Hejtman Toman naslouchal lidu Králicka

19.6.

Hejtman Toman naslouchal lidu Králicka

Hejtman Toman naslouchal lidu Králicka

Hejtman Toman naslouchal lidu Králicka

Do nejsevernějšího koutu Pardubického kraje zavítal v rámci svých „inspekčních“ cest hejtman Pardubického kraje Ivo Toman. V úterý 17. června navštívil region Králicka. „Při nástupu do funkce hejtmana jsem si jako jedno z předsevzetí vzal za úkol objet všech patnáct obcí s rozšířenou působností, které v kraji máme, abych si rozšířil pohled na kraj, zjistil názor „z venku“ a pokusil se zjistit, co je třeba ve vztazích obec–kraj vylepšit,“ řekl hejtman starostům obcí Králicka, se kterými se v úvodu své celodenní cesty setkal. „Tyto návštěvy mě obohacují. Doposud jsem žil hlavně dopravou, teď mám možnost zjistit, kde máme rezervy i v jiných oblastech a kde musíme ještě přidat,“ dodal Ivo Toman. Představitelé Králík, Lichkova, Mladkova, Dolní Moravy i Červené Vody shodně hovořili o nutnosti podporovat cestovní ruch, který je v současné době největší devizou mikroregionu, i o potřebě vylepšovat infrastrukturu, tedy bydlení, stravování a silnice. Časté výtky směřovaly na adresu státních úřadů a na komplikace s převody státních pozemků na do vlastnictví obcí. „Pardubický kraj turistiku na Králicku hojně podporuje, například dotacemi na turistické stezky a cyklotrasy, vojenské muzeum, vyhlídkové věže, ale i informační centra a podobně. Snažíme se tady investovat také velké peníze do modernizací přístupových cest. Přesto si odsud odvážím i několik připomínek právě k silnicím,“ uvedl Toman. Starostové hejtmana informovali kupříkladu o stavu silnice I/43 z Červené Vody do Králík, která podle jejich názoru potřebuje urychlenou rekonstrukci. Ten přislíbil, že podnět předá Ředitelství silnic a dálnic ČR. Sám se rovněž zaměří i na další připomínky – třeba na již probíhající opravu krajského mostu v Mladkově nebo na stav silnic z Mladkova do Lichkova či z Králík do Čeveného Potoka. „Velmi dobrý dojem jsem měl také z návštěvy čtyř firem v tomto regionu. S potěšením jsem uvítal, že všechny mají rozvojové plány do budoucna a že dohromady zaměstnávají několik set lidí. I díky nim nezaměstnanost na Králicku klesla. Od všech majitelů jsem však slyšel i stesky – mají nedostatek kvalifikovaných lidí, a to jak technicky, tak i jazykově vybavených,“ dodal hejtman. Ivo Toman tak navštívil textilní společnosti INCOT v Králíkách a INTERCOLOR se sídlem v Bílé Vodě, dále firmu z oblasti automobilového průmyslu Autoliv Stakupress v Králíkách a Kartáčovny Červená Voda. Milým zpestřením byla pro hejtmana i návštěva v Domově důchodců sv. Zdislavy v Červené Vodě, kde se setkal nejen s vedením, ale zejména s obyvateli domova. Během přibližně půlhodinového povídání se senioři zajímali především o zdravotnictví, hospodaření nemocnic a jejich transformaci na akciové společnosti.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.6.

Silniční testy na ochranu lidí i zvěře

Nejen v Pardubickém kraji působí problémy v silničním provozu střety vozidel se zvěří.

Společnost celý článek
9.5.

Ptejte se vicehejtmana

První dotazy bude možné vicehejtmanovi adresovat už od 8. hodiny ranní.

Společnost celý článek
11.11.

Romana Línka ocení biskup Duka

Tento slavnostní akt proběhne v pátek 13. listopadu v 18.30 hodin při bohoslužbě v katedrále Svatého Ducha v Hradci Králové.

Společnost celý článek
10.3.

Emma nakonec pustošila víc než Kirill

Podle prvních odhadů vichřice v lesních porostech napáchala zhruba osmkrát větší škodu než loňský orkán Kirill.

Společnost celý článek
23.3.

Penízky do dózy nepatří

Neznámý muž v době, kdy mu kopírovala požadované dokumenty, odcizil obálku i s finanční hotovostí 33 tisíc korun.

Společnost celý článek
23.9.

Mezinárodní cvičení pořádkových jednotek

Policisté si tak navzájem předávali zkušenosti a cvičili rozmanité situace, se kterými se během své činnosti setkávají, jako jsou více či méně poklidné pochody radikálů, napadení demonstrace, vyklizení squatu nebo zákrok na koncertu skupin s extrémistickým zaměřením.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting