Hejtman ověřuje fungování jízdních řádů

13.1.

Hejtman ověřuje fungování jízdních řádů

Hejtman Radko Martínek v úterý začal testovat, jak jezdí veřejná doprava v regionu. Vydal se z Ústí nad Orlicí do Moravské Třebové vlakem a autobusem. Cestující na této trase kraj upozorňovali na přeplněnost odpoledních spojů. Hejtman v praxi také vyzkoušel, jak na sebe spoje navazují. Na cestu si zakoupil časovou jízdenku IREDO, zaplatil za ni 48 korun. „Pokud jste pravidelným cestujícím, který využívá veřejnou dopravu při cestě do školy a do práce, vyplatí se vám zakoupit časovou jízdenku IREDO,“ říká hejtman. „Můžete libovolně přestupovat mezi vlakem a autobusem a ještě ušetříte.“ Vychází z vlastní zkušenosti. Kdyby v úterý nevyužil jízdenky OREDA, zaplatil by za jízdné z Ústí nad Orlicí do Moravské Třebové celkem 71 korun. Hejtman si uvědomuje, že v organizaci regionální dopravy nastaly velké změny, proto situaci sleduje: „Každá změna je složitá. Snažíme se proto, aby společnost OREDO, která organizuje dopravu v kraji, připomínky rychle řešila.“ I to byl důvod, proč v úterý odpoledne nasedl v Ústí nad Orlicí v 16.27 hodin na vlak. Do Svitav přijel spoj přesně na minutu, takže cestující včetně hejtmana bez potíží přestoupili na autobus, který je zavezl do Moravské Třebové. „Vlak byl přiměřeně obsazený, spoje na sebe navazovaly a cesta byla příjemná,“ shrnul hejtman Martínek zkušenosti z cesty. Je jen jednou z mnoha, příští týden se vydá zkontrolovat zejména ranní spoje. FAKTA CENA JÍZDNÉHO Trasa Ústí nad Orlicí – Moravská Třebová varianta: vlak (UO - MT) 53,- Kč varianta: kombinovaná doprava vlak (UO – Sy), autobus ( Sy – MT) 72,- Kč varianta: časová jízdenka IREDO (kombinovaná doprava vlak UO – Sy, autobus Sy – MT) 48,- Kč

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.9.

Na Městských hřbitovech byla odhalena zrekonstruovaná hrobka ing. Jana Pernera

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický pak právem připomíná, že jméno Jana Pernera mnohé znamená nejen pro Pardubický kraj, ale i pro českou a evropskou dopravu.

Společnost celý článek
15.10.

Princezna Anna blahopřála nejen vítězi „Velké“

Svojí účastí na „Velké“ tak zahájila svůj třídenní pobyt v Česku.

Společnost celý článek
10.5.

Nejlepší pivo a nejlepší jídlo, i to je letošní Beko Fresh festival

V průběhu Beko Fresh festivalu 2018 se budete moci setkat s mnoha uznávanými výčepními a finalisty soutěže Master Bartender, kteří vystoupí na živých show, jako například vítězka několika mezinárodních soutěží o nejlepšího výčepního Veronika Mikésková. Veřejnosti se představí i sládci plzeňského pivovaru Václav Berka, Pavel Zítek, Vojtěch Homolka. Pod vedením zkušených výčepních si všichni návštěvníci se vstupenkami z předprodeje mohou sami zdarma vyzkoušet, jak správně načepovat Pilsner Urquell!

Společnost celý článek
8.11.

Festival her a hraček pro malé i velké

Prohlédněte, vyzkoušejte a nakupte dárky za exkluzivní výstavní snížené ceny!

Společnost celý článek
2.6.

Aviatici se již slétají do Pardubic

Pro diváky je připraven nabitý, přes šest hodin trvající, letový program,

Společnost celý článek
29.6.

Přes 20 dárců si převzalo Zlaté kříže II. stupně za 120 odběrů krve Předávání ocenění dobrovolným dárcům krve

Dárci krve převzali ocenění 1. náměstka hejtmana Romana Línka, předsedkyně Oblastní výkonné rady ČČK Pardubice Vladimíry Hanákové a několikanásobného mistra světa v hasičských soutěžích TFA Lukáše Nováka. Slavnostní předávání doprovodila Žesťová harmonie ZUŠ Havlíčkova Pardubice pod uměleckým vedením Romana Faltyse.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting