Historickou budovu Zámku Pardubice zasáhly plameny. Naštěstí jen cvičně

21.4.

Historickou budovu Zámku Pardubice zasáhly plameny. Naštěstí jen cvičně

Ve středu 20. dubna v 9.10 hodin byl na Krajské operační a informační středisko hasičů v Pardubicích oznámen požár na Zámku Pardubice. Plameny začaly šlehat v půdním prostoru při opravě střešní konstrukce v jižní části zámecké budovy. Dělník ze stavební firmy, která opravu střešní konstrukce prováděla, si nevšiml, že od rozbrušovací pily odlétají žhavé okuje a pokračoval dál v práci. Vedoucím práce byl odvolán a po návratu na místo zjistil, že je půdní prostor zakouřen. Pokusil se sám požár zlikvidovat vlastními silami, ale z důvodu zakouření musel místo opustit. Běžel proto na to upozornit svého nadřízeného. Ten se přesvědčil o silném zakouření půdního prostoru a informoval hned stálou službu objektu a následně hasiče.


Na místo vyjeli profesionální hasiči z Pardubic a dále dobrovolní hasiči ze Sezemic a Starého Hradiště. Naštěstí se jednalo o taktické cvičení hasičů.

Památkový objekt využívá Východočeské muzeum Pardubice. Hasiči s velkou opatrností projeli se zásahovými vozidly na první nádvoří. Na druhé nádvoří se již hasičská technika nedostane. Hasiči nasadili potřebný počet proudů k likvidaci cvičného požáru v půdním prostoru zámku. Po zdolání požáru byla vyslána na průzkum skupina hasičů s termokamerou, aby zjistila, zda se požár již nešíří a nejsou někde ještě skrytá ohniska požáru. Následně požár hasiči zlikvidovali.

Cílem cvičení bylo prohloubit schopnosti velitelů jednotek PO při řízení sil a prostředků. Důležité bylo zjistit schopnosti hasičů při pohybu v neznámém prostředí. Prověřeny byly znalosti velitelů a příslušníků HZS stanice Pardubice při hašení požáru výškovou technikou. Hasiči si zopakovali i zdolávání požárů ve vícepodlažních a výškových budovách. Prověřena byla akceschopnost a vybavenost jednotek dobrovolných hasičů ze Sezemic a Starého Hradiště. Při cvičení byla prověřena také funkčnost zdrojů požární vody (hydrantů). Na prvním nádvoří jsou tři hydranty a dva hydranty jsou na druhém nádvoří.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.9.

První poprázdninová diskuse s primátorem Demlem

Stejně jako při předešlé internetové diskusi je primátor připraven odpovědět na všechny dotazy.

Společnost celý článek
5.8.

V Poličce se vrátí zpátky v čase o stodvacet let

Nechte se v rámci prohlídky vtáhnout do časů, kdy nebyly mobilní telefony, výtahy nahrazovaly rumpály a cestou do bytu jste museli zdolat 194 schodů. A co když si dole vzpomenete – vypla jsem žehličku nebo kde mám klíče?

Společnost celý článek
2.11.

Výzva radního Šilara k poslancům a senátorům

Protest má znovu upozornit na nízké výkupní ceny mléka, které jsou 2 až 2,50 koruny pod výrobními náklady.

Společnost celý článek
19.9.

Přírodní silou v období virových infekcí dýchacích cest a chřipkových vln. Které bylinky pomáhají?

Připravte se na nastupující podzim a změny počasí včas. Vsaďte na sílu přírody, která pomůže jak při posilování imunity, tak v období virových infekcí dýchacích cest a chřipkových vln. Jaké bylinky jsou v přírodní medicíně při ucpaném nosu, kašli nebo podráždění v krku nejúčinnější?

Společnost celý článek
31.8.

-Stará dáma- boj ustála

Z úsporných důvodů byla část koridoru zařazena na seznam zastavených staveb.

Společnost celý článek
29.2.

Línek: Chceme přímou volbu starostů a hejtmanů

Stejný model můžeme vidět například i na sousedním Slovensku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting