Hejtman rozdával radost

22.12.

Hejtman rozdával radost

Hejtman rozdával radost

Každoročně hejtman Pardubického kraje Radko Martínek vyjíždí v předvánočním čase za dětmi do dětských domovů. Nejinak je tomu i tento týden. Svou pouť po domovech zahájil v Radhošti, kde manželé Ochovi vychovávají společně s vlastními i ty děti, které ztratily lásku svých rodičů a ocitly se v dětském domově. Tomuto soukromému zařízení, stejně jako dalším deseti krajským zařízením, věnoval šek na deset tisíc korun a děti obdaroval krabicí pravého pardubického perníku. „Dárky raději dávám. Jsem rád, když mohu druhé potěšit. Sdílená radost je dvojnásobná radost,“ říká hejtman Martínek, který navštívil v úterý, první den svých cest, také dětské domovy v Holicích a Pardubicích. Zastavil se rovněž v Dětském centru Veská, kde s ředitelkou Drahomírou Peřinovou hovořil o budoucnosti kojeneckých ústavů. „Setkávání je pro mě důležité, protože mohu s řediteli, zaměstnanci a dětmi hovořit o tom, co je těší, ale také co je trápí.“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.10.

Svitaváci se učili, jak na bezpečnost v silničním provozu

Přes dvě stovky účastníků si tady aktivně vyzkoušelo praktickou výchovu bezpečnosti silničního provozu.

Společnost celý článek
3.2.

Ministryně si z návštěvy prvních letošních TECHNOhrátek odvezla svůj portrét vyrobený laserem

„Jsem ráda, že takový projekt existuje. Technické obory mají velkou budoucnost a zaměstnavatelé se už těší na to, abyste u nich mohli pracovat. Přeji vám, abyste si dnes našli obor či řemeslo, které osloví vaše srdce i hlavu a které si do budoucna vyberete. Budu se mezi vámi nenápadně pohybovat a sledovat, jak se vám podaří plnit připravené aktivity,“ řekla v úvodu tradičního slavnostního zahájení akce Kateřina Valachová.

Společnost celý článek
3.12.

Město koupilo defibrilátory

V úterý 2. prosince proběhla v Historickém sále radnice prezentace sdružením Rescue Pardubice.

Společnost celý článek
26.8.

Lidovci sestavují kandidátku

Lídrem v Pardubickém kraji bude devětatřicetiletý Mgr. Jiří Junek, ředitel Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě. Na dalších čelných místech budou zkušená a dlouholetá starostka Dolní Rovně Iva Vinařová, krajský radní Ing. Pavel Šotola a starosta obce Osík na Litomyšlsku Ing. Karel Rothschein.

Společnost celý článek
28.3.

O natáčení v regionu se jednalo na Krajském úřadě v Pardubicích.

Jednou z možností, jak filmaře do regionu nalákat, je založení regionálního filmového fondu. Tato pobídka je v zahraničí běžná, v České republice je zatím pouze na úrovni národní.

Společnost celý článek
9.12.

Zástupci krajů hovořili o závěrech 5. kohezní zprávy

Tuto zprávu vydala letos na podzim Evropská komise a věnuje pozornost hospodářské, sociální a územní soudržnosti.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting