Hledají práci pro válečné veterány

15.3.

Hledají práci pro válečné veterány

Hledají práci pro válečné veterány

Sdružení válečných veteránů se za přispění Evropských fondů snaží dát příležitost všem, kteří se vrátili z vojenského nasazení a nemohou najít práci. Nabízí jim zařazení do projektu „Z války/armády do civilního zaměstnání“ a ve spolupráci s úřady hejtmanů krajů a primátorů statutárních měst je o svých aktivitách informuje. Na začátku roku se připojil i Pardubický kraj. Váleční veteráni po propuštění z činné služby těžko shánějí civilní uplatnění. Hospodářská krize a rostoucí nezaměstnanost se jich velmi citelně dotýká. Tito vojáci, kteří byli vybráni do zahraničních misí, nejsou zvyklí zahálet a stydí se stát frontu na podporu v nezaměstnanosti. Potřebují dostat příležitost – první „normální“ práci v civilu a pak se uvidí. Za první dva měsíce letošního roku obdrželo sdružení 46 přihlášek nezaměstnaných veteránů a pro sedm z nich již nalezlo uplatnění. Dalších 14 veteránů nastoupilo na rekvalifikační kurzy nebo školení. Místopředseda SVV ČR Ladislav Sornas uvedl: „Velmi mile mě překvapila vstřícnost úředníků krajů a úřadů statutárních měst. Bez jejich pomoci bychom nedokázali dostat informace o projektu až k veteránům, kteří jsou v civilu a sami neudržují kontakt s naším sdružením: Projekt je určen pro všechny válečné veterány – nejen bývalé vojáky z povolání, ale vztahuje se i na válečné veterány a účastníky zahraničních misí z řad záložáků.“ Více informací naleznete na www.legionar.org.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.2.

Rock for People sežehnou plameny, švédská metalová legenda IN FLAMES míří do Hradce

V Praze 11. února 2019 - Pionýři metalcoru a melodického death metalu IN FLAMES jsou nejnovější posilou line upu Rock for People. 1. března vypustí do světa své netrpělivě očekávané třinácté album „I, the Mask“ a o pár měsíců později ho osobně představí v Hradci Králové.

Společnost celý článek
2.11.

Krajské nemocnice se mohou inspirovat v Rakousku

Zdravotnické zařízení v lázeňském Badenu má tradici sahající až do konce 19 století. V roce 1983 byla do provozu uvedena monobloková nemocnice s 352 lůžky.

Společnost celý článek
3.9.

Nový školní rok na ZŠ Studánka komplikuje stav stropů

Pro děti druhého stupně bude od 4. do 7. září vyhlášeno ředitelské volno.

Společnost celý článek
3.9.

Poslední srpnová sobota byla v Žamberku ve znamení rozloučení se s prázdninami.

Děti si navíc mohly prohlédnout služební vozidlo, vyzkoušet zvukové a světelné zařízení a do megafonu si říct policejní hlášku. K vidění byly i donucovací prostředky a služební stejnokroje pořádkového a dopravního policisty.

Společnost celý článek
12.10.

Město bude nacvičovat se složkami IZS

Cvičení Agens 2017 bude zahájeno ve středu 18. října evakuací dětí z MŠ Pastelka a ZŠ v Polabinách. „Ve čtvrtek pak proběhne nácvik zásahu složek integrovaného záchranného systému na částečně uskutečněný teroristický útok za použití výbušniny a menšího množství nervově paralytické látky Sarin. Tato část cvičení se uskuteční v areálu Univerzity Pardubice,“ uvádí Jiří Kyncl. Dodává, že poslední den bude zaměřen na oddělení krizového řízení kanceláře primátora, které bude nacvičovat vlastní činnost.

Společnost celý článek
10.9.

Předvolební mítink ve Starých Ždánicích

Během samotného mítinku, kterého se zúčastnilo cca 190 osob, došlo k jednomu drobnému narušení. Jednání muže, který se přestupku proti veřejnému pořádku dopustil, tím že svým jednáním narušil oznámené shromáždění občanů, policisté zadokumentovali a spisový materiál bude postoupen příslušnému správnímu orgánu k projednání.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting