Hejtmani apelují na vládu a lékaře

10.2.

Hejtmani apelují na vládu a lékaře

Hejtmani apelují na vládu a lékaře

Členové Bezpečnostní rady státu se v úterý 8. února sešli s hejtmany kvůli situaci ve zdravotnictví. Že je Česká republika na krizové scénáře připravena, oznámil totiž premiér Petr Nečas. Pardubický hejtman Radko Martínek svolal ve středu 9. února tiskovou konferenci, na které sdělíl novinářům, jak chce kraj zajistit neodkladnou a akutní péči v kraji.      Předseda Asociace krajů Michal Hašek po jednání na Bezpečnostní radě uvedl: "Vyzvali jsme vládu premiéra Nečase, aby se s lékaři a s lékařskými odbory dohodla. Jen tak nebudou ohroženy životy pacientů." Asociace navrhla čtyři konkrétní opatření, která jsou realizovatelná v krátké době: 1. Zvýšení záloh pro regionální nemocnice už od března letošního roku v platbách od zdravotních pojišťoven. 2. Zrušení zbytečných a komplikovaných smluvních vztahů se zdravotními pojišťovnami, zejména tzv. přílohy číslo 2, kterou musely podepsat všechny nemocnice a která všechny zbytečně svazuje v řešení celé situace. 3. Vytvoření jednoduché a jednotné tarifní tabulky pro odměňování lékařů ve všech typech veřejných nemocnic, tedy. jak státních, tak krajských nebo městských. Se závazkem, že kraje jsou schopny takovýto systém v krátké době zavést také v nemocnicích, které mají právní formu obchodních společností. Podmínkou je, že takováto jednoduchá tarifní tabulka bude obsahovat navýšení platů pro lékaře v té tarifní části a to od 5 do 8 tisíc korun. 4. Vytvoření jednotného lůžkového fondu v nemocnicích.      Hejtmani vyjádřili rovněž pochopení pro systémové požadavky, se kterými přišli lékaři, zároveň ale vyzvali všechny lékaře, kteří podali výpovědi v českých nemocnicích, aby změnili formu svého protestu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.4.

Pardubické bienále Fakulty filozofické ovládne gastronomie

Setkání odborníků ukáže pohled na gastronomii v geokulturních a geopolitických souřadnicích Evropy. Snaha nevnímat potraviny jen jako produkt spotřeby či fyziologickou nutnost, ale naopak spatřovat je v širších souvislostech, může přispět k jejich mezioborovému zhodnocení a tím také napomoci hlubšímu porozumění dynamiky historického i sociokulturního vývoje starého kontinentu od jeho dějinných počátků po naši současnost.

Společnost celý článek
2.6.

Ženy v kokpitech

Zajímavostí také je, že na Aviatické pouti se tento sedmdesát pět let starý letoun premiérově představí s českou poznávací značkou OK-BSC, jež získal letos na počátku května. Druhým letounem, představeným v tomto komponovaném bloku v pilotáži ženy, bude Boeing Stearman, který nám ve vzduchu předvede Olga Benešová. Žlutý dvouplošník vyrobený v roce 1943 i pilotka jsou z plzeňského sdružení Classic Trainers, odkud do programu přiletí ještě Stinson AT 19 Reliant Mk.IIIa. Ten bude mít v Pardubicích českou i evropskou veřejnou premiéru.

Společnost celý článek
3.2.

Vedení bezpečností rady je v pohotovosti

Správci vodních toků průběžně monitorují hladiny přehradních nádrží, odkud vypouštějí vodu.

Společnost celý článek
2.7.

Finalisté soutěže Vesnice roku 2014 jsou kompletní

Letní měsíce budou pro finalisty nejen plné příprav na celostátní hodnocení, ale také na krajské slavnosti, kam jsou zváni zástupci vyhlašovatelů a spoluvyhlašovatelů soutěže, ale také ostatní soutěžící obce, které si zde převezmou svá ocenění.

Společnost celý článek
10.8.

Ústecká nemocnice: první zastávka inspekčního týmu

Dlouhodobě napjatá personální situace se týká jak zdravotnických, tak i nezdravotnických profesí.

Společnost celý článek
27.11.

Kola od českých dárců přinášejí radost a vzdělání dětem v Gambii

Kola byla sesbírána, opravena a přepravena do Gambie díky obecně prospěšné společnosti Kola pro Afriku a obrovskému množství dárců a dobrovolníků z celé ČR, bez kterých by takováto činnost nebyla možná.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting