Hejtman rozdával radost

22.12.

Hejtman rozdával radost

Hejtman rozdával radost

Každoročně hejtman Pardubického kraje Radko Martínek vyjíždí v předvánočním čase za dětmi do dětských domovů. Nejinak je tomu i tento týden. Svou pouť po domovech zahájil v Radhošti, kde manželé Ochovi vychovávají společně s vlastními i ty děti, které ztratily lásku svých rodičů a ocitly se v dětském domově. Tomuto soukromému zařízení, stejně jako dalším deseti krajským zařízením, věnoval šek na deset tisíc korun a děti obdaroval krabicí pravého pardubického perníku. „Dárky raději dávám. Jsem rád, když mohu druhé potěšit. Sdílená radost je dvojnásobná radost,“ říká hejtman Martínek, který navštívil v úterý, první den svých cest, také dětské domovy v Holicích a Pardubicích. Zastavil se rovněž v Dětském centru Veská, kde s ředitelkou Drahomírou Peřinovou hovořil o budoucnosti kojeneckých ústavů. „Setkávání je pro mě důležité, protože mohu s řediteli, zaměstnanci a dětmi hovořit o tom, co je těší, ale také co je trápí.“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.10.

V Pardubicích se rodí spolupráce mezi evropskými včelaři

Včely jsou tak dalším zvířetem, které v Pardubicích spojilo ke spolupráci lidi stejných zájmů z různých měst a zemí.

Společnost celý článek
15.4.

Sakury připomenou výročí a zkrášlí Okrouhlík

Stane se tak v pardubické ulici Na Okrouhlíku, mezi ulicemi Dašická a Studánecká.

Společnost celý článek
18.11.

Pouze ve čtvrtek bude k vidění Codex Bodley

Faksimile rukopisu Codex Bodley bude k vidění v Rytířských sálech pardubického zámku ve čtvrtek v době od 10 do 15 hodin.

Společnost celý článek
23.11.

Den pro dětskou knihu bude kouzelný!

První prosincovou sobotu 1. 12. 2018 se v Krajské knihovně v Pardubicích odehraje 7. ročník celostátní kampaně Den pro dětskou knihu s podtitulem Kouzelné Vánoce. Cílem této akce je především v dětech podnítit zájem o knížky, podpořit jejich čtenářství i čtenářskou gramotnost.

Společnost celý článek
10.9.

Projekt desetiletí

Tábořiště v Cakli na Orlickoústecku se stalo dějištěm slavnostního otevření „projektu desetiletí“

Společnost celý článek
21.7.

Ladislav Machoň a Pasáž

Jak se v publikaci "Ladislav Machoň a Pasáž" uvádí, málokterý architekt má v Pardubicích tolik realizací, jako sám Machoň.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting