Hejtman svolal povodňovou komisi a jednotky IZS. V kraji je situace zatím stabilní

4.6.

Hejtman svolal povodňovou komisi a jednotky IZS. V kraji je situace zatím stabilní

Hejtman Martin Netolický svolal na úřad členy povodňové komise kraje a ředitele složek Integrovaného záchranného systému Pardubického kraje, aby se vzájemně informovali o povodňové situaci. V regionu je situace stabilní, hovořilo se však o situace v celé republice. O stavu vody se hejtman osobně přesvědčil na soutoku Labe a Chrudimky v Pardubicích.


     „Podle zástupců Českého hydrometeorologického ústavu a Povodí Labe je situace v kraji stabilní. Pouze na Labi jsou zvýšené přítoky. Ani hasičský záchranný sbor doposud neřešil žádné povodňové škody a nemusel zapojit čerpadla na vodu,“ shrnul jednání hejtman Netolický.


     Hejtman se zajímal také o připravenost složek IZS Pardubického kraje a Armády České republiky poskytnout v případě potřeby pomoc postiženým regionům. „Ve 13 hodin budu o připravenosti našich složek informovat kolegy hejtmany prostřednictvím společné videokonference,“ objasnil Netolický a pokračoval: „Situaci všichni bedlivě sledujeme již od včerejšího dne. Zůstáváme ve střehu a průběžně se navzájem informujeme,“ doplnil hejtman.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.9.

Iniciativa pozvala veřejnost do prostoru Červeňák a zájem byl velký Tisková zpráva Iniciativy Přírodní park Červeňák

S blížícími se komunálními volbami se území dostává i pozornosti politiků, hlásí se k němu na billboardech i na sociálních sítích. “Jsme rádi, že se Červeňák stal před komunálními volbami tématem pro mnoho politiků. Je pro nás ale těžké uvěřit upřímnému dojetí některých stávajících zastupitelů, které už tři roky přemlouváme, aby se o věc zajímali,” říká Ivan Hoza, pedagog a přírodověc.

Společnost celý článek
3.6.

Den Labe

Program 5. ročníku slavnostně zahájí již ve čtvrtek večer a pokračovat bude do sobotní noci.

Společnost celý článek
17.10.

Konzum vybavil v Žamberku učebnu pro prodavače za 350 tisíc

Žamberská škola je dlouhodobě aktivní při navazování kontaktů s významnými zaměstnavateli v různých oblastech, které se na této multioborové škole učí. Společnost Konzum je pro školu silným partnerem, protože provozuje v našem regionu síť venkovských prodejen.

Společnost celý článek
28.6.

Yanderov 2011

V pěkném přírodním areálu u řeky Chrudimky je možné stanovat, umýt se, samozřejmostí je občerstvení.

Společnost celý článek
10.2.

Pardubická krajská nemocnice se opět představila při hokeji

Na základě výsledků měření bylo možné si vyslechnout rady a doporučení ohledně správné výživy a životosprávy z úst nutriční terapeutky Radky Mifkové. A ten, kdo by chtěl skoncovat s kouřením, mohl požádat o informace Janu Nedbalovou, jež na oddělení nemocí plicních a tuberkulózy vede poradnu pro odvykání kouření.

Společnost celý článek
27.1.

Jana Pernicová ocenila účastníky Logické olympiády

V letošním roce se do soutěže zaregistroval historicky nejvyšší počet soutěžících.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting