Hejtman Toman naslouchal lidu Králicka

19.6.

Hejtman Toman naslouchal lidu Králicka

Hejtman Toman naslouchal lidu Králicka

Hejtman Toman naslouchal lidu Králicka

Do nejsevernějšího koutu Pardubického kraje zavítal v rámci svých „inspekčních“ cest hejtman Pardubického kraje Ivo Toman. V úterý 17. června navštívil region Králicka. „Při nástupu do funkce hejtmana jsem si jako jedno z předsevzetí vzal za úkol objet všech patnáct obcí s rozšířenou působností, které v kraji máme, abych si rozšířil pohled na kraj, zjistil názor „z venku“ a pokusil se zjistit, co je třeba ve vztazích obec–kraj vylepšit,“ řekl hejtman starostům obcí Králicka, se kterými se v úvodu své celodenní cesty setkal. „Tyto návštěvy mě obohacují. Doposud jsem žil hlavně dopravou, teď mám možnost zjistit, kde máme rezervy i v jiných oblastech a kde musíme ještě přidat,“ dodal Ivo Toman. Představitelé Králík, Lichkova, Mladkova, Dolní Moravy i Červené Vody shodně hovořili o nutnosti podporovat cestovní ruch, který je v současné době největší devizou mikroregionu, i o potřebě vylepšovat infrastrukturu, tedy bydlení, stravování a silnice. Časté výtky směřovaly na adresu státních úřadů a na komplikace s převody státních pozemků na do vlastnictví obcí. „Pardubický kraj turistiku na Králicku hojně podporuje, například dotacemi na turistické stezky a cyklotrasy, vojenské muzeum, vyhlídkové věže, ale i informační centra a podobně. Snažíme se tady investovat také velké peníze do modernizací přístupových cest. Přesto si odsud odvážím i několik připomínek právě k silnicím,“ uvedl Toman. Starostové hejtmana informovali kupříkladu o stavu silnice I/43 z Červené Vody do Králík, která podle jejich názoru potřebuje urychlenou rekonstrukci. Ten přislíbil, že podnět předá Ředitelství silnic a dálnic ČR. Sám se rovněž zaměří i na další připomínky – třeba na již probíhající opravu krajského mostu v Mladkově nebo na stav silnic z Mladkova do Lichkova či z Králík do Čeveného Potoka. „Velmi dobrý dojem jsem měl také z návštěvy čtyř firem v tomto regionu. S potěšením jsem uvítal, že všechny mají rozvojové plány do budoucna a že dohromady zaměstnávají několik set lidí. I díky nim nezaměstnanost na Králicku klesla. Od všech majitelů jsem však slyšel i stesky – mají nedostatek kvalifikovaných lidí, a to jak technicky, tak i jazykově vybavených,“ dodal hejtman. Ivo Toman tak navštívil textilní společnosti INCOT v Králíkách a INTERCOLOR se sídlem v Bílé Vodě, dále firmu z oblasti automobilového průmyslu Autoliv Stakupress v Králíkách a Kartáčovny Červená Voda. Milým zpestřením byla pro hejtmana i návštěva v Domově důchodců sv. Zdislavy v Červené Vodě, kde se setkal nejen s vedením, ale zejména s obyvateli domova. Během přibližně půlhodinového povídání se senioři zajímali především o zdravotnictví, hospodaření nemocnic a jejich transformaci na akciové společnosti.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.4.

Lanovka na Ještěd má 11-denní výluku

V dlouholetém provozu ještědské lanovky nedošlo k žádné velké závadě a ani k ohrožení bezpečnosti cestujících.

Společnost celý článek
16.6.

Pardubické školky mají stále volná místa

Mateřské školy Brožíkova, Odborářů, Ohrazenice-Školská, Dražkovice a Hostovice tak čeká ještě jedno kolo zápisů, které si školy vyhlásí samostatně. „Rodiče, kteří potřebují dítě umístit, například kvůli nástupu do zaměstnání, tak mají pořád šanci, byť za cenu toho, že budou dítě vozit jinam, než chtěli,“ řekl náměstek Rychtecký.

Společnost celý článek
13.4.

OC Futurum startuje víkendový vědomostní kvíz o tisíce korun

Každý, kdo od 13. do 22. dubna v královéhradeckém centru Futurum nakoupí a o víkendu registruje účtenku v hodnotě alespoň 500 Kč, bude mít šanci zhodnotit své znalosti.

Společnost celý článek
30.3.

Záchranáři v podzemí pevnosti Bouda

Pohyb psa v takovémto prostředí prozrazují jeho pánovi jen svítící diody a rolničky na obojku.

Společnost celý článek
8.6.

Hejtman odstartoval Zdravou a nemocnou přírodu

Vyhlašovatelem soutěže je Pardubický kraj společně se Správou a údržbou silnic Pardubického kraje.

Společnost celý článek
26.7.

Policisté jezdí "sanitkou"

Dříve, než policisté do vozidla rychlé zdravotnické pomoci nastoupí, účastní se krátké teoretické přednášky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting