Hejtman vyzval náměstka Drymla k odstoupení

6.1.

Hejtman vyzval náměstka Drymla k odstoupení

Hejtman vyzval náměstka Drymla k odstoupení

Hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc v pondělí 5. ledna vyzval Vladimíra Drymla, aby opustil funkce, které zastává ve vedení kraje. Odejít má z postu prvního náměstka a radního pro oblast zdravotnictví. Funkce má podle hejtmana složit do středy 7. ledna do zahájení schůze Rady Královéhradeckého kraje. Hejtman k tomu Vladimíra Drymla vyzval v souvislosti s mediální kauzou, která byla zveřejněna koncem loňského roku. „Pan doktor Dryml byl dosud velice schopný politik a jeho odborné schopnosti v oblasti zdravotnictví jsou mimořádné. Zveřejněná mediální kauza však přinesla velmi závažná zjištění o jeho osobním selhání, kterého by se politik v takto vysokých funkcích neměl dopustit,“ uvedl královéhradecký hejtman Lubomír Franc. „V očích veřejnosti by mohla budoucí rozhodnutí krajské rady v případě jeho setrvání působit značně nevěrohodně. Pan vicehejtman byl dosud významným členem našeho týmu, a také proto mne celá záležitost velice mrzí,“ dodal Franc. Hejtman ve své výzvě náměstkovi rovněž uvedl, že rozhodnutí a kroky, jenž bude třeba učinit v oblasti krajského zdravotnictví, se musí opírat o nezpochybnitelnou a legitimní autoritu jejího gestora.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.10.

Nové kolumbárium vzniká na centrálním hřbitově

Pro zvýšení komfortu bude pietní místo vybaveno lavičkami a pietně nasvíceno.

Společnost celý článek
9.6.

Dánský donátor chrudimské šicí dílny navštívil Šanci pro Tebe, prohlédl si dílnu i obchůdek

V současné chvíli pracuje v šicí dílně na tréninkovém místě jedna klientka, pracovní poměr na půl úvazku zde našla i další pracovnice, jejíž místo podpořil Úřad práce v rámci projektu Aktivní politika zaměstnanosti. K dalším zaměstnancům dílny pak patří vedoucí šicí dílny a sociální pracovnice.

Společnost celý článek
8.1.

Digitální detektory alkoholu do škol v Litomyšli

Ze zkušenosti pedagogů v celé České republice vyplývá, že alkohol není výjimečnou záležitostí ani na základních školách.

Společnost celý článek
9.6.

Vyhlášení vítězů soutěže Zač je v Pardubicích perník

Děti plnily písemné znalostní i tvořivé úkoly. Nejzajímavější výstupy budou na podzim vystaveny v pardubickém infocentru.

Společnost celý článek
4.5.

Svojanov odhaluje svoji původní architekturu

Řemeslníci také postupně odkrývají zdivo zříceniny, které se ukrývalo pod betonovou omítkou paláce.

Společnost celý článek
17.10.

Dvaadvacátý ročník festivalu Kytara napříč žánry představí špičkové kytaristy z Austrálie, USA i Evropy

KYTARA NAPŘÍČ ŽÁNRY Pořádá Stanislav Barek s finanční podporou hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Svazu autorů a interpretů a města Pardubice

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting