Hejtman Toman naslouchal lidu Králicka

19.6.

Hejtman Toman naslouchal lidu Králicka

Hejtman Toman naslouchal lidu Králicka

Hejtman Toman naslouchal lidu Králicka

Do nejsevernějšího koutu Pardubického kraje zavítal v rámci svých „inspekčních“ cest hejtman Pardubického kraje Ivo Toman. V úterý 17. června navštívil region Králicka. „Při nástupu do funkce hejtmana jsem si jako jedno z předsevzetí vzal za úkol objet všech patnáct obcí s rozšířenou působností, které v kraji máme, abych si rozšířil pohled na kraj, zjistil názor „z venku“ a pokusil se zjistit, co je třeba ve vztazích obec–kraj vylepšit,“ řekl hejtman starostům obcí Králicka, se kterými se v úvodu své celodenní cesty setkal. „Tyto návštěvy mě obohacují. Doposud jsem žil hlavně dopravou, teď mám možnost zjistit, kde máme rezervy i v jiných oblastech a kde musíme ještě přidat,“ dodal Ivo Toman. Představitelé Králík, Lichkova, Mladkova, Dolní Moravy i Červené Vody shodně hovořili o nutnosti podporovat cestovní ruch, který je v současné době největší devizou mikroregionu, i o potřebě vylepšovat infrastrukturu, tedy bydlení, stravování a silnice. Časté výtky směřovaly na adresu státních úřadů a na komplikace s převody státních pozemků na do vlastnictví obcí. „Pardubický kraj turistiku na Králicku hojně podporuje, například dotacemi na turistické stezky a cyklotrasy, vojenské muzeum, vyhlídkové věže, ale i informační centra a podobně. Snažíme se tady investovat také velké peníze do modernizací přístupových cest. Přesto si odsud odvážím i několik připomínek právě k silnicím,“ uvedl Toman. Starostové hejtmana informovali kupříkladu o stavu silnice I/43 z Červené Vody do Králík, která podle jejich názoru potřebuje urychlenou rekonstrukci. Ten přislíbil, že podnět předá Ředitelství silnic a dálnic ČR. Sám se rovněž zaměří i na další připomínky – třeba na již probíhající opravu krajského mostu v Mladkově nebo na stav silnic z Mladkova do Lichkova či z Králík do Čeveného Potoka. „Velmi dobrý dojem jsem měl také z návštěvy čtyř firem v tomto regionu. S potěšením jsem uvítal, že všechny mají rozvojové plány do budoucna a že dohromady zaměstnávají několik set lidí. I díky nim nezaměstnanost na Králicku klesla. Od všech majitelů jsem však slyšel i stesky – mají nedostatek kvalifikovaných lidí, a to jak technicky, tak i jazykově vybavených,“ dodal hejtman. Ivo Toman tak navštívil textilní společnosti INCOT v Králíkách a INTERCOLOR se sídlem v Bílé Vodě, dále firmu z oblasti automobilového průmyslu Autoliv Stakupress v Králíkách a Kartáčovny Červená Voda. Milým zpestřením byla pro hejtmana i návštěva v Domově důchodců sv. Zdislavy v Červené Vodě, kde se setkal nejen s vedením, ale zejména s obyvateli domova. Během přibližně půlhodinového povídání se senioři zajímali především o zdravotnictví, hospodaření nemocnic a jejich transformaci na akciové společnosti.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.6.

Podorlický region se připravuje na Čermenské slavnosti

Čermenské slavnosti se konají pravidelně od roku 1989 jako nesoutěžní přehlídka českých i zahraničních folklorních souborů pod záštitou Pardubického kraje a Folklorního sdružení ČR.

Společnost celý článek
6.5.

Pardubáci jsou vesměs spokojeni

Největším problémem Pardubic je podle mínění občanů doprava; uvedla ji více než pětina lidí (22 %).

Společnost celý článek
28.11.

Otevření haly v České Třebové se blíží, další projekty Na Skále budou navazovat

Výstavba nové tělocvičny je pro kultivaci celé oblasti jen prvním krokem, další by měly následovat. „Nezbytná je rekonstrukce atletické dráhy a vůbec celého areálu, protože je léta zanedbávaný. Po nutných opravách by pak v areálu mohli žáci všech škol absolvovat hodiny tělesné výchovy,“ řekl hejtman Netolický a dodal, že město v souvislosti s výstavbou nové tělocvičny upravilo její okolí a vybudovalo nezbytné parkoviště.

Společnost celý článek
25.4.

Další internetová diskuse s primátorem

„Na internetovou diskusi s lidmi se už těším. Jsem rád, že se lidé o dění ve městě zajímají,“

Společnost celý článek
13.9.

Kam na polední meníčko v Pardubicích?

Proč ztrácet čas hledáním na jednotlivých webových stránkách konkrétních restaurací, když můžete mít všechny Vaše oblíbené restaurace a jejich polední menu jako na dlani na jedné adrese.

Společnost celý článek
1.12.

Soud za žáby pomalu spěje do konce

Důležité je, aby se z kauzy poučily i kontrolní orgány a podobným případům zabránily včas.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting