Hejtman poděkoval hrdinům z Budislavi

24.3.

Hejtman poděkoval hrdinům z Budislavi

Hejtman poděkoval hrdinům z Budislavi

Hejtman Pardubického kraje Radko Martínek v pondělí 22. března poděkoval dobrovolným hasičům, kteří zachránili život malému dítěti. Záchranáři vyvinuli maximální úsilí, aby v nepříznivých podmínkách lednové sněhové kalamity, v noci ze soboty na neděli poskytli pomoc dusícímu se tříletému chlapci z osady Martinice. V místní hasičské zbrojnici předal hejtman záchranářské nože Martinu a Štěpánu Hegrovým a Marku Bulovi. Ocenil také  Miroslava Váška, jehož znalost místních podmínek usnadnila záchranářům orientaci ve vánici.      „Příběh dobrovolných hasičů z Budislavi, kteří nesli vážně nemocné dítě tři kilometry ve vánici a přes hluboké závěje, aby se mu dostalo nezbytné lékařské pomoci, si ocenění  zaslouží,“ nešetřil hejtman slovy chvály. „Patří vám můj obdiv a poděkování. Díky vaší duchapřítomnosti a odvaze chlapec žije, a to je určitě největší odměna,“ vyzdvihl hrdinský čin zachránců Radko Martínek, které obdaroval profesionálními švýcarskými noži Victorinox.         Při debatě se hejtman zajímal o vybavení místního Sboru dobrovolných hasičů. Zjistil, že obec sice místní sbor vydatně podporuje, ale na naviják za desítky tisíc korun zatím v rozpočtu peníze nezbyly. Hejtman Martínek proto hasičům přislíbil, že jim vyprošťovací zařízení daruje Pardubický kraj.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.4.

Dar pro prales Polom

Právě v tomto nejbližším okolí rezervace bylo v minulých letech rozšířeno její ochranné pásmo na současných 55 hektarů.

Společnost celý článek
1.7.

Skanzen mezi kolejemi nechceme, řekl Tichý

Za zajímavé řešení pokládá alternativní využití stávající historické budovy, kde budou například pokladny.

Společnost celý článek
12.5.

Cyklo Glacensis startuje již po osmé

Očekává se, že se ke kmenovým členům startujících týmů připojí další dobrovolní cyklisté.

Společnost celý článek
4.1.

Z lupu se neradovali dlouho

Výtečníkům se sice podařilo utéct, ale ze své kořisti se naštěstí dlouho neradovali.

Společnost celý článek
22.6.

OC Futurum otevře první pobočku proslulého kavárenského řetězce Starbucks v Královéhradeckém kraji

Nová kavárna o rozměru 130 m2 s kapacitou více než 60 míst k sezení bude podle filosofie společnosti Starbucks zařízena v příjemné designové koncepci, připomínající první pobočku založenou v Seattlu. Převažovat bude tmavé dřevo a zelené prvky.

Společnost celý článek
31.5.

Počet zásahů Horské služby se letos opět zvýšil, přibyly hlavně úrazy

Nejčastějšími úrazy byly zhmožděniny, poranění kloubů a zlomeniny. „Musím poznamenat, že i přes naši kontinuální plošnou kampaň ve všech horských oblastech došlo k mnoha úrazům, které vznikly nedodržováním Pravidel chování na sjezdových tratích podle FIS,“ uvedl František Hadáček, statutární ředitel Horské služby ČR, o.p.s.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting