Hejtman přijal „Nejtvrdšího hasiče Evropy“

15.7.

Hejtman přijal „Nejtvrdšího hasiče Evropy“

Hejtman přijal „Nejtvrdšího hasiče Evropy“

Nstržm. Ing. Lukáše Nováka, příslušníka Hasičského záchranného sboru ČR v Ústí nad Orlicí, přijal v pondělí 14. července 2008 hejtman Pardubického kraje Ivo Toman. Chtěl totiž osobně Lukášovi gratulovat k získání titulu „Nejtvrdší hasič Evropy“. Tímto titulem se může Lukáš Novák chlubit od června letošního roku, kdy v německém Mönchengladbachu soutěžil na Mistrovství Evropy v disciplínách TFA (Toughest Firefighter Alive - Nejtvrdší hasič přežije). V konkurenci více než 250 účastníků tam porazil vítěze předchozích tří ročníků – Rakušana Herberta Krenna. „Obdobu této soutěže jsem viděl na vlastní oči na Andrlově Chlumu u Ústí nad Orlicí, kde hasiči v těžké výstroji a s dýchacími přístroji museli co nejrychleji vyběhnout na věž zdejší rozhledny. Už tenkrát se mi tajil dech a vyslovoval jsem všem mužům odbiv. U Lukáše je ten obdiv ještě větší. Být nejlepší v Evropě, to je opravdu úspěch. A ještě více si cením toho, že Lukáš zůstal skromným klukem, co dál nasazuje svůj život při zásazích ústecké jednotky,“ řekl hejtman Ivo Toman. Soutěž v Německu byla pojata jako simulace zásahu hasičů. Ti při ní mají oblečen zásahový kabát a dýchací přístroj. Musí co nejrychleji rozvinout požární hadici na délku 80 m, provést 100 úhozů kladivem do konstrukce tzv. hamer boxu, táhnout 90 kg břemeno na vzdálenost 100 m a přelézt 2,5 m vysokou zeď nebo vytáhnout hadici do třetího patra. „Soutěž byla velmi náročná a jsem opravdu rád, že to takhle dopadlo. Je to můj životní úspěch a samozřejmě to pro mě představuje i obrovskou motivaci pro další trénink. Teď se budu připravovat světové hasičské hry v Liverpoolu, kde se na konci srpna pokusím svou pozici obhájit," řekl médiím po soutěži Lukáš Novák. „Přeji Lukášovi vše dobré a držím palce, aby i na světové úrovni dokázal, že u nás v kraji máme skvělé hasiče a tvrdé chlapy, kteří se ničeho nebojí,“ dodal hejtman.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.1.

Krajští radní diskutovali se starosty ze západu regionu

Náměstek Jaromír Dušek se s převážnou většinou starostů setkal kvůli změnám autobusových jízdních řádů plánovaným k 3. březnu 2013 již v minulých dvou týdnech.

Společnost celý článek
5.4.

Češi přihlásili do ekologické soutěže za 10 let skoro 2 200 projektů

Obec zavedla inteligentní systém třídění odpadů. Dnes po jejich vzoru třídí více než 80 dalších obcí. V každé z nich značně kleslo množství směsného odpadu, které končí na skládkách. Úspěch v soutěži pomohl také Radkovi Janouškovi ze spolku Ekosmák.

Společnost celý článek
24.9.

Velké bruslařské finále opět hostí Pardubice

Závěrečný 14. díl Nestlé LifeInLine Tour 2008 se pojede na výborné trati na Hradecké ulici.

Společnost celý článek
22.9.

Jens Eikaas navštívil Chroustovice

Pardubickému kraji se podařilo zdárně dokončit projekt nazvaný Obnova kulturních hodnot v areálu zámku Chroustovice.

Společnost celý článek
6.6.

Neziskovky opět představí své nápady na burze filantropie

Na burze se tak představí jako nováček spolek Hurá na výlet, který bojuje proti takzvaným „šmejdům“, kteří lákají na podvodné prodejní akce. Spolek Hurá na výlet proto pořádá pro seniory, kteří touží cestovat a navštěvovat kulturní akce, vlastní zájezdy. Pro jejich konání shání podporu donátorů, aby byly pro seniory i nadále cenově dostupné.

Společnost celý článek
5.5.

Festival Svojšice zveřejnil kompletní letošní line-up

Festival Svojšice 2017 Termín festivalu: pátek 16. června 2017 Místo konání: letní areál Svojšice u Pardubic

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting