Historik a politika: Hodí se humanitní vzdělání?

11.5.

Historik a politika: Hodí se humanitní vzdělání?

Historik a politika: Hodí se humanitní vzdělání?

Hejtman Radko Martínek přednášel v úterý 4. května studentům pardubické univerzity. Hovořil o postavení Pardubického kraje v Evropské unii. Do přednášky nazvané Historik a politika aneb Hodí se humanitní vzdělání? se zapojila Karolína Brennerová, která bude od června zastupovat Pardubický kraj v Bruselu. Téma Pardubický kraj v Evropské unii zaměřil hejtman především na čerpání regionálního operačního programu, hovořil o jednotlivých výzvách a o současném stavu čerpání prostředků z evropských fondů z celého regionu Severovýchod (Pardubický, Liberecký a Královéhradecký kraj). Martínek připomněl budoucím ekonomům a filozofům, že vstup do EU nám přinesl evropské fondy, které umožňují posunout celou řadu oblastí na srovnatelnou úroveň s ostatními zeměmi. „Na druhou stranu je třeba zvažovat, které projekty lze přihlásit. Evropské peníze nejsou zadarmo, mají přísná pravidla,“ zdůraznil přínos evropského společenství hejtman Martínek. Zastoupení Pardubického kraje v Bruselu představila Karolína Brennerová. Nastínila jeho poslání a misi, stručně představila mechanismus toku fondů z Evropské unie do České republiky a proces jejich vyjednávání. O tom, jak lze humanitní vědy využít v praxi, hovořila absolventka Masarykovy university v Brně a University of Kent in Canterbury (Velká Británie) Brennerová z vlastní zkušenosti. Hejtman Radko Martínek se věnoval tématu z pohledu historika a politika.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.10.

Žáků ubylo, optimalizace se vyplatila

Optimalizace pomohla školám nejvíce ohroženým úbytkem žáků a nově se naplnily i některé nové obory.

Společnost celý článek
15.2.

Město sníží poplatky za svatby na Kuňce a na zámku

Namísto dvou tisíc nyní snoubenci za obřad v historických kulisách městu zaplatí tisíc korun. Stejně bude snížen také správní poplatek za svatby na pardubickém zámku.

Společnost celý článek
24.4.

Vychází magazín Pardubického kraje

Stěžejním tématem je rychlostní komunikace R35 včetně kompletního textu deklarace.

Společnost celý článek
23.6.

Díky podpoře českých dárců se podařilo v Gambii během června 2015 předat dalších 758 kol. Pro rok 2015 se tak sbírka kol dočasně uzavírá.

V současné době se podařilo zajistit kola pro další dvě nakládky (podzim 2015 i jaro 2016)" řekl ředitel společnosti Kola pro Afriku při příležitosti už páté slavnostní předávky kol, která se uskutečnila 15.6. v gambijském Gunjuru.

Společnost celý článek
12.10.

Xindl X & Olga Lounová hosty pardubické show Evropy2

Tento hvězdný lineup doprovodí celebrity a známé osobnosti českého showbusinessu.

Společnost celý článek
23.12.

Policie prosí o pomoc při hledání 60letého muže

Vlastimil Páv je narozen 23. září 1948, trvale bytem Kollárova 606, Choceň.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting