Hejtman si prohlédl rozestavěnou reálku

21.11.

Hejtman si prohlédl rozestavěnou reálku

Interiéry rekonstruované budovy bývalé reálky na Komenského náměstí v Pardubicích si prohlédl hejtman Pardubického kraje Radko Martínek v doprovodu projektantů a stavbařů. Hejtman nechal práce na objektu v minulém týdnu pozastavit, protože chce celý záměr rekonstrukce prověřit. V budově by měly vzniknout kanceláře pro zaměstnance krajského úřadu, kteří v současné době sídlí v pronajatých prostorách bývalého okresního úřadu, a také veřejné prostory s přednáškovým sálem. „Zdá se nám, že vynaložené prostředky jsou neúměrně vysoké. Chceme projekt prověřit a buď hledat jiné, alternativní řešení, anebo ve stavebních pracích pokračovat,“ řekl hejtman Martínek. „Rozhodneme se už příští týden. Pokud budeme pokračovat, rozhodne to Rada Pardubického kraje na svém jednání 1. prosince. Pokud práce zastavíme úplně, bude to muset rozhodnout prosincové jednání zastupitelstva,“ dodal hejtman. Budovu reálky získal Pardubický kraj od města Pardubice za jednu korunu. Původně kraj zamýšlel objekt nahradit moderní budovou galerie, proti tomu se ale postavili členové Muzejního spolku. Proto na základě architektonické soutěže vzešel nápad na kompletní rekonstrukci včetně úpravy dopravního řešení Jahnovy ulice a parku před budovou. Reálku v 19. století navrhl významný pardubický architekt Josef Schmoranz a právě jeho návrhem se architekti rekonstrukce inspirovali.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.12.

SKP-CENTRUM: Vánoční setkání v Domě na půli cesty

Cílem Domu na půli cesty je postupně zapojovat mladé lidi bez domova do běžné společnosti.

Společnost celý článek
13.3.

Nejnovější poznatky v onkologii přinese Best of ASTRO

Díky modernizaci přístrojového vybavení a šíření vědeckých informací jsou tak pacienti léčeni těmi nejaktuálnějšími světovými postupy.

Společnost celý článek
21.7.

Hradec první nápor fanoušků ustál, tím to ale nekončí

Nekompromisně ale zasáhneme proti všem, kteří by tu chtěli vyvolávat konflikty a kazit ostatním radost ze hry.

Společnost celý článek
14.11.

Finalistky soutěže Miss Czech Press 2017 jsou známy

Porota bez uvedení pořadí vybrala dívky Terezu Hynkovou, Nikolu Nejedlíkovou, Terezu Bohuslavovou, Natálii Novosadovou, Martinu Ondruškovou, Kristýnu Danielovou, Mirku Pikolovou, Veroniku Jirákovou, Nikolu Andrlovou, Olgu Bondarenko a dvě náhradnice Viktorii Jindrovou a Sandru Figalovou.

Společnost celý článek
21.8.

Den podpory sil Cihelna je za dveřmi

V letošním roce má Cihelna připravenu řadu novinek, mezi které patří také pravidelné jízdy historických vlaků, které jsme zavedli v červnu.

Společnost celý článek
15.2.

Město sníží poplatky za svatby na Kuňce a na zámku

Namísto dvou tisíc nyní snoubenci za obřad v historických kulisách městu zaplatí tisíc korun. Stejně bude snížen také správní poplatek za svatby na pardubickém zámku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting