Historik a politika: Hodí se humanitní vzdělání?

11.5.

Historik a politika: Hodí se humanitní vzdělání?

Historik a politika: Hodí se humanitní vzdělání?

Hejtman Radko Martínek přednášel v úterý 4. května studentům pardubické univerzity. Hovořil o postavení Pardubického kraje v Evropské unii. Do přednášky nazvané Historik a politika aneb Hodí se humanitní vzdělání? se zapojila Karolína Brennerová, která bude od června zastupovat Pardubický kraj v Bruselu. Téma Pardubický kraj v Evropské unii zaměřil hejtman především na čerpání regionálního operačního programu, hovořil o jednotlivých výzvách a o současném stavu čerpání prostředků z evropských fondů z celého regionu Severovýchod (Pardubický, Liberecký a Královéhradecký kraj). Martínek připomněl budoucím ekonomům a filozofům, že vstup do EU nám přinesl evropské fondy, které umožňují posunout celou řadu oblastí na srovnatelnou úroveň s ostatními zeměmi. „Na druhou stranu je třeba zvažovat, které projekty lze přihlásit. Evropské peníze nejsou zadarmo, mají přísná pravidla,“ zdůraznil přínos evropského společenství hejtman Martínek. Zastoupení Pardubického kraje v Bruselu představila Karolína Brennerová. Nastínila jeho poslání a misi, stručně představila mechanismus toku fondů z Evropské unie do České republiky a proces jejich vyjednávání. O tom, jak lze humanitní vědy využít v praxi, hovořila absolventka Masarykovy university v Brně a University of Kent in Canterbury (Velká Británie) Brennerová z vlastní zkušenosti. Hejtman Radko Martínek se věnoval tématu z pohledu historika a politika.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.2.

Pardubice plánují rozšířit kapacitu svítkovských škol

Součástí projektu je také vybudování přístřešku na kola a víceúčelového prostoru, který bude zároveň sloužit jako sál a družina.

Společnost celý článek
26.1.

Společnými silami do společnosti

Společnými silami do společnosti je název projektu, který v Pardubickém kraji realizuje společnost EURO EDUCA

Společnost celý článek
20.3.

Další miliony pomohou zpříjemnit Duklu a Višňovku

Pardubice mohou na revitalizaci dvou poválečných sídlišť do roku 2015 čerpat prostřednictvím IPRM cca 266 milionů korun.

Společnost celý článek
8.12.

Nejen most ve Valech by měl přinést příští rok

Jak probíhala stavební sezóna v Pardubickém kraji v letošním roce? Co se plánuje na rok příští? To byla témata pracovního setkání zástupců institucí a firem působících v oblasti dopravy se zástupci Pardubického kraje, Správy a údržby silnic Pardubického kraje a Krajské hospodářské komory Pardubického kraje. Ti se na podobných setkáních pravidelně informují o aktuální situaci v dopravě.

Společnost celý článek
16.12.

Obyvatelé Nového Města nad prodloužením dálnice nejásají

Jejich městem budou stále projíždět veškeré kamiony na trase mezi Prahou a polskými hranicemi.

Společnost celý článek
27.10.

Sezóna skončila. Soutěž o nejlepší foto však pokračuje!

Region Orlicko – Třebovsko ukončil v pátek 20. října v České Třebové sezónu na cyklo&in-line stezkách.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting