Hejtmani apelují na vládu a lékaře

10.2.

Hejtmani apelují na vládu a lékaře

Hejtmani apelují na vládu a lékaře

Členové Bezpečnostní rady státu se v úterý 8. února sešli s hejtmany kvůli situaci ve zdravotnictví. Že je Česká republika na krizové scénáře připravena, oznámil totiž premiér Petr Nečas. Pardubický hejtman Radko Martínek svolal ve středu 9. února tiskovou konferenci, na které sdělíl novinářům, jak chce kraj zajistit neodkladnou a akutní péči v kraji.      Předseda Asociace krajů Michal Hašek po jednání na Bezpečnostní radě uvedl: "Vyzvali jsme vládu premiéra Nečase, aby se s lékaři a s lékařskými odbory dohodla. Jen tak nebudou ohroženy životy pacientů." Asociace navrhla čtyři konkrétní opatření, která jsou realizovatelná v krátké době: 1. Zvýšení záloh pro regionální nemocnice už od března letošního roku v platbách od zdravotních pojišťoven. 2. Zrušení zbytečných a komplikovaných smluvních vztahů se zdravotními pojišťovnami, zejména tzv. přílohy číslo 2, kterou musely podepsat všechny nemocnice a která všechny zbytečně svazuje v řešení celé situace. 3. Vytvoření jednoduché a jednotné tarifní tabulky pro odměňování lékařů ve všech typech veřejných nemocnic, tedy. jak státních, tak krajských nebo městských. Se závazkem, že kraje jsou schopny takovýto systém v krátké době zavést také v nemocnicích, které mají právní formu obchodních společností. Podmínkou je, že takováto jednoduchá tarifní tabulka bude obsahovat navýšení platů pro lékaře v té tarifní části a to od 5 do 8 tisíc korun. 4. Vytvoření jednotného lůžkového fondu v nemocnicích.      Hejtmani vyjádřili rovněž pochopení pro systémové požadavky, se kterými přišli lékaři, zároveň ale vyzvali všechny lékaře, kteří podali výpovědi v českých nemocnicích, aby změnili formu svého protestu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.3.

Vichřice a déšť trápily i Pardubický kraj

V celém kraji jako v jednom ze čtyř českých regionů vyhlásili stav nouze.

Společnost celý článek
28.2.

Rozšíření rybitevské spalovny má bránit územní plán

Poté, co v roce 2011 Nejvyšší správní soud zrušil v územním plánu Rybitví pasáž, která likvidaci odpadu ve zdejší spalovně znemožňovala, zpracovalo Rybitví změnu územního plánu, která v případě zprovoznění roky odstavené spalovny zabrání navýšení její kapacity. Připomínky, které přidá k návrhu město Pardubice, jako dotčený subjekt, konvenují s návrhem obce, ne ale se záměrem majitele, spalovat zde desítky tun nebezpečných odpadů ročně.

Společnost celý článek
16.11.

Plagiáty z Číny na předvánoční trh nedorazí

Zboží ukrývající se v kontejnerech dovážených z Číny odhalili při běžné celní kontrole v rámci celního řízení.

Společnost celý článek
20.6.

Rekordní Burza filantropie! Firmy daly neziskovkám 436 000 korun

„Myšlenka pomoci potřebným na Burze filantropie je stále více doceňována, o tom svědčí zájem donátorů i dalších podporovatelů. Úspěchy sklízí i v zahraničí, letos byla Burza filantropie oceněna jako 3. nejlepší sociální inovace v mezinárodní soutěži SozialMarie. Burza je krásnou ukázkou jak lze elegantně a efektivně pomáhat tam, kde je potřeba,“ zamýšlí se Miluše Horská, senátorka za Pardubicko a Chlumecko, která je také místopředsedkyní pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

Společnost celý článek
18.11.

Elektrárna Chvaletice: největší znečišťovatel v kraji

Arnika žebříčky sestavila již po čtvrté na základě dat ohlášených firmami do Integrovaného registru znečišťování

Společnost celý článek
17.2.

Kulturní centrum Pardubice má novou ředitelku

„Paní Ondroušková byla komisí jednomyslně doporučena na pozici ředitelky Kulturního centra, protože splnila všechny požadavky stanovené pro danou pozici a nejlépe ze všech uchazečů prokázala odborné znalosti z oblasti kultury, produkce a cestovního ruchu, dále z oblasti lidských zdrojů, ekonomiky a vícezdrojového financování.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting