Hejtman rozdával radost

22.12.

Hejtman rozdával radost

Hejtman rozdával radost

Každoročně hejtman Pardubického kraje Radko Martínek vyjíždí v předvánočním čase za dětmi do dětských domovů. Nejinak je tomu i tento týden. Svou pouť po domovech zahájil v Radhošti, kde manželé Ochovi vychovávají společně s vlastními i ty děti, které ztratily lásku svých rodičů a ocitly se v dětském domově. Tomuto soukromému zařízení, stejně jako dalším deseti krajským zařízením, věnoval šek na deset tisíc korun a děti obdaroval krabicí pravého pardubického perníku. „Dárky raději dávám. Jsem rád, když mohu druhé potěšit. Sdílená radost je dvojnásobná radost,“ říká hejtman Martínek, který navštívil v úterý, první den svých cest, také dětské domovy v Holicích a Pardubicích. Zastavil se rovněž v Dětském centru Veská, kde s ředitelkou Drahomírou Peřinovou hovořil o budoucnosti kojeneckých ústavů. „Setkávání je pro mě důležité, protože mohu s řediteli, zaměstnanci a dětmi hovořit o tom, co je těší, ale také co je trápí.“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.10.

Příznivci železnice pořádají burzu a "totalitní"výstavu

Na výstavce bude ke shlédnutí množství předmětů z doby minulé, které byly úzce spjaty s režimem a vládnoucí úlohou jedné strany.

Společnost celý článek
3.5.

Legendární bojový letoun SPITFIRE bude v afi paláci lákat na aviatickou pouť

Tento letoun bude v polovině května vystřídán ultralehkým letounem Bleriot XI., se kterým Ing. Jan Kašpar uskutečnil 16. dubna 1910 v Pardubicích svůj první vzlet.

Společnost celý článek
29.4.

Rada dělila peníze na prezentační akce

Podporu kraje získal například tělesně postižený sportovec Martin Zvolánek.

Společnost celý článek
10.8.

Příklad Andrew Feustela je inspirací i pro české děti

Osobní příklad astronauta, který šel houževnatě za svým cílem a splnil si svůj sen, je pro děti opravdu velmi inspirativní.

Společnost celý článek
26.3.

Pardubickou KDU-ČSL povede vysokoškolský učitel

Pavel Bělobrádek jednoznačně vyhrál výběrové řízení na krajského manažera KDU-ČSL.

Společnost celý článek
1.11.

Pardubičtí studenti zápolí v celostátní soutěži Svačina roku

Školy, ze kterých budou ocenění studenti, dostanou tuňákové výrobky Rio Mare ve stejných hodnotách. Kromě toho obdrží všichni finalisté včetně zástupců škol balíček Rio Mare. Navíc všem účastníkům finále pořadatel proplatí použité surNejlepší mladí kuchaři a kuchařky si rozdělí celkem 20 000 Kč v dárkových poukazech na nákup zboží v e-shopu. Za vítězství v soutěži Svačina roku s Rio Mare je 7 000 Kč, druhé místo obnáší 5 000 Kč a soutěžící na třetím místě získá poukaz v hodnotě 3 000 Kč. Porota pořadatele soutěže vyhlásí Zvláštní cenu Rio Mare v hodnotě 5 000 Kč. oviny, které budou pro přípravu jídel potřebovat.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting