Hejtman Toman přivítal NET Vlak

20.3.

Hejtman Toman přivítal NET Vlak

NET Vlak, počítačová učebna v železničním voze, zastavil včera dopoledne ve stanici Rosice nad Labem. Přímo na nádraží jej přivítal hejtman Pardubického kraje Ivo Toman a také členka krajské rady Jana Smetanová. NET Vlak je společným projektem Českých drah a Chráněného ICT pracoviště Deep. Jeho cílem je především začlenění zdravotně postižených do světa zdravých. Přímo ve vlaku je lektoři učí pracovat s internetem, jak vyhledávat v jízdních řádech IDOS, jak na síti rezervovat jízdenky a služby pro hendikepované nebo jak nakupovat jízdenky prostřednictvím eShopu Českých drah. V rámci Pardubického kraje se do projektu zapojila i speciální škola Svítání. „Žijeme v době internetu a znalost práce s ním se stává nezbytností. Projekt, který jej přibližuje i lidem hendikepovaným, navíc formou velice praktickou a denně využitelnou, má můj velký obdiv a podporu,“ uvedl po návratu z Rosic Ivo Toman. „Potenciál této akce vidím také ve zvýšeném využívání veřejné dopravy, což jako člověk zodpovědný za dopravu v kraji také velice vítám. Když už se pohybujeme v prostředí železnice, mohu jednoznačně říct, že tento projekt má ode mě zelenou,“ dodal Toman. V Pardubicích bude internetový vlak stát ještě dnešní den, poté se přesune do Boskovic, kde svoji cestu pro tento rok končí. Pouť po republice zahájil vlak 10. března v Brně a v dalších dnech zastavil v Blansku, Svitavách, Praze či Hradci Králové.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.10.

Moravská Třebová má poprvé „svého hejtmana“

Úspěch Radka Martínka těší především obyvatelé Moravské Třebové.

Společnost celý článek
5.10.

Město bude žít kulturou

Ve festivalovém programu ani letos nechybí řada koncertů, Tančírna - nesoutěžní přehlídka tanečních souborů, Dny medu, Pernštýnské tržiště nebo sraz historických vozidel, při němž budou po historickém centru korzovat elegantní dámy a vyšňoření šoféři v dobových kostýmech.

Společnost celý článek
22.11.

Setkáváte se s domácím násilím? Nasloucháme Vám…

Zajímáte se jako profesionál o tuto problematiku? Neváhejte a zavolejte do intervenčního centra ve vašem kraji.

Společnost celý článek
13.6.

Zpěvák slavné skupiny Queen Freddie Mercury opět ožil! Díky swingovým „Pirátům“ z východních Čech

Šéfa swingujících Pirátů napadlo oživit téměř zapomenutý klenot z roku 1976, skladbu Man From Manhattan, na níž zpívá a hraje na piano Freddie Mercury a na kytaru jeho „parťák“ ze skupiny Queen Brian May.

Společnost celý článek
31.3.

Děti žijí uměním – celostátní happening základních uměleckých škol ZUŠ Open oznamuje program

Detailní program ZUŠ Open 2017 v úterý 30. května 2017 a mapa jednotlivých míst konání je k dispozici na www.zusopen.cz. Celostátní happening pro širokou veřejnost inicioval Nadační fond Magdaleny Kožené s cílem otevřít ve společn Mezzosopranistka Magdalena Kožená iniciovala podporu základních uměleckých škol jako světově jedinečného konceptu uměleckého vzdělávání založením nadačního fondu na začátku roku 2016. V loňském roce se za účasti pěvkyně uskutečnil první galakoncert, jehož výtěžek je určen na celostátní happening základních uměleckých škol ZUŠ Open, který proběhne v úterý 30. května 2017. Členem správní rady fondu a spolupatronem akce je také generální ředitel České filharmonie David Mareček. Více podrobností o aktivitách fondu na www.nfkozena.cz. ZUŠ OPEN pořádá:osti debatu o důležitosti a pozitivní roli, kterou hraje umělecké vzdělávání v rozvoji dětské osobnosti.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting