Hejtman si prohlédl rozestavěnou reálku

21.11.

Hejtman si prohlédl rozestavěnou reálku

Interiéry rekonstruované budovy bývalé reálky na Komenského náměstí v Pardubicích si prohlédl hejtman Pardubického kraje Radko Martínek v doprovodu projektantů a stavbařů. Hejtman nechal práce na objektu v minulém týdnu pozastavit, protože chce celý záměr rekonstrukce prověřit. V budově by měly vzniknout kanceláře pro zaměstnance krajského úřadu, kteří v současné době sídlí v pronajatých prostorách bývalého okresního úřadu, a také veřejné prostory s přednáškovým sálem. „Zdá se nám, že vynaložené prostředky jsou neúměrně vysoké. Chceme projekt prověřit a buď hledat jiné, alternativní řešení, anebo ve stavebních pracích pokračovat,“ řekl hejtman Martínek. „Rozhodneme se už příští týden. Pokud budeme pokračovat, rozhodne to Rada Pardubického kraje na svém jednání 1. prosince. Pokud práce zastavíme úplně, bude to muset rozhodnout prosincové jednání zastupitelstva,“ dodal hejtman. Budovu reálky získal Pardubický kraj od města Pardubice za jednu korunu. Původně kraj zamýšlel objekt nahradit moderní budovou galerie, proti tomu se ale postavili členové Muzejního spolku. Proto na základě architektonické soutěže vzešel nápad na kompletní rekonstrukci včetně úpravy dopravního řešení Jahnovy ulice a parku před budovou. Reálku v 19. století navrhl významný pardubický architekt Josef Schmoranz a právě jeho návrhem se architekti rekonstrukce inspirovali.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.4.

Provoněná a chutná Polička nabídla zatím nejlepší TECHNOhrátky!

Také zásluhou těchto nápaditých a zábavných činností se žáci i přítomní pedagogové shodli, že právě akce v SOŠ a SOU Polička byla zatím tou nejvydařenější z dosavadního seriálu TECHNOhrátek.

Společnost celý článek
9.7.

Při dovolených pozor na cennosti!

Mnohdy ovšem zapomínáme, že odložené cennosti ve vozidlech, stanech, případně odložených jen tak na dece někde u vody, přitahují pozornost zlodějů.

Společnost celý článek
1.12.

Největší voskovou svíčku mají v České Třebové

Na Starém náměstí v České Třebové postavili a následně v neděli 29. listopadu také zapálili rekordní 4,5 metru vysokou svíčku.

Společnost celý článek
4.7.

Město v loňském roce hospodařilo vyrovnaně

Příjmy města v loňském roce dosáhly výše 1,737 miliardy korun, výdaje pak činily 1,657 miliardy korun. Největší objem příjmů města tvořily daňové příjmy, které dosáhly částky 1,2 miliardy korun. Výdaje města směřovaly především do oblasti dopravy, a to ve výši 310 milionů korun, do oblasti bydlení ve výši 184 milionů korun a do oblasti školství ve výši 166 milionů korun.

Společnost celý článek
24.11.

Festival práce, charitativní trhy, curling i Loterie desetiletí – víkend v OC Futurum bude pro všechny generace

V pátek od 16:30 do 18:00 hodin budou před OC Futurum paralelně probíhat Adventní trhy ZŠ Sion, kde budou žáci prodávat své výrobky a výtvory. Letos jsou tematicky napojené na Rakousko a jeho kulturu. Výtěžek bude následně věnován na podporu dítěte adoptovaného na dálku školou Sion. Doprovodný program bude v režii dětí z různých uměleckých kroužků DDM Nová generace.

Společnost celý článek
20.9.

Kraj otevře své zastoupení v Bruselu 11. října

Oficiální zastoupení Pardubického kraje při Evropské unii už má v Bruselu své místo.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting