Hejtman zatlačil na pojišťovny, sestry si polepší

31.8.

Hejtman zatlačil na pojišťovny, sestry si polepší

Hejtmanu Pardubického kraje Radko Martínkovi se minulý týden podařilo vyjednat se zdravotními pojišťovnami termín, kdy poukážou nemocnicím peníze na platy zdravotních sester a porodních asistentek. Michal Provazník (Všeobecná zdravotní pojišťovna /VZP/), Josef Diesel (Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR) a Robert Todt (Vojenská zdravotní Ppojišťovna) slíbili, že peníze pošlou ještě do konce srpna. „VZP už předložila konkrétní měsíční částku určenou na stabilizaci středního zdravotnického personálu v krajských nemocnicích,“ řekl hejtman, jak se rýsuje řešení o navýšení platů. Všeobecným sestrám a porodním asistentkám, kterých pracuje v krajských zdravotnických zařízeních přes dva tisíce, se zvýší platy průměrně o 1800 korun, což činí ministerstvem slíbených 15 procent.        Sestry dostanou přidáno stejnou částku na hlavu bez rozdílu, zda pracují ve fakultní nebo krajské nemocnici. O spravedlivý přístup se zasadil Radko Martínek s kolegy hejtmany u ministryně zdravotnictví Dany Juráskové „Požadoval jsem, aby měly zaručenou částku v základu tarifní složky,“ připomněl  hejtman obsah schůzky na ministerstvu. „Nakonec zůstalo jen u slibů. Když si sestry při mých inspekčních cestách po nemocnicích stěžovaly na nízké ohodnocení, napsal jsem ministryni urgentní dopis a zároveň jsem  požádal o pomoc českého premiéra,“ zrekapituloval hejtman postup, jak se snažil dosáhnout slíbeného zvýšení platů, které ministerstvo deklarovalo už od 1. července tohoto roku.      Krajské nemocnice a zdravotnická zařízení obdrží ve 2. pololetí 2009 od VZP více než 5 milionů korun měsíčně na stabilizaci platů všeobecných sester a porodních asistentek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.6.

Krajské ředitelství a Územní odbor Pardubice otevřely své brány veřejnosti.

Návštěvníkům ukázali prostory stálé služby Obvodního oddělení Pardubice 1, pracoviště kriminalistických techniků a policejní cely. O své náplni práce poskytoval zajímavé informace kolega ze Služby kriminální policie a vyšetřování.

Společnost celý článek
9.10.

V Pardubicích se pije „odložené kafe“

Hlavním smyslem Coffeeshare je podpora sociálně nejslabších a jejich začlenění do společnosti. „Je to příležitost pro všechny šťastnější ukázat svou spoluúčast a pokusit se v prostředí kavárny vytvořit prostor pro solidární společenství lidí, bez ohledu na aktuální sociální situaci člověka. Zavěšená káva je tu pro každého, kdo je ve finanční tísni,“ říká Petra Trachtmanová.

Společnost celý článek
27.6.

Žáci ze Základní školy Pardubice - Spořilov přichystali cirkusové představení a cirkusový časopis pro děti v Pardubické nemocnici.

Díky mezinárodní spolupráci a online komunikaci přes internet tedy vznikl i časopis, který shrnuje veškeré aktivity dětí v rámci tohoto projektu. Obsahuje křížovky, kvízy, obrázky, vystřihovánky a mnoho dalšího s cirkusovou tématikou. Přispěli do něho žáci ze všech deseti zúčastněných českých a slovenských škol.

Společnost celý článek
24.7.

Dopravní kontroly na silnicích v Pardubickém kraji

Během kontrol zjistili 421 přestupků a 2 trestné činy v souvislosti s jízdou pod vlivem alkoholu. V celkem 396 případech řešili strážci zákona protiprávní jednání v rámci blokového řízení blokovou pokutou v celkové výši 170.600 korun.

Společnost celý článek
3.12.

Zastupitelé Pardubic zvolili nové radní

Sociální demokraté, ani jiný politický subjekt zastoupený v zastupitelstvu Pardubic, svého kandidáta nenominovali.

Společnost celý článek
27.1.

Generál Verner přijede diskutovat o letišti Pardubice

Konference proběhne v úterý 2. února od 9 hodin v rytířském sálu Mázhaus na zámku v Pardubicích.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting