Hejtman zatlačil na pojišťovny, sestry si polepší

31.8.

Hejtman zatlačil na pojišťovny, sestry si polepší

Hejtmanu Pardubického kraje Radko Martínkovi se minulý týden podařilo vyjednat se zdravotními pojišťovnami termín, kdy poukážou nemocnicím peníze na platy zdravotních sester a porodních asistentek. Michal Provazník (Všeobecná zdravotní pojišťovna /VZP/), Josef Diesel (Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR) a Robert Todt (Vojenská zdravotní Ppojišťovna) slíbili, že peníze pošlou ještě do konce srpna. „VZP už předložila konkrétní měsíční částku určenou na stabilizaci středního zdravotnického personálu v krajských nemocnicích,“ řekl hejtman, jak se rýsuje řešení o navýšení platů. Všeobecným sestrám a porodním asistentkám, kterých pracuje v krajských zdravotnických zařízeních přes dva tisíce, se zvýší platy průměrně o 1800 korun, což činí ministerstvem slíbených 15 procent.        Sestry dostanou přidáno stejnou částku na hlavu bez rozdílu, zda pracují ve fakultní nebo krajské nemocnici. O spravedlivý přístup se zasadil Radko Martínek s kolegy hejtmany u ministryně zdravotnictví Dany Juráskové „Požadoval jsem, aby měly zaručenou částku v základu tarifní složky,“ připomněl  hejtman obsah schůzky na ministerstvu. „Nakonec zůstalo jen u slibů. Když si sestry při mých inspekčních cestách po nemocnicích stěžovaly na nízké ohodnocení, napsal jsem ministryni urgentní dopis a zároveň jsem  požádal o pomoc českého premiéra,“ zrekapituloval hejtman postup, jak se snažil dosáhnout slíbeného zvýšení platů, které ministerstvo deklarovalo už od 1. července tohoto roku.      Krajské nemocnice a zdravotnická zařízení obdrží ve 2. pololetí 2009 od VZP více než 5 milionů korun měsíčně na stabilizaci platů všeobecných sester a porodních asistentek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.1.

Aglomerace má připravené výzvy na více než jeden a půl miliardy

Hradecko-pardubická aglomerace pokračuje ve svém úspěšném naplňování schválené strategie ITI. Už v roce 2016 vypsala jako první ze sedmi aglomerací v České republice výzvy pro předkládání projektů a do současné doby schválila realizaci osmi významných aglomeračních projektů za téměř 278 milionů korun. „Řídicí výbor ITI schválil například výstavbu dopravního terminálu v Přelouči, nákupy speciálních trolejbusů v Hradci Králové a Pardubicích nebo projekt Státní vědecké knihovny v Hradci králové na ukládání a zálohování digitálních dokumentů,“ říká předseda Řídicího výboru ITI (ŘV ITI) a primátor města Pardubic Martin Charvát.

Společnost celý článek
8.12.

Výstava, kde hlavní roli hraje pivo

Návštěvník si může prohlédnout propagační filmy pivovarů z Hlinska a Pardubic a film z Velkých Popovic z roku 1934, představující tehdejší výrobu, ale také si přečíst nebo zakoupit noviny Pivovarský kurýr, vydané k této příležitosti a seznámit se s mnoha zajímavostmi, které s pivovarnictvím souvisely, nebo třeba ochutnat dva druhy sladu, odvážlivci i extrémně hořký granulovaný chmel.

Společnost celý článek
13.6.

V Kosatci se chystá rychloseznamka sociálních služeb

Partnerství, které se podaří navázat, může být přínosem jak pro samotné organizace, tak zejména pro jejich klienty.

Společnost celý článek
31.8.

Otevírají se dva areály financované Evropou

Areál využije kromě dětí ze základní a mateřské školy také mládež, matky s nejmenšími dětmi a senioři.

Společnost celý článek
31.10.

Týden vědy a techniky

Pokud se zajímáte spíše o vesmír a astronautiku, nadšenci ze sdružení UTesla pro vás v rámci festivalu na čtvrtek 9. 11. připravili workshop, při kterém mimo jiné zjistíte, z čeho jsou postaveny vesmírné sondy.

Společnost celý článek
3.10.

A je to....

Zákazníkům z těchto obcí přinášejí více jak 2000 položek hlavně čerstvého sortimentu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting