých občanů.

Společnost celý článek
1.6.

Burger festival poprvé v Hradci Králové – již tento pátek a sobotu u OC Futurum

„Ani letos nezapomínáme na Den dětí. Tentokráte jsme se rozhodli oslavy spojit s Burger festivalem a věříme, že bavit se, soutěžit a ochutnávat bude celá rodina a festival se stane ideální příležitostí se setkat se sousedy či přáteli z Hradce Králové i okolí“ uvádí Pavel Urban, marketingový manažer OC Futurum Hradec Králové.

Společnost celý článek
14.8.

Město plánuje proměnu Palackého ulice

Nejen že by se zde měla zvýšit kvalita veřejného prostoru, přibude i nový mobiliář. „Tým se při přípravě koncepční studie zaměří také na vybavenost ulice městským mobiliářem, novým navigačním systém a počítáme i s vytvořením prostoru pro zahrádky restaurací, které by mohly toto místo oživit.

Společnost celý článek
19.1.

Plísně komplikují restaurátorům práci

Studentky 4. ročníku Ateliéru restaurování uměleckých děl na papíru a Ateliéru restaurování knižní vazby se tak na dvoudenním kurzu naučily správně odebírat vzorky plísní, identifikovat je a na základě toho rozhodnout o dalším vhodném postupu. Trénovaly především techniku odběru stěrových vzorků pro mikrobiologický rozbor z uměleckých děl typu olej, plátno, kresba, které nejčastěji restaurují.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting