Hladiny řek ve středu přestaly stoupat, situace se zklidnila

27.6.

Hladiny řek ve středu přestaly stoupat, situace se zklidnila

Od počátku povodní do středeční 14 hodiny zasahovali hasiči u 169 událostí, které mají souvislost s lokálními záplavami.

Během středy se situace zklidnila, v některých částech Pardubického kraje již nepršelo a místy byly jen drobné přeháňky.

Hasiči pokračují v odčerpávání vody ze sklepů a lagun, v čištění koryt řek a monitorování vodních toků. Hasiči zasahovali v Komárově, Dřenicích, v Dolních i Horních Ředicích, Svídnici, Třebosicích, Čankovicích, Klešicích a Hrochově Týnci.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.4.

Portmoneum se stává další ikonou Litomyšle

Rada Pardubického kraje v pondělí vyhlásila veřejnou zakázku na stavební firmu, která provede úpravy Musea Josefa Váchala – takzvaného Portmonea, které je součástí Regionálního muzea v Litomyšli. Pardubický kraj se stal vlastníkem unikátního objektu v roce 2016 a připravuje jeho další rozvoj.

Společnost celý článek
4.9.

Lesní slavnost na Čertově skalce

A tak vzniká nová tradice, tradice setkání v příjemném přírodním prostředí nedaleko města Chrudimi, zvaná Lesní slavnost.

Společnost celý článek
4.3.

Více než 900 milionů korun pro silnice v severovýchodních Čechách

Členové Výboru také schválili přidělení 66,5 milionů korun pro devatenáct nových projektů zaměřených na rozvoj školství. Například v Chroustovicích tak vybaví odborné učiliště, na lesnické akademii v Trutnově pořídí simulátor pro výuku harvestorových technologií, v Hořicích zmodernizují dílny na tamější kamenické a sochařské škole.

Společnost celý článek
10.10.

Na pardubická divadelní prkna míří Zamilovaný Shakespeare

Děj je z větší části smyšlen, přesto vychází i z osudů reálných historických postav, na jevišti se vedle alžbětinských dramatiků Marlowa a Webstera také objeví herec Ned Alleyn, herec a impresário Richard Burbage či divadelní podnikatel Philip Henslowe, a nakonec i královna Alžběta I.

Společnost celý článek
12.10.

Boeing bude testovat královéhradecké letiště

Vedení letiště stanovilo tři termíny zkušebního letu. První termín je ve středu 13. října od 15.00 do 17.00 hodin.

Společnost celý článek
7.3.

Zvířata potřebují naší pomoc, mláďata zejména

Pomoc ale potřebují pouze tehdy, sedí-li na zemi, protože nedovedou vyletět vzhůru.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting