Hejtman poděkoval hrdinům z Budislavi

24.3.

Hejtman poděkoval hrdinům z Budislavi

Hejtman poděkoval hrdinům z Budislavi

Hejtman Pardubického kraje Radko Martínek v pondělí 22. března poděkoval dobrovolným hasičům, kteří zachránili život malému dítěti. Záchranáři vyvinuli maximální úsilí, aby v nepříznivých podmínkách lednové sněhové kalamity, v noci ze soboty na neděli poskytli pomoc dusícímu se tříletému chlapci z osady Martinice. V místní hasičské zbrojnici předal hejtman záchranářské nože Martinu a Štěpánu Hegrovým a Marku Bulovi. Ocenil také  Miroslava Váška, jehož znalost místních podmínek usnadnila záchranářům orientaci ve vánici.      „Příběh dobrovolných hasičů z Budislavi, kteří nesli vážně nemocné dítě tři kilometry ve vánici a přes hluboké závěje, aby se mu dostalo nezbytné lékařské pomoci, si ocenění  zaslouží,“ nešetřil hejtman slovy chvály. „Patří vám můj obdiv a poděkování. Díky vaší duchapřítomnosti a odvaze chlapec žije, a to je určitě největší odměna,“ vyzdvihl hrdinský čin zachránců Radko Martínek, které obdaroval profesionálními švýcarskými noži Victorinox.         Při debatě se hejtman zajímal o vybavení místního Sboru dobrovolných hasičů. Zjistil, že obec sice místní sbor vydatně podporuje, ale na naviják za desítky tisíc korun zatím v rozpočtu peníze nezbyly. Hejtman Martínek proto hasičům přislíbil, že jim vyprošťovací zařízení daruje Pardubický kraj.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.9.

Nejstarším občanem Pardubického kraje je Jan Vondál

Evidentně mu návštěva gratulantů udělala radost, stejně jako jeho synu Františkovi, který se o otce svědomitě stará.

Společnost celý článek
11.5.

Anakonda na pouti

Co si však návštěvník pardubické letecké show má pod jménem Anakonda představit blíže, přiblíží Jan Rudzinskyj z organizačního štábu. „Anakonda je jméno námořní verze polského vrtulníku W-3A Sokol. Ten známe i z výzbroje českého vojenského letectva, kde má své nezastupitelné místo zejména v Letecké záchranné službě na dvou stanovištích zabezpečovaných vojáky.

Společnost celý článek
17.7.

O vítězství ve výtvarné soutěži Recyklované pohádky se bojovalo do poslední chvíle

Projekt Recyklohraní, aneb Ukliďme si svět je financován kolektivními systémy Asekol, Ecobat, Ekolamp a Elektrowin a autorizovanou společnosti Eko-kom. Výtvarnou soutěž Recyklované pohádky dále podporují Pražská správa nemovitostí a muzikál Kapka medu pro Verunku.

Společnost celý článek
4.2.

S-Firma, první sociální firma v kraji

Pokud bychom nepřistoupili k transformačním opatřením, byli bychom rozhodnutím ministerstva rozpuštěni“.

Společnost celý článek
8.2.

Pardubický kraj podpoří dárce krve částkou 100 tisíc korun.

Příspěvek kraje je určen na každoroční oceňování bezpříspěvkových dárců krve.

Společnost celý článek
31.7.

Poděkování od ředitele Orlickoústecké nemocnice

Zpráva, že se Poradní sbor hned druhý den sešel a rozhodnul, je výborná a svědčí o skvělé akčnosti Pardubického kraje.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting