Hejtmani jednali s vládou, kraj zastupoval náměstek Línek

29.8.

Hejtmani jednali s vládou, kraj zastupoval náměstek Línek

Hejtmani jednali s vládou, kraj zastupoval náměstek Línek

Bez jednoho dne přesně po roce se uskutečnilo společné jednání vlády s hejtmany krajů. Pardubický kraj na jednání zastupoval náměstek hejtmana Roman Línek. Jednání, které začalo pracovním obědem na pozvání premiéra Petra Nečase, se uskutečnilo v zasedacím sále Vlády ČR. Klíčovými tématy byla příprava státního rozpočtu na roku 2012 v oblastech dopravy, sociálních věcí, školství a ministerstva vnitra. Hovořilo se také o politice soudržnosti po roce 2013 a čerpání finančních prostředků z fondů EU či o rozpočtovém určení daní pro kraje i obce. „Trvá rozpor mezi kraji a vládou ohledně financování ztráty osobní vlakové dopravy. Vláda plánuje poslat v roce 2012 pouze 2 miliardy korun místo letošních 2,6 miliardy. Na druhou stranu je dobrou zprávou, že proti původním návrhům ministerstva financí bude na provoz v příštím roce přidáno policii 700 milionů korun a hasičům 200 milionů. A to již zaručí dobrý výkon klíčových složek integrovaného záchranného systému v krajích, včetně našeho Pardubického,“ shrnul hlavní závěry Roman Línek. Ten také dnešní jednání využil k dílčím rozhovorům s ministry zdravotnictví, spravedlnosti, dopravy a ministerstva průmyslu a obchodu. „Ministra Hegera jsem informoval o včerejším podpisu smluv o dalším fungování kardiovaskulárního centra v Pardubické krajské nemocnici a on mi potvrdil, že platí příslib jeho podpory, abychom získali prostředky z evropských fondů. Zároveň na setkání opakovaně zaznívala nutnost vyřešení problematického financování krajských nemocnic v roce 2012, zejména Pardubické krajské nemocnice. Svojí velikostí a specializací je v mnohém podobná nemocnicím fakultním a ve financování se to musí zohlednit,“ upřesnil náměstek Roman Línek část obsahu dnešního jednání.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.6.

Volejbalisté z krajského úřadu bojovali o titul

Nicméně velkou radost udělali Pardubickému kraji volejbalisté, kteří se probojovali po dramatických bojích až do finále.

Společnost celý článek
15.3.

V pondělí začalo v Pardubicích blokové čištění města

Letošní novinkou bude používání zařízení na čištění kanalizačních vpustí.

Společnost celý článek
18.9.

Jubilejní dvacátá Streetmania s hvězdnými hosty opět míří do královéhradeckého Futura

Vyhledávaná show taneční skupiny T-BASS se opět uskuteční na střeše obchodního a zábavního centra Futurum Hradec Králové.

Společnost celý článek
6.10.

Poslední letošní bruslení bude v červené

Peloton bruslařů vyjede v 18:00 hodin a to ze třídy Míru, kde bude i cíl projížďky.

Společnost celý článek
27.5.

Nový domov pro seniory by měl vyrůst ve Štrossově ulici

Pardubice se postupně posouvají v plánování výstavby nového domova pro seniory, který by tak pomohl vyřešit narůstající problémy s kapacitou stávajících zařízení. Z šesti posuzovaných lokalit se na základě podrobných analýz vedení města shodlo, že nejlepší variantou pro umístění nového objektu je areál veterinární kliniky ve Štrossově ulici.

Společnost celý článek
15.5.

Multikulturní týden začíná v latinsko-americkém rytmu

Do Pardubic zavítá jako čestný host Čechoargentinec, Dr. Juan Braun - dobrodruh, novinář a spisovatel, cestovatel a šaman, ale také pedagog na Harvardu a Karlově Univerzitě a poradce zemědělců v Latinské Americe.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting