Hejtman Toman naslouchal lidu Králicka

19.6.

Hejtman Toman naslouchal lidu Králicka

Hejtman Toman naslouchal lidu Králicka

Hejtman Toman naslouchal lidu Králicka

Do nejsevernějšího koutu Pardubického kraje zavítal v rámci svých „inspekčních“ cest hejtman Pardubického kraje Ivo Toman. V úterý 17. června navštívil region Králicka. „Při nástupu do funkce hejtmana jsem si jako jedno z předsevzetí vzal za úkol objet všech patnáct obcí s rozšířenou působností, které v kraji máme, abych si rozšířil pohled na kraj, zjistil názor „z venku“ a pokusil se zjistit, co je třeba ve vztazích obec–kraj vylepšit,“ řekl hejtman starostům obcí Králicka, se kterými se v úvodu své celodenní cesty setkal. „Tyto návštěvy mě obohacují. Doposud jsem žil hlavně dopravou, teď mám možnost zjistit, kde máme rezervy i v jiných oblastech a kde musíme ještě přidat,“ dodal Ivo Toman. Představitelé Králík, Lichkova, Mladkova, Dolní Moravy i Červené Vody shodně hovořili o nutnosti podporovat cestovní ruch, který je v současné době největší devizou mikroregionu, i o potřebě vylepšovat infrastrukturu, tedy bydlení, stravování a silnice. Časté výtky směřovaly na adresu státních úřadů a na komplikace s převody státních pozemků na do vlastnictví obcí. „Pardubický kraj turistiku na Králicku hojně podporuje, například dotacemi na turistické stezky a cyklotrasy, vojenské muzeum, vyhlídkové věže, ale i informační centra a podobně. Snažíme se tady investovat také velké peníze do modernizací přístupových cest. Přesto si odsud odvážím i několik připomínek právě k silnicím,“ uvedl Toman. Starostové hejtmana informovali kupříkladu o stavu silnice I/43 z Červené Vody do Králík, která podle jejich názoru potřebuje urychlenou rekonstrukci. Ten přislíbil, že podnět předá Ředitelství silnic a dálnic ČR. Sám se rovněž zaměří i na další připomínky – třeba na již probíhající opravu krajského mostu v Mladkově nebo na stav silnic z Mladkova do Lichkova či z Králík do Čeveného Potoka. „Velmi dobrý dojem jsem měl také z návštěvy čtyř firem v tomto regionu. S potěšením jsem uvítal, že všechny mají rozvojové plány do budoucna a že dohromady zaměstnávají několik set lidí. I díky nim nezaměstnanost na Králicku klesla. Od všech majitelů jsem však slyšel i stesky – mají nedostatek kvalifikovaných lidí, a to jak technicky, tak i jazykově vybavených,“ dodal hejtman. Ivo Toman tak navštívil textilní společnosti INCOT v Králíkách a INTERCOLOR se sídlem v Bílé Vodě, dále firmu z oblasti automobilového průmyslu Autoliv Stakupress v Králíkách a Kartáčovny Červená Voda. Milým zpestřením byla pro hejtmana i návštěva v Domově důchodců sv. Zdislavy v Červené Vodě, kde se setkal nejen s vedením, ale zejména s obyvateli domova. Během přibližně půlhodinového povídání se senioři zajímali především o zdravotnictví, hospodaření nemocnic a jejich transformaci na akciové společnosti.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.8.

Pardubický kraj bude udělovat školním jídelnám vlastní hvězdy

Novou motivací bude jídelnám i možnost získat ne sice michelinskou, ale krajskou Hvězdu Pardubického kraje, která bude kvalitu jídelny stvrzovat.

Společnost celý článek
18.2.

Komise asociace na Arnoštovi: kraje na zvýšené DPH spíše doplácejí

Komise se zabývala návrhem nového zákona z dílny Ministerstva financí o rozpočtovém určení daní krajů. Hovořilo se také o rozpočtech měst a obcí.

Společnost celý článek
21.12.

Staňte se symbolickými adoptivními rodiči

Můžete tak získat netradiční dárek nebo mile překvapit své přátele a známé.

Společnost celý článek
28.11.

Mladá kuchařka z Chrudimi zamířila do finále soutěže Svačina roku

Úkolem 15 finalistů je připravit naživo svůj originální recept zdravé, chutné a originální svačinky za použití výrobků Rio Mare. Na vytvoření moderní tuňákové svačinky mají časový limit 20 minut. Porotci budou hodnotit nejen chuť a přípravu, ale také nápad a foodstyling.

Společnost celý článek
29.5.

Běžci vzpomínali na události před 70 lety

Raritou mezi běžci půlmaratonu byli 85letý Jiří Soukup, který úspěšně dokončil trať čtvrthodiny před limitem.

Společnost celý článek
30.9.

Město podpořilo dotacemi nemocnici a LDN v Rybitví

Léčebna měla do této chvíle k dispozici dva sanitní vozy, přičemž jeden z nich zakoupila jako již starší vozidlo. „Oprava staršího vozu by byla neekonomická a zbývající sanitní vůz nedokáže pokrýt požadavky všech pacientů. Město navíc nedisponuje podobným zařízením pro dlouhodobě nemocné, i proto jsme se tento záměr rozhodli podpořit,“ podotýká náměstek Rychtecký.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting