Hejtman svolal povodňovou komisi a jednotky IZS. V kraji je situace zatím stabilní

4.6.

Hejtman svolal povodňovou komisi a jednotky IZS. V kraji je situace zatím stabilní

Hejtman Martin Netolický svolal na úřad členy povodňové komise kraje a ředitele složek Integrovaného záchranného systému Pardubického kraje, aby se vzájemně informovali o povodňové situaci. V regionu je situace stabilní, hovořilo se však o situace v celé republice. O stavu vody se hejtman osobně přesvědčil na soutoku Labe a Chrudimky v Pardubicích.


     „Podle zástupců Českého hydrometeorologického ústavu a Povodí Labe je situace v kraji stabilní. Pouze na Labi jsou zvýšené přítoky. Ani hasičský záchranný sbor doposud neřešil žádné povodňové škody a nemusel zapojit čerpadla na vodu,“ shrnul jednání hejtman Netolický.


     Hejtman se zajímal také o připravenost složek IZS Pardubického kraje a Armády České republiky poskytnout v případě potřeby pomoc postiženým regionům. „Ve 13 hodin budu o připravenosti našich složek informovat kolegy hejtmany prostřednictvím společné videokonference,“ objasnil Netolický a pokračoval: „Situaci všichni bedlivě sledujeme již od včerejšího dne. Zůstáváme ve střehu a průběžně se navzájem informujeme,“ doplnil hejtman.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.4.

Podnikatelé se budou v Hradci učit bojovat s neplatiči

Do Hradce Králové ve středu zavítá přední česká specialistka na vyhledávání pohledávek, právnička Zita Vymětalíková.

Společnost celý článek
16.11.

Pardubice plánují podepsat se Synthesií Memorandum o rozvoji SemtinZone

Přípravě plánovaného Memoranda bude předcházet ještě schůzka zástupců všech zúčastněných stran a přizváni budou také zástupci největších soukromých firem, které v areálu Synthesia působí.

Společnost celý článek
28.6.

Hasiči z Pardubického kraje opět nejlepší v raftu

Na cvičném kanálu v Troji se závodilo na raftových člunech v kategorii R4 (čtyřčlenná posádka) a v kategorii R6 (šestičlenná posádka). Tak jako každý rok reprezentovali HZS Pardubického kraje na této soutěži profesionální hasiči z Pardubic a již potřetí se přidala i další dvě družstva, a to hasiči z Chrudimi a Svitav.

Společnost celý článek
12.6.

Pronájem staveb v rámci převodu nemocnic

V rámci uvažovaného převodu nemocnic do právní formy akciových společností ke dni 1. října 2007 je nutné uzavřít smlouvy.

Společnost celý článek
12.5.

V části Hradce nepoteče v červnu teplá voda

Společnosti Tepelné hospodářství Hradec Králové (THHK) to oznámila elektrárna v Opatovicích.

Společnost celý článek
23.8.

Univerzita Pardubice zakončí prázdninový program pro děti Dětskou univerzitou.

„Letos byl o naši Dětskou univerzitu mezi rodiči i dětmi velký zájem. Máme dokonce dvě skupiny dětí. Těší nás, že jsou děti zvídavé, mají zájem dozvědět se nové informace, ale hlavně že chtějí vyzkoušet nové věci. Mnohým z nich to třeba napoví, pro co mají vlohy a která oblast či obor by je v budoucnu mohly zajímat a bavit. A třeba využijí některý další vzdělávací, populárně-naučný program, který univerzita nabízí,“ dodává Iva Svobodová.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting