Hejtmani apelují na vládu a lékaře

10.2.

Hejtmani apelují na vládu a lékaře

Hejtmani apelují na vládu a lékaře

Členové Bezpečnostní rady státu se v úterý 8. února sešli s hejtmany kvůli situaci ve zdravotnictví. Že je Česká republika na krizové scénáře připravena, oznámil totiž premiér Petr Nečas. Pardubický hejtman Radko Martínek svolal ve středu 9. února tiskovou konferenci, na které sdělíl novinářům, jak chce kraj zajistit neodkladnou a akutní péči v kraji.      Předseda Asociace krajů Michal Hašek po jednání na Bezpečnostní radě uvedl: "Vyzvali jsme vládu premiéra Nečase, aby se s lékaři a s lékařskými odbory dohodla. Jen tak nebudou ohroženy životy pacientů." Asociace navrhla čtyři konkrétní opatření, která jsou realizovatelná v krátké době: 1. Zvýšení záloh pro regionální nemocnice už od března letošního roku v platbách od zdravotních pojišťoven. 2. Zrušení zbytečných a komplikovaných smluvních vztahů se zdravotními pojišťovnami, zejména tzv. přílohy číslo 2, kterou musely podepsat všechny nemocnice a která všechny zbytečně svazuje v řešení celé situace. 3. Vytvoření jednoduché a jednotné tarifní tabulky pro odměňování lékařů ve všech typech veřejných nemocnic, tedy. jak státních, tak krajských nebo městských. Se závazkem, že kraje jsou schopny takovýto systém v krátké době zavést také v nemocnicích, které mají právní formu obchodních společností. Podmínkou je, že takováto jednoduchá tarifní tabulka bude obsahovat navýšení platů pro lékaře v té tarifní části a to od 5 do 8 tisíc korun. 4. Vytvoření jednotného lůžkového fondu v nemocnicích.      Hejtmani vyjádřili rovněž pochopení pro systémové požadavky, se kterými přišli lékaři, zároveň ale vyzvali všechny lékaře, kteří podali výpovědi v českých nemocnicích, aby změnili formu svého protestu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.1.

Střet s vlakem řidič Nissanu nepřežil

Vlak, který jel od Chocně, táhl vozidlo po nárazu ještě přibližně 300 metrů.

Společnost celý článek
23.4.

AFI Palác vítá jaro novými obchody

Do AFI Paláce se stěhují nové prestižní značky. Na své si přijdou třeba milovníci módy a obuvi, ale také nábytku nebo potravinových doplňků pro sportovce.

Společnost celý článek
2.5.

Název neohrozí česko-polskou spolupráci

Již v příštím týdnu by se kvůli novému názvu měla sejít společná pracovní skupina. Pardubický kraj v ní bude zastupovat radní René Živný. Červnová krajská zastupitelstva by pak měla schválit zakládací dokumenty již s novým názvem.

Společnost celý článek
2.2.

Na odškodné při pádech na zmrzlém má spotřebitel právo!!!!

Nakonec vše skončí tak, že pojišťovna klientovi zašle naoko lítostný dopis s tím, že je nastalá situace mrzí.

Společnost celý článek
25.2.

V Domově pod Kuňkou se pustili do rekonstrukce

     Rekonstrukce nijak nenaruší poskytované sociální služby. Demoliční a následné stavební práce znamenají pro uživatele určité omezení. To by mělo trvat dle odhadů do konce roku 2014. „Někteří uživatelé jsou dočasně přestěhováni do určených prostor uvnitř zařízení. Samozřejmě, že jsme si v této situaci vědomi určitého nedostatku pohodlí, nicméně v budoucnu se nám rekonstrukce jistě vyplatí,“ je přesvědčen Tomáš Černík.

Společnost celý článek
30.7.

Koně v přírodě potkati…

I když, kůň úmyslně nikdy člověka nezraní, je třeba být při takovém setkání vždy obezřetný.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting