Hejtman si prohlédl rozestavěnou reálku

21.11.

Hejtman si prohlédl rozestavěnou reálku

Interiéry rekonstruované budovy bývalé reálky na Komenského náměstí v Pardubicích si prohlédl hejtman Pardubického kraje Radko Martínek v doprovodu projektantů a stavbařů. Hejtman nechal práce na objektu v minulém týdnu pozastavit, protože chce celý záměr rekonstrukce prověřit. V budově by měly vzniknout kanceláře pro zaměstnance krajského úřadu, kteří v současné době sídlí v pronajatých prostorách bývalého okresního úřadu, a také veřejné prostory s přednáškovým sálem. „Zdá se nám, že vynaložené prostředky jsou neúměrně vysoké. Chceme projekt prověřit a buď hledat jiné, alternativní řešení, anebo ve stavebních pracích pokračovat,“ řekl hejtman Martínek. „Rozhodneme se už příští týden. Pokud budeme pokračovat, rozhodne to Rada Pardubického kraje na svém jednání 1. prosince. Pokud práce zastavíme úplně, bude to muset rozhodnout prosincové jednání zastupitelstva,“ dodal hejtman. Budovu reálky získal Pardubický kraj od města Pardubice za jednu korunu. Původně kraj zamýšlel objekt nahradit moderní budovou galerie, proti tomu se ale postavili členové Muzejního spolku. Proto na základě architektonické soutěže vzešel nápad na kompletní rekonstrukci včetně úpravy dopravního řešení Jahnovy ulice a parku před budovou. Reálku v 19. století navrhl významný pardubický architekt Josef Schmoranz a právě jeho návrhem se architekti rekonstrukce inspirovali.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.5.

Vyzkoušejte si na vlastní kůži, jak zábavná může být věda.

Toto léto se děti vydají na dobrodružnou cestu po stopách vzniku a vývoje života na Zemi. Nejprve si mladí vědci vyzkouší, co všechno umí přírodní živly a pokusí se je zkrotit tak jako jejich předci.

Společnost celý článek
28.3.

Vyvlastnění pozemků ve veřejném zájmu se musíme přestat bát, jinak nemůžeme stavět, řekl hejtman starostům na Seči

Počátkem března posunula Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky legislativní návrh Pardubického kraje k řešení problému takzvané systémové podjatosti do druhého čtení.

Společnost celý článek
23.1.

Dopravu budou monitorovat nové radary

Pro 12 přístrojů bude na sloupech veřejného osvětlení vybudováno 33 přípojek.

Společnost celý článek
10.5.

Připojte se k ostatním také v Pardubicích

V Pardubicích se tato akce bude konat 14. května od 10.00 hodin, a to v parku v ulici Bratranců Veverkových.

Společnost celý článek
13.5.

Pardubice připravily pro předškoláčky 300 nových míst

Město se problematice mateřských škol dlouhodobě intenzivně věnuje, pracuje s demografickými studiemi,

Společnost celý článek
12.1.

Pardubice uzavřely městské lesy

Vedle pluhů, radlic a posypových vozů jsou v ulicích pracovníci s lopatami.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting