Hejtman rozdával radost

22.12.

Hejtman rozdával radost

Hejtman rozdával radost

Každoročně hejtman Pardubického kraje Radko Martínek vyjíždí v předvánočním čase za dětmi do dětských domovů. Nejinak je tomu i tento týden. Svou pouť po domovech zahájil v Radhošti, kde manželé Ochovi vychovávají společně s vlastními i ty děti, které ztratily lásku svých rodičů a ocitly se v dětském domově. Tomuto soukromému zařízení, stejně jako dalším deseti krajským zařízením, věnoval šek na deset tisíc korun a děti obdaroval krabicí pravého pardubického perníku. „Dárky raději dávám. Jsem rád, když mohu druhé potěšit. Sdílená radost je dvojnásobná radost,“ říká hejtman Martínek, který navštívil v úterý, první den svých cest, také dětské domovy v Holicích a Pardubicích. Zastavil se rovněž v Dětském centru Veská, kde s ředitelkou Drahomírou Peřinovou hovořil o budoucnosti kojeneckých ústavů. „Setkávání je pro mě důležité, protože mohu s řediteli, zaměstnanci a dětmi hovořit o tom, co je těší, ale také co je trápí.“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.1.

Hasiči se již téměř 100 hodin nezastavili

Kvůli nebezpečí polomů pod tíhou sněhu a pádu stromů na silnici bylo uzavřeno pět úseků silnic.

Společnost celý článek
29.9.

Nejlepšího starostu má obec Veselí

Obec Veselí, jejímž je od roku 2001 Oldřich Valenta starostou, leží nedaleko Přelouče a má 370 obyvatel. Od roku 2000 prochází velkými změnami. Rekonstruovala budovu obecního úřadu, mateřské školy, kapličku, obecní byt, obchod a hostinec MASH u hasičské zbrojnice. Původní hostinec byl po restitucích přeměněn na penzion. Modernizovány byly i místní komunikace, náves a další veřejná prostranství. V celé obci je zaveden plyn a centrální rozvod vody.

Společnost celý článek
14.12.

NetHovor tentokrát s Josefem Pejchalem

NetHovory na stránkách kulturního serveru www.scena.cz uskuteční opět z Pardubic.

Společnost celý článek
2.1.

Nakupujete zlevněné zboží?

Zanedbatelné není ani zjištěné užívání nekalých a klamavých obchodních praktik.

Společnost celý článek
14.1.

Regiony a evropské dotace po roce 2013

Na zasedání Řídicího výboru regionů se hovořilo o spoluúčasti na financování projektů z regionálních operačních programů.

Společnost celý článek
2.12.

Většina starostů Svitavska je s jízdními řády spokojená

Stejně jako o den dříve ve Vysokém Mýtě, i tady se jednání zúčastnila velká skupina starostů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting